Viên uống chống nắng có tốt không? Loại nào tốt nên dùng?

Në periudhën e zhvillimit të vazhdueshëm të shkencës dhe teknologjisë, lindja e pilulave kundër diellit është një arritje e shkëlqyer, duke ndihmuar në kapërcimin e disavantazheve të kremrave tradicionale të diellit dhe plotësimin e nevojave më kërkuese të përdoruesve. Shumë njerëz pyesin veten, a është mirë të përdorni pilula kundër diellit? Çfarë bëjnë pilulat kundër diellit? Cili lloj kremi kundër diellit është i mirë? Të gjitha pyetjet do të marrin përgjigje në detaje në artikullin vijues.

Jo vetëm të pyes veten për përdorimin A janë të mira pilulat kundër diellit? që jo pak njerëz; sidomos atletët dhe personat që merren me sport, janë aktivë dhe djersiten shumë; Aktorët, modelet që duhet të bëjnë foto jashtë kanë vështirësi me grimin krem kundër diellit pyetje A mund të zëvendësojnë pilulat mbrojtëse kundër diellit?? Cili krem ​​kundër diellit është i mirë? duhet përdorur?

A janë të mira pilulat kundër diellit?

A është i sigurt përdorimi i kremit kundër diellit?

Çfarë është një pilulë kundër diellit?

Koncepti i pilulës kundër diellit

Pilulat mbrojtëse kundër diellit janë në thelb tableta ushqimore funksionale që janë të pasura me antioksidantë, që përmbajnë përbërës nga familja e fierit, farat e shegës, portokallet e kuqe…. Këta antioksidantë të fuqishëm ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit; efektet e dëmshme të radikaleve të lira të shkaktuara nga rrezet UV.

Prandaj, lëkura do të jetë më pak e prirur ndaj djegieve nga dielli dhe do të rritet toleranca ndaj efekteve të dëmshme të diellit kur përdorni pilula kundër diellit. Dhe shumë njerëz mendojnë se pilulat kundër diellit kanë lindur për të kapërcyer disavantazhet e kremrave tradicionalë të diellit.

Përbërësit në pilula kundër diellit

Shumica e linjave të pilulave kundër diellitg cilësia nxirret nga përbërës të tillë si polipodiumi; fier, shegë; vitaminat A, C, E dhe Omega-3, çaji jeshil… Të gjithë këta janë përbërës shumë të mirë për lëkurën; ndihmon në zbutjen e lëkurës; fshini pikat e errëta dhe djegiet nga dielli.

A janë të mira pilulat kundër diellit?

Një pilulë e mirë kundër diellit do të përmbajë një burim përbërësish natyralë si fierët, shegët…

Pilulat e mira për mbrojtjen nga dielli duhet të përmbajnë antioksidantë super të fuqishëm; Ka aftësinë për të neutralizuar radikalet e lira (shkakton melasmën, plakjen dhe kancerin e lëkurës). Kur shtohen në trup, pilulat mbrojtëse kundër diellit punojnë për të parandaluar djegien nga dielli dhe shkatërrimin e radikalëve të lirë që shkaktojnë rrezet UV.

A është e sigurt përdorimi i pilulave kundër diellit?

A janë të mira pilulat kundër diellit? Kjo është një pyetje për të cilën shumë njerëz pyesin dhe duhet t’i përgjigjet në detaje.

Në fakt, një pilulë kundër diellit është vërtet e mirë nëse përbërësit e saj hulumtohen shkencërisht; prodhimi në linja moderne teknologjike; Përmban ekstrakte që janë pastruar me kujdes dhe licencuar për qarkullim nga Ministria e Shëndetësisë.

Pilula mbrojtëse kundër diellit ka lindur, do të kapërcejë në mënyrë optimale disavantazhet e kremit të diellit tradicional – nuk ngjitet në rroba si krem ​​dielli; nuk ka nevojë të riaplikoni aq herë sa kremi kundër diellit; nuk ka nevojë të hiqni grimin si kur përdorni krem ​​kundër diellit; mbrojtje nga dielli për fytyrën dhe trupin; Mbrojtje e fortë nga dielli në të gjitha mjediset përfshirë ujin, djersën…

Tham Khảo Thêm:  Đắp mặt nạ bột sắn dây giảm nám

A janë të mira pilulat kundër diellit?

Pilulat kundër diellit ndihmojnë në mbrojtjen e fytyrës dhe trupit.

Më konkretisht, nëse kremi kundër diellit mbron lëkurën vetëm nga jashtë, kremi kundër diellit ka aftësinë të mbrojë lëkurën nga brenda. Jo vetëm që mbështet mbrojtjen nga dielli, Pilula endogjene kundër diellit gjithashtu mbështetje për të parandaluar melasmën; zvogëloni acarimin; Rritni rezistencën e lëkurës dhe lëkurën e lëmuar në mënyrë natyrale.

Edhe pse ekspertët pajtohen se pilulat kundër diellit sjellin shumë efekte për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës, ata konfirmojnë se ato nuk mund të zëvendësojnë plotësisht kremin kundër diellit. Prandaj, këshilla më e mirë për ju është të kombinoni përdorimin e pilulave kundër diellit brenda dhe të aplikoni krem ​​kundër diellit nga jashtë për të mbrojtur në mënyrë optimale lëkurën tuaj nga brenda jashtë.

Avantazhet dhe disavantazhet e kremrave kundër diellit dhe pilulave kundër diellit

Avantazhet dhe disavantazhet e kremit kundër diellit:

  • Avantazhet: Relativisht të përballueshme, çmimet shpërndahen nga disa dhjetëra në disa milionë; Pothuajse çdokush mund të blejë një linjë produktesh që është e përballueshme. Ka shumë marka dhe lloje produktesh për çdo lloj lëkure; Ju keni shumë opsione kur krahasoni çmimet, si dhe sasinë e reagimeve nga njerëzit që e kanë përdorur atë.
  • Kundër: Duhet një kohë e gjatë për t’u aplikuar në lëkurë dhe për ta aplikuar disa herë në ditë. Keni frikë se mos ndjeni lëkurë ngjitëse ose të irrituar; Për më tepër, ka zona të lëkurës që nuk mund të aplikojnë krem ​​kundër diellit, duke shkaktuar zbardhjen e lëkurës. A duhet hequr kremi kundër diellit? Po sigurisht. Kjo është arsyeja pse ju shpenzoni më shumë kohë për kujdesin e lëkurës.

Avantazhet dhe disavantazhet e pilulave kundër diellit:

  • Pro: Rregullon shumicën e të metave të kremit kundër diellit. Mund të mbroheni nga dielli nga brenda por kurseni kohë në maksimum; Mos shpenzoni shumë kohë duke kërkuar kremin e duhur të diellit për çdo zonë të lëkurës. Nuk duhet të shqetësoheni për acarim apo ndonjë efekt anësor. Pilula gjithashtu mbështet bukurinë e lëkurës dhe kundër plakjes.
  • Kundër: kosto relativisht e lartë. Në të njëjtën kohë ju vërtet nuk e dini pikën e njohur të shitjes; shkaktojnë konfuzion kur përdoren do të jenë të dëmshme për shëndetin.

A është i mirë kremi kundër diellit Heliocare?

Keni frikë për shkak të kostos së lartë të pilulave kundër diellit dhe cilësisë së dobët?

Cili lloj kremi kundër diellit është më i miri sot?

Përveç linjave të famshme të pilulave kundër diellit japoneze nga SHBA në treg, linja Tableta mbrojtëse nga dielli Heliocare Oral nga Spanja – në krye të pilulave më të njohura kundër diellit në vitin 2018. Deri më tani, ky është ende një produkt mbrojtës ndaj diellit të besuar nga besimtarët e bukurisë për t’u përdorur.

Cilat janë llojet e pilulave kundër diellit Heliocare?

Aktualisht në treg ekzistojnë dy linja të njohura të tabletave të mbrojtjes nga dielli Heliocare; ato janë Heliocare Oral dhe Heliocare Oral Ultra.

Pilula mbrojtëse nga dielli Heliocare

A është i mirë kremi kundër diellit Heliocare?

Pilula mbrojtëse nga dielli Heliocare Oral; produkte nën markën Heliocare (Spanjë).

Kjo është linja e parë e produkteve të markës Heliocare (Spanjë). Produkti kalon nëpër shumë teste rigoroze përpara se të dalë në treg. Pas vetëm një kohe të shkurtër, produkti fitoi besimin e miliona klientëve në Evropë.

Produkti është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe mund të përdoret si nga meshkujt ashtu edhe nga femrat. Për fëmijët nën 4 vjeç, gratë shtatzëna ose laktuese; duhet të konsultoheni me një mjek përpara përdorimit. Nuk duhet të shqetësoheni për lëkurën e yndyrshme, apo ndonjë acarim si kur përdorni krem ​​kundër diellit.

Zbuloni më shumë rreth produktit: Pilula mbrojtëse kundër diellit Oral Heliocare.

Pilula Heliocare Oral Ultra kundër diellit

A është i mirë kremi kundër diellit Heliocare?

Pilula mbrojtëse kundër diellit Heliocare Oral Ultra; produkte nën markën Heliocare (Spanjë).

I quajtur “përmirësimi i përsosur” i Heliocare Oral; Tabletat mbrojtëse të diellit Heliocare Oral Ultra kanë një aftësi veçanërisht superiore për mbrojtjen nga dielli. Falë kësaj, lëkura është e fortë ndaj efekteve të këqija të rrezeve ultravjollcë, rrezatimit të nxehtësisë; edhe faktorë të dëmshëm nga mjedisi i jashtëm.

Jeni të shqetësuar nëse pilula do të shkaktojë nxehtësi në trup, duke shkaktuar akne, efekte anësore? Mos u shqetësoni, kremi diellor Heliocare Oral Ultra definitivisht nuk do ta shkaktojë atë situatë për ju. Produkti përmban shumë vitamina dhe minerale për të ndihmuar në ushqimin e lëkurës nga brenda; Lëkura është jo vetëm mbrojtja më e mirë nga dielli, por edhe më e freskët dhe më rrezatuese çdo ditë.

Cilët janë përbërësit kryesorë të pilulave kundër diellit Heliocare?

A funksionojnë pilulat kundër diellit? Përbërja është një nga faktorët më të rëndësishëm. Dhe nëse kremi kundër diellit Heliocare është i mirë apo jo, kjo është gjithashtu falë përbërësve të jashtëzakonshëm të brendshëm. Është:

  • Ekstrakti i fierit: Ndihmon në parandalimin dhe minimizimin e djegies nga dielli në lëkurë; Ndihmon në mbrojtjen e fibrave dhe qelizave të kolagjenit nga konsumimi. Përveç kësaj, ekstrakti gjithashtu ndihmon në rregullimin e pigmentimit të lëkurës; Ndihmon në ruajtjen e një pamje rinore për lëkurën.
  • Ekstrakti i çajit jeshil: përmban aktivitet të fortë antioksidues; rrit aftësinë anti-inflamatore dhe anti-bakteriale. Mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet ultravjollcë.
  • Beta-karoteni (pararendës i vitaminës A): Ka një kapacitet të lartë antioksidues. Ngadalësoni procesin e plakjes, mbroni membranat qelizore dhe parandaloni rreziqet e kancerit.
  • Teknologji ekskluzive e mbrojtjes nga dielli Fernblock®: Përdorni të gjitha përfitimet e ekstraktit të fierit; dhe përbërës të tjerë për mbrojtjen më të plotë nga dielli. Për më tepër, ai gjithashtu ndihmon në ushqyerjen e qelizave të lëkurës, largimin e njollave të errëta dhe njollave; lëkura bëhet më elastike dhe rrezatuese.

A është i mirë kremi kundër diellit Heliocare?

Ekstrakti i fierit shpesh përfshihet në formulimet e kremrave të diellit.

Produkti është vërtetuar klinikisht se është i sigurt, pa efekte anësore; Përdoret në mënyrë të sigurt për më shumë se 10 vjet në tregun evropian.

Për më tepër, tabletat mbrojtëse të diellit Heliocare Oral nuk përmbajnë jod, kolesterol ose stimulues; është përcaktuar si i sigurt për shëndetin; Garantohet të jetë e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato më të ndjeshmet.

Ju mund të përdorni Heliocar Oral 2 tableta / ditë në mëngjes dhe në mes të ditës. Nëse dilni në diell për shumë orë në të njëjtën kohë, dyfishoni dozën për të mbrojtur lëkurën në mënyrë të sigurt.

A është i mirë kremi kundër diellit Heliocare?

Aplikuar me teknologjinë ekskluzive të mbrojtjes nga dielli Fernblock®, e nxjerrë nga fieri, çaji jeshil, vitamina A… Tabletat mbrojtëse orale nga dielli Heliocare mbrojnë plotësisht lëkurën nga rrezet ultravjollcë; ndihmon në shkatërrimin gradualisht të radikaleve të lira në qeliza deri në 50%; nxisin prodhimin e qelizave të reja deri në 66%; parandalimi i degradimit të kolagjenit të shkaktuar nga rrezet UVA deri në 55%; Në të njëjtën kohë, ai shton lëndë ushqyese për të ushqyer lëkurën për një lëkurë rinore, të lëmuar dhe plot vitalitet.

Pilula mbrojtëse kundër diellit Oral Heliocare

Pilula mbrojtëse nga dielli Heliocare.

E vërteta është se kremi kundër diellit Heliocare është i mirë – lërini klientët të përgjigjen!

Thuy Minh (29 vjeç, që jeton në Ho Chi Minh City): “Jam mësuar të përdor krem ​​kundër diellit por zgjat shumë; rekomandohet të kaloni në marrjen e kremit kundër diellit Heliocar. Njohja se lëkura nuk ndjen më djegie kur ekspozohet në diell; Unë vetë nuk kam pasur asnjë efekt anësor. Jashtëzakonisht komode dhe e lehtë për t’u përdorur.”

Thuy Ngan (24 vjeç, Ca Mau): “Që nga përdorimi i pilulave Heliocare, kam kursyer shumë kohë; por mbi të gjitha mos u shqetësoni që lëkura të ndjehet si më parë. Kush më pyeti nëse kremi kundër diellit Heliocare është i mirë; Unë përgjigjem PO. Lëkura nuk është më e kuqe, e pakëndshme kur dilni në diell; Ju duhet të mësoni dhe përdorni këtë linjë.”

Mai Thy (27 vjeç, Vinh Long): “Duhen vetëm disa sekonda për të marrë pilulën; mos ngurroni të bëni biznes për rreth 30 minuta përpara se të dilni jashtë. Që lëkura e gjithë trupit të mos shqetësohet më për djegiet nga dielli. Unë kam lëkurë të ndjeshme ndaj nuk e përdor Krem diellor korean, spërkatni krem ​​kundër diellit përsëri. Kështu që lëkura ime është gjithmonë e shndritshme, e butë dhe e freskët shumë natyrshëm. A është mirë të përdorni krem ​​kundër diellit Heliocare, provojeni dhe do ta kuptoni.”

Kështu, mund të shihet se pilulat kundër diellit janë vërtet efektive në luftimin e rrezeve ultraviolet; Redukton agjentët e dëmshëm për lëkurën, duke e bërë lëkurën më të lëmuar. Megjithatë, nëse nuk jeni alergjik ose i ndjeshëm ndaj kremit kundër diellit, duhet të aplikoni krem ​​kundër diellit nga jashtë për t’u kujdesur dhe mbrojtur në mënyrë gjithëpërfshirëse lëkurën tuaj.

Përmes informacionit të sapo ndarë, sigurisht që keni përgjigjen e pyetjes “A janë të mira pilulat kundër diellit??” Shpresoj se do të gjeni linjën tuaj Pilula më e mirë kundër diellitmë e përshtatshme për të mbrojtur lëkurën në mënyrë të sigurt nga efektet e rrezeve ultravjollcë.

>> MË SHUMË: A është i mirë kremi diellor Be-Max The Sun?Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Viên uống chống nắng có tốt không? Loại nào tốt nên dùng? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  7 lợi ích cho cơ thể chỉ với 1 ly nước chanh buổi sáng

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *