VIÊN UỐNG CHỐNG NẮNG BÁN Ở ĐÂU? VÀ GIÁ BÁN LÀ BAO NHIÊU?

Pilulat kundër diellit janë aktualisht një nga produktet që shumë femra zgjedhin dhe e duan. Në vend të kësaj, ne duhet të kalojmë shumë kohë duke aplikuar krem ​​kundër diellit, si dhe duke pritur që produkti të hyjë në fuqi. Pilulat kundër diellit do të kursejnë shumë kohë. Përveç kësaj, në përbërjen e pilulës kundër diellit përmban edhe shumë lëndë ushqyese. Ju ndihmon të rimbushni dhe ushqeni lëkurën tuaj nga thellësia. Pra, ku duhet të blejmë pilula kundër diellit dhe sa është një çmim i arsyeshëm? Artikulli i sotëm do t’ju ndihmojë të zbuloni!

Çfarë është një pilulë kundër diellit?

Në shumë vende perëndimore, pilulat kundër diellit duket se nuk janë më të çuditshme. Megjithatë, me vendet aziatike, veçanërisht në Vietnam. Ky është një produkt i ri dhe jo shumë njerëz e dinë për të. Pilulat kundër diellit janë në fakt ushqime funksionale që janë të pasura me antioksidantë. Efektive në reduktimin e inflamacionit dhe eliminimin e dëmtimit të radikaleve të lira të shkaktuara nga rrezet UV. Në të njëjtën kohë, duke mbështetur sistemin imunitar, duke mbrojtur ADN-në nga kimikatet, pluhuri dhe rrezet ultravjollcë. Kjo do të reduktojë djegien nga dielli, djegiet nga dielli, plakjen dhe kancerin e lëkurës.

Ku të blini pilula kundër diellit, sa kushtojnë?

Ku të blini pilula kundër diellit, sa kushtojnë?

Nuk është vetëm mjedisi që ka një efekt të keq. Trupat tanë prodhojnë vazhdimisht radikale të lira kur jemi të ekspozuar ndaj ndotësve. Ky mund të thuhet se është shkaku kryesor i problemeve të lëkurës. Përshpejton procesin e plakjes. Dhe lindja e kremit kundër diellit është shpëtimtari i grave për të mbrojtur dhe ruajtur rininë për një kohë të gjatë.

Shumica e përbërësve në pilula kundër diellit nxirren nga fierët. Ose disa antioksidantë si shega, çaji jeshil, luledielli, vitamina E… Këta përbërës botanik kanë efektin e forcimit të mbrojtjes së lëkurës nga efektet e rrezeve UV. Si dhe duke kufizuar ndryshimet e oksidimit, duke reduktuar ndarjen e kolagjenit dhe elastinës.

A duhet të përdor pilula kundër diellit?

Nëse dëshironi të mbani lëkurë të shëndetshme dhe të bukur, të parandaloni në mënyrë efektive plakjen, nuk mund të mos mbroni lëkurën tuaj nga dielli çdo ditë.

Kremi kundër diellit është një nga hapat bazë, por jashtëzakonisht të rëndësishëm të kujdesit të lëkurës. Kremi kundër diellit jo vetëm që mbron lëkurën nga rrezet ultravjollcë, por gjithashtu ruan një shkëlqim të shëndetshëm; rikthejnë plakjen dhe parandalojnë kancerin e lëkurës.

Për t’u mbrojtur nga dielli, përdorimi i kremrave kundër diellit është një metodë popullore e mbrojtjes nga dielli që është përdorur nga shumë njerëz deri më tani. Por në kohën e tanishme, përdorimi i pilulave endogjene kundër diellit është zgjidhja e rekomanduar nga shumë ekspertë, sepse është më e përshtatshme dhe e dobishme.

Mbrojtje optimale nga dielli, mbroni lëkurën e shëndetshme nga brenda falë pilulave endogjene kundër diellit.

Mbrojtje optimale nga dielli, mbroni lëkurën e shëndetshme nga brenda falë pilulave endogjene kundër diellit.

Pilulat kundër diellit do të kapërcejnë në mënyrë optimale disavantazhet e kremrave tradicionalë të diellit; Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV nga brenda trupit dhe ka mbrojtje nga dielli si për fytyrën ashtu edhe për trupin.

Për më tepër, përdorimi i kremrave kundër diellit nga brenda do të sigurojë më të sigurt për të gjithë lëkurën, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, sepse përbërësit e kremrave të diellit janë plotësisht të nxjerrë nga natyra do të kenë funksione mbrojtëse. , kujdes efektiv ndaj lëkurës dhe pa irritim.

Tham Khảo Thêm:  Review Kem Xóa Nhăn Da Mới Nhất của Nhật SK-II Wrinkle Specialist

Për mbrojtje optimale të lëkurës nga dielli nga brenda jashtë; Për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme dhe rinore për një kohë të gjatë, duhet të kombinoni paralelisht 2 masa kryesore mbrojtëse nga dielli: Aplikoni kremin nga jashtë dhe përdorni pilula kundër diellit nga brenda.

>> Krem dielli Heliocare dhe Be-Max – cili është i duhuri për ju?

Rishikimi i disa prej pilulave më të mira kundër diellit sot

Murad Pomphenol Sunguard Dietary

Murad ka qenë prej kohësh i njohur për shumë gra si një nga markat më të mira në kujdesin e lëkurës së grave. Murad Pomphenol Sunguard Dietary me 100% ekstrakt shege, panxhari i kuq i kombinuar me ushqyes të tjerë të dobishëm për lëkurën si dioksidi i silikonit, acidi yndyror surkozë, glicerina, metilceloza… kanë një efekt pozitiv në krijimin e një barriere, e fuqishme për të mbrojtur lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezeve ultravjollcë dhe rrezeve UV që gjenden në diell. Përveç kësaj, këta përbërës gjithashtu kanë një efekt të fortë në antioksidues, largojnë dëmtimet, ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës dhe zbutin në mënyrë efektive lëkurën.

Doza e përdorur: 1 kapsulë 1 ditë

Çmimi: 1,170,000 VND

Tableta mbrojtëse dietike Murad Pomphenol Sunguard

Tableta mbrojtëse dietike Murad Pomphenol Sunguard

Pilula mbrojtëse nga dielli Heliocare

I quajtur produkti numër 1 në pilula kundër diellit, me përbërës Polypodium Leucotomos, ka një efekt të errët në luftimin e efekteve të dëmshme të rrezeve UV dhe rrezeve ultraviolet në diell. Shumë përdorues të produktit nuk janë penduar për vlerësimin 5 * për përdorimin e tij.

Doza e përdorur: Merrni 2 kapsula në ditë në mëngjes dhe në mes të ditës. Nëse dilni në diell për shumë orë në të njëjtën kohë, dyfishoni dozën.

Çmimi: 1,030,000 VND

Pilula mbrojtëse nga dielli Heliocare

Pilula mbrojtëse kundër diellit Oral Heliocare.

Pilula Fracora kundër diellit

Ashtu si kremi kundër diellit për vajzat me lëkurë të ndjeshme, ashtu janë edhe pilulat kundër diellit. Dhe Fracora është një pilulë kundër diellit për gratë me lëkurë të yndyrshme, të prirur ndaj akneve dhe të ndjeshme. Sidomos në rast se lëkura juaj sapo ka kryer masa kozmetike si rul me gjilpërë, goditje me lazer. Me teknologjinë e avancuar në procesin e prodhimit dhe përbërësit që janë kombinimi perfekt i përbërësve të nxjerrë nga natyra, duke siguruar një sinergji mbrojtëse nga brenda jashtë, lëkura është gjithnjë e më rinore. , e lëmuar, e fortë dhe e shëndetshme.

Doza e përdorur:

Merrni 1-3 kapsula krem ​​mbrojtës nga dielli Fracora në mëngjes.

Përdorni 1 tabletë/ditë nëse jeni aktiv vetëm në zyrë.

Përdorni 2-3 tableta/ditë nëse jeni shumë aktiv në natyrë.

Çmimi: 520,000 VND/1 qese me 30 tableta

Pilula Heliocare Oral Ultra optimale për mbrojtjen nga dielli

E vlerësuar si një nga pilulat më të mira kundër diellit, që ia vlen të blihet në vitin 2019, pilula mbrojtëse kundër diellit Heliocare Oral Ultra optimale e markës Heliocare – Spanjë është një zgjidhje gjithëpërfshirëse për kujdesin dhe mbrojtjen e lëkurës. kundër rrezeve ultravjollcë.

Pilula Heliocare Oral Ultra optimale për mbrojtjen nga dielli.

Pilula Heliocare Oral Ultra optimale për mbrojtjen nga dielli.

Produkte që përdorin teknologjinë ekskluzive të mbrojtjes nga dielli Fernblock®; Ekstraktet nga bimët e pasura me lëndë ushqyese si gjethet e fierit, Vitamina C, Vitamina E, Luteina, Likopeni… sjellin karakteristika të spikatura:

 • + Mbrojtje gjithëpërfshirëse nga dielli, mbroni lëkurën e të gjithë trupit nga rrezet ultravjollcë.
 • + Anti-oksidant i fuqishëm, që frenon radikalet e lira të shkaktuara nga rrezet UV deri në 50%.
 • + 55% reduktim në degradimin e kolagjenit të shkaktuar nga rrezet UVA. Në këtë mënyrë ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, duke ndihmuar në rinovimin e lëkurës nga thellësia.
 • + Përmirësoni nivelin e pigmentimit të lëkurës deri në 70%.
 • + Rritja e indit të lëkurës me 66%, lëmimi i rrudhave për të ndihmuar lëkurën të bëhet më rinore.
 • + Mbron sytë, parandalon skuqjen e lëkurës, veti të fuqishme anti-inflamatore.

>> Shihni Detajet Këtu: Tableta mbrojtëse kundër diellit Oral Ultra Ultimate Heliocare

Be Max The Sun – Pilula numër 1 që shitet kundër diellit në Japoni

Be Max The Sun është një nga pilulat më të shitura kundër diellit në Japoni të Be Max.

Be Max The Sun - Pilula numër 1 që shet kundër diellit në Japoni.

Be Max The Sun – Pilula numër 1 që shet kundër diellit në Japoni.

Me një kombinim të lëndëve ushqyese natyrale si gjethet e rozmarinës, frutat e agrumeve… Pilula mbrojtëse kundër diellit Be Max The Sun ndihmon në mbrojtjen e plotë të lëkurës nga efektet e rrezeve ultravjollcë; Mbani lëkurë të shëndetshme nga brenda.

Jo vetëm duke u ndalur atje, produkti gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të melaninës nga thellë brenda; duke reduktuar kështu njollat ​​e errëta, njollat; ndihmon në luftimin e inflamacionit të lëkurës, alergjive, dëmtimeve të shkaktuara nga rrezet UV; në të njëjtën kohë duke promovuar efektin e ushqyerjes së të gjithë trupit të lëkurës së bardhë dhe të shëndetshme çdo ditë.

>>Shihni Informacionin e Detajuar, Çmimin e Produktit Këtu: Be Max The Sunscreen Tableta

Ku të blini pilula kundër diellit?

Ndryshe nga produktet konvencionale kundër diellit, pilulat kundër diellit do të kushtojnë shumë më tepër. Prandaj, duhet të jemi shumë të kujdesshëm kur zgjedhim vende me reputacion për të blerë pilula kundër diellit. Nëse nuk tregoheni të kujdesshëm, mund të blini produktin e gabuar, i cili është shumë i rrezikshëm për shëndetin tuaj.

Pra, ku është vendi më i mirë për të blerë pilula kundër diellit? Këshilla për ju është që të konsultoheni me mjekun tuaj përpara se të vendosni të blini. Sepse mjeku juaj do të shqyrtojë gjendjen tuaj aktuale të lëkurës për të qenë në gjendje t’ju këshillojë për produktin e duhur. Mos u mbështetni shumë në reklamat në internet. Sepse çdo person do të ketë një trup të ndryshëm. Dëgjoni lëkurën tuaj për zgjedhjen më të mirë. Përveç kësaj, duhet të blini pilula kundër diellit në barnatore të mëdha dhe me reputacion. Sepse këtu mallrave do të garantohet cilësia si dhe një ekip farmacistësh për t’ju ndihmuar të zgjidhni çdo pyetje në lidhje me pilulat kundër diellit.

Sa kushton blerja e kremrave kundër diellit me pakicë?

Cili është çmimi me pakicë i pilulave kundër diellit?

Sa kushton kremi kundër diellit? Këto janë pyetjet që shumë femra i kanë dërguar në kutinë postare të Class of Beauty.

Në varësi të agjentit të shpërndarjes dhe zonës së shitjes, do të ketë çmime të ndryshme për pilula kundër diellit me pakicë.

Aktualisht, Class of Women (Agjent që ofron produkte të klasit të lartë të kujdesit për shëndetin dhe bukurinë) tregton me pakicë një linjë pilulash të klasit të lartë kundër diellit. Disa nga produktet mbrojtëse kundër diellit të përmendura më sipër kanë çmimet si më poshtë:

 • Bemax The Sun – pilulë kundër diellit me pakicë me çmim: 1,300,000 VND.
 • Heliocare Oral Ultra – Çmimi i shitjes me pakicë për pilula kundër diellit: 1,190,000 VND.
 • Suplement dietik Murad Pomphenol Sunguard – Tabletë mbrojtëse kundër diellit me pakicë me çmim: 1,198,000 VND.

Pse duhet të zgjidhni të blini me pakicë pilula kundër diellit në Class of Women?

Ka shumë klientë që duan të blejnë pilula origjinale kundër diellit, por ata me të vërtetë po pyesin se ku të blejnë në Vietnam për të siguruar produktin më të mirë. Të jetë në gjendje të blejë produkte cilësore, origjinale; Ju duhet të konsultoheni me miqtë tuaj, të studioni me kujdes disa faqe interneti ose dyqane dhe më pas të vendosni.

Classy Women është adresa që ofron produkte prestigjioze bukurie dhe produkte për kujdesin ndaj diellit në Vietnam.

Dhe Class of Women është një nga sugjerimet më të mira për klientët. Pse duhet të zgjidhni të blini tek “Clasy Women”? Sepse:

 • + Çmimi i listuar: për sa i përket çmimit, produktet e Klasit të Grave shiten me çmimin e listuar. Nëse ka një vend më të lirë në treg, mund ta blini; por mos garantoni se është produkt 100% origjinal.
 • + Siguroni shitje të vërteta me certifikata të origjinës, origjinë të qartë nga autoritetet e censurës.
 • + Ekziston një vulë kundër falsifikimit të Ministrisë së Sigurisë Publike dhe një kod për të konfirmuar produktin origjinal përmes panelit të mesazheve dërguar Ministrisë së Informacionit dhe Komunikimit.
 • + Ekipi konsulent janë ekspertë lider në dermatologji dhe shëndet me përvojë shumëvjeçare; entuziast dhe shumë profesional.
 • + Bëni rregullisht promovime tërheqëse.
 • + 200% garanci për kthimin e parave nëse gjeni mallra false me cilësi të dobët kur blini këtu.
 • + Dërgesë falas vetëm 30 minuta në brendësi të qytetit dhe dërgesë e shpejtë falas në të gjithë vendin.

Më sipër janë informacionet e nevojshme për pilula kundër diellit që duhet të dini. Shpresojmë që artikulli të sjellë vlera praktike në procesin e kujdesit për lëkurën dhe bukurinë tuaj. Ju uroj të keni lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese falë produkteve të sigurta dhe efektive kundër diellit.

>> MË SHUMË: RISHIKIMI I PJESËS MË TË MIRE TË SHËNDETSHME KUNDËR DIELLICảm ơn bạn đã đọc bài viết VIÊN UỐNG CHỐNG NẮNG BÁN Ở ĐÂU? VÀ GIÁ BÁN LÀ BAO NHIÊU? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  5 cách chữa giãn mao mạch ở mặt tại nhà hiệu quả nhất hiện nay

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *