TOP sản phẩm NMN Nhật Bản tốt nhất hiện nay

Produktet japoneze NMN janë aktualisht terapia kryesore rinovuese dhe kundër plakjes, të cilat kërkohen gjithnjë e më shumë nga gratë. Sot në treg produktet përgatiten kryesisht në 3 forma, përkatësisht tableta të lëngshme, pluhur dhe orale me përqendrime të ndryshme të NMN. Pra, cilat janë produktet më të mira japoneze NMN sot? Le ta zbulojmë në artikullin e mëposhtëm!

Cilat janë produktet më të mira japoneze NMN sot?

Cilat janë produktet më të mira japoneze NMN sot?

1. Gjithçka rreth NMN-së që mund të mos i dini

1.1. Koncepti

Përbërësi aktiv NMN Emri shkencor është β-nikotinamid mononukleotid. Ky është një përbërës aktiv shkencor i zbulimit që e kthen plotësisht plakjen, promovon rigjenerimin e një pamjeje të freskët, rinore dhe arrin jetëgjatësinë maksimale.
NMN është një pararendës i koenzimës NAD+ (nikotinamid adenine dinukleotidi) që gjendet në trup dhe konsiderohet një komponent kyç për rritjen e nivelit të NAD+ në qeliza. NAD+ është një koenzimë thelbësore për frymëmarrjen qelizore dhe një katalizator për të gjitha reaksionet biokimike në trup.

1.2. Karakteristikat e jashtëzakonshme

NAD + nuk zgjat përgjithmonë, por do të zhduket me kalimin e kohës, duke bërë që organet në trup gradualisht të plaken. Falë plotësimit korrekt të NMN për të rritur prodhimin e NAD+ në trup, procesi i plakjes do të ngadalësohet, madje do të rinovohet. Prandaj, NMN konsiderohet si një “ilaç” efektiv për rinovimin e lëkurës.
Është e jashtëzakonshme që shumica e përfitimeve të NMN janë hulumtuar mirë dhe nuk ka pothuajse asnjë efekt anësor të raportuar.

1.3. Përdorimet

Përdorimet e mëdha të NMN mund të përmenden si:

 • Aktivizimi i gjenit të jetëgjatësisë Sirtuins: Kur trupi plotësohet me NMN, ata do të metabolizojnë NAD + për të ndihmuar në prodhimin e energjisë dhe krijimin e gjenit Sirtuin për të ndihmuar në rinovimin efektiv.
 • Përmirëson dukshëm shenjat e plakjes së lëkurës: NMN lufton plakjen duke përshpejtuar qarkullimin natyral të lëkurës së trupit, duke rritur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës për të ndihmuar në parandalimin e rrudhave dhe rënies së lëkurës. Në të njëjtën kohë, stimulon qarkullimin dhe rinovon enët e gjakut, duke përmirësuar tonin e lëkurës.
 • Përmirësoni rezistencën: NMN nxit metabolizmin nga brenda qelizave për ta bërë trupin më të fortë dhe më të ndritshëm.
 • Zbukuroni lëkurën nga niveli qelizor: NMN është një përbërës aktiv që gjendet natyrshëm në qelizat e njeriut, por do të ulet me kalimin e kohës. Kjo çon në një ulje të jetës së qelizave. Duke plotësuar NMN me përmbajtje të lartë ushqyese, qelizat ushqehen thellësisht, duke ndryshuar procesin e plakjes dhe përtëritjen natyrale të lëkurës.

NMN përmirëson dukshëm shenjat e plakjes në lëkurë.

NMN përmirëson dukshëm shenjat e plakjes në lëkurë.

1.4. Kriteret për zgjedhjen e produkteve NMN për t’u përdorur

Më poshtë janë kriteret “të arta” që konsumatorët duhet t’i kushtojnë vëmendje për të zgjedhur një produkt me NMN-në më të mirë.
Zgjidhni produkte sipas gjendjes tuaj shëndetësore
Kur i jepni përparësi efekteve promovuese të shëndetit, kushtojini vëmendje përmbajtjes së NMN dhe origjinës së përbërësve, produktet me bazë bimore favorizohen gjithmonë nga beninje.
Sasia e duhur e NMN
Përmbajtja e NMN në produkt është rreth 3000mg-4500mg, gjë që mund të nxisë prodhimin e NAD+, i cili mund të reduktojë aktivitetet e plakjes dhe të rrisë aktivitetin e gjenit Sirtuin, duke rezultuar në përtëritje më të shpejtë për trupin e njeriut.
Produkte me origjinë të qartë, të njohura nga autoritetet shëndetësore dhe ushqimore
Për të siguruar cilësi, mund t’i referoheni produkteve NMN nga markat me reputacion. Shumica e produkteve të tabletave orale NMN importohen nga Koreja dhe Japonia. Megjithatë, përveç vendeve me reputacion, nuk janë kontrolluar produkte të falsifikuara dhe mallra imitues. Zgjidhni një shitës të besuar për t’u bërë një konsumator i zgjuar.

>> Shih më shumë: Sa kohë duhet për të ndaluar marrjen e NMN?

2. Pse duhet të përdorni produktet japoneze NMN?

Përdorimi i suplementeve të përbërësve aktivë NMN është një metodë popullore për japonezët për të ndihmuar në luftimin e plakjes dhe zgjatjen e jetës. Në veçanti, produktet japoneze NMN përmbajnë gjithashtu kritere “të arta” për të cilat konsumatorët janë veçanërisht të interesuar:

 • Përmbajtja e lartë e NMN në produkt mund të nxisë prodhimin e NAD+, i cili mund të zvogëlojë aktivitetet e plakjes dhe të rrisë aktivitetin e gjenit Sirtuin, duke rezultuar në përtëritje më të shpejtë për trupin e përdoruesit.
 • Produkti është i lehtë për t’u përdorur dhe absorbohet lehtësisht nga trupi. Produktet japoneze NMN përgatiten në formë të lëngshme ose tabletash që mund të merren direkt për të ndihmuar trupin të absorbojë shpejt NMN.

3. Produktet më të mira japoneze NMN sot

3.1. Pija NMN Nano Liquid 12000 ringjall lëkurën, përmirëson shëndetin

Pija NMN Arg Liquid 12000 njihet si sekreti i ruajtjes së rinisë së japonezëve. Jo vetëm që sjell një trup rinor dhe të shëndetshëm, uji i pijshëm NMN ofron gjithashtu aftësi të shkëlqyera kundër plakjes.

Pija NMN Nano Liquid 12000 rigjallëron lëkurën.

Pija NMN Nano Liquid 12000 rigjallëron lëkurën.
Kursi i përdorimit

 • Kursi minimal i trajtimit është i vazhdueshëm për 30 ditë, 1 shishkë në ditë. Më pas mund të mbahet sipas gjendjes apo aftësisë së secilit.
 • Përdorni 1-2 shishe në ditë para mëngjesit ose para se të shkoni në shtrat. Në mënyrë që NMN të përthithet më së miri, duhet të thithet për 5-10 sekonda para se të pihet.
 • Ruajeni produktin në frigorifer, tundeni mirë përpara përdorimit dhe pijeni shpejt pas hapjes.
 • Mos e përdorni për gratë shtatzëna, fëmijët dhe ata që marrin ilaçe.

Përbërësi kryesor

 • NMN (β- Nikotinamide Mononukleotidi): Një përbërës aktiv në ciklin NAD që ndihmon në krijimin e NAD+, një komponent i aftë të transformohet në një proteinë që rrit jetëgjatësinë e njeriut.
 • L-Arginine: Një aminoacid i nevojshëm për të prodhuar proteina për të mbajtur trupin të shëndetshëm. Përveç kësaj, L-Arginina gjithashtu ka aftësinë për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare, diabetin dhe infeksionet e frymëmarrjes …
 • Koenzima Q10: Rrit aftësinë për të rinovuar qelizat e lëkurës, përmirëson rrudhat, njollat ​​e errëta, lëkurën e varur. Në veçanti, ky përbërës gjithashtu përmirëson shëndetin, rrit sistemin imunitar dhe mbron trupin nga patogjenët.
 • Pistili i Lotusit: Ka efekt antibakterial dhe ndihmon në uljen e rrezikut të sëmundjeve koronare të zemrës.

Avantazhi:

 • Produkti është bërë nga përbërës të përzgjedhur, duke siguruar pastërti në 99.9%.
 • NMN+ Nano Liquid 1200 prodhohet nga teknologjia e fermentimit të lëngshëm enzimë me pothuajse zero papastërti, duke siguruar përdorim të sigurt dhe efektiv.
 • NMN Nano Liquid 12000 është prodhuar me teknologjinë ekskluzive NMN Nano e cila ndihmon për t’i rezistuar prishjes së acidit të stomakut dhe lëngut të pankreasit, përmirëson aftësinë absorbuese të mukozës së zorrëve dhe maksimizon aftësinë e trupit për të absorbuar NMN deri në 10 herë.
 • Produkti nuk ka shije të pakëndshme dhe është shumë i lehtë për t’u pirë. Nuk ka efekte anësore si disa pije të tjera kundër plakjes.

Defekt: Çmimi është mjaft i lartë.
Çmimi: 28.320.000 (30ml x 12 shishe).

3.2. NMN Quattro Liquid Longevity Drink 15000

NMN Quattro Liquid 15000 përmban nivele jashtëzakonisht të larta të NMN dhe lëndë ushqyese të bollshme. Falë kësaj, gjatë përdorimit të produktit, gjenet e jetëgjatësisë do të aktivizohen. Forcohet sistemi imunitar i trupit. Në të njëjtën kohë parandalon procesin e plakjes për një trup të shëndetshëm dhe lëkurë rrezatuese plot energji.
Përveç kësaj, uji i pijshëm NMN Quattro Liquid 15000 ndihmon në rinovimin e lëkurës, reduktimin e rrudhave, plakjen. Në veçanti, shija e ëmbël dhe e lehtë për t’u pirë ndihmon që produkti të marrë shumë komplimente në forume.

Pije për jetëgjatësi NMN Quattro Liquid 15000.

Pije për jetëgjatësi NMN Quattro Liquid 15000.

Kursi i përdorimit

 • Përdorni 1 shishe NMN Quattro Liquid 15000 në ditë para mëngjesit ose pas 3-4 orë para se të shkoni në shtrat. Për të rritur efektivitetin e përdorimit, mund ta mbani atë për 5-10 sekonda, më pas ta gëlltisni dhe shkundni produktin butësisht përpara se ta pini.
 • Ruajeni produktin në frigorifer ose në një vend të freskët, larg nga rrezet e diellit direkte.

Përbërësi kryesor

 • NMN 1500: NMN në përqendrim të lartë dhe në formë lehtësisht të përthithur. Ka efektin e gjenit të jetëgjatësisë, rigjenerimit të qelizave, promovimit të shëndetit, imunitetit…
 • Ekstrakti i xhensenit: Rrit qarkullimin e gjakut, siguron energji për të ndihmuar trupin të funksionojë siç duhet.
 • Ekstrakti i folesë së shpendëve: Suplemente ushqyese, aminoacide, mikro-minerale, antioksidantë…
 • Vaj orizi.
 • Vaj esencial i pishës së kuqe.
 • Glukozamina: Mbështet kocka dhe nyje të shëndetshme, më shumë fleksibilitet, redukton dhimbjet e kyçeve.
 • Lotus pistil.

Avantazhi:

 • Uji i pijshëm NMN 15000 është i sigurt, i mirë, i lehtë për t’u përdorur. NMN Quattro Liquid 15000 përgatitet në formën e nanomolekulave, përthithet lehtësisht në trup dhe nuk shkakton efekte anësore.
 • Produkti ka një përmbajtje të lartë të NMN, së bashku me shumë përbërës ushqyes që sjellin përfitime të mëdha si për shëndetin ashtu edhe për bukurinë e lëkurës.

Defekt: Kostoja e produktit është mjaft e lartë.

Çmimi: 8,650,000 VND/ Kuti me 10 shishe.

3.3. Pilula kundër plakjes NMN Aishodo 12000 Japoni

Pilula Aishodo 12000 NMN është një ushqim funksional për rinovimin e lëkurës i hulumtuar tërësisht nga ekspertët japonezë. Me shumë përdorime të jashtëzakonshme si përtëritja e trupit, mbrojtja e shëndetit, tabletat NMN Aishodo 12000 promovojnë rigjallërimin e lëkurës nga brenda duke ruajtur ngjyrën e lëmuar të lëkurës.

Tabletë orale kundër plakjes NMN Aishodo 12000 Japoni.

Tabletë orale kundër plakjes NMN Aishodo 12000 Japoni.
Kursi i përdorimit:

 • Merrni 2 kapsula japoneze NMN Aishodo 12000 në ditë, 1 kapsulë çdo herë pas ngrënies.
 • Përdorni tableta nga goja sipas kursit 1-2 muajsh. pastaj ndalo për pak.
 • Vini re se produkti nuk duhet të përdoret vazhdimisht për një kohë të gjatë. Rekomandohet të konsultoheni me ekspertë për përdorimin më të mirë.
 • Mos përdorni tableta nga goja për fëmijët, gratë shtatzëna dhe laktuese, pacientët që përdorin barna terapeutike.

Përbërësi kryesor

 • NMN: Luan një rol të rëndësishëm në aktivizimin e gjeneve, prodhimin e energjisë dhe ruajtjen e vitalitetit të qelizave. Plotësimi me NMN është një metodë jashtëzakonisht efektive për të rinovuar trupin, duke ngadalësuar procesin e plakjes për shkak të moshës. Në të njëjtën kohë, NMN gjithashtu përmirëson rrudhat, njollat ​​e errëta për të ndihmuar në rigjenerimin e lëkurës së shëndetshme.
 • Ekstrakt i Placentës së Kalit (3000): I pasur me aminoacide dhe mikro-minerale që nxisin rigjenerimin e qelizave, shëndetin dhe stabilitetin hormonal. Në të njëjtën kohë fshini njollat ​​e errëta, njollat, zvogëloni rrudhat dhe ktheni shenjat e plakjes në lëkurë.
 • Koenzima Q10 (1500mg): Ka aftësinë të rrisë energjinë, të zvogëlojë rrezikun e dështimit të zemrës, goditjes në tru, të zvogëlojë lodhjen. Përveç kësaj, Koenzima Q10 gjithashtu ndihmon në parandalimin e oksidimit dhe mbrojtjen e trupit nga agjentët e jashtëm.
 • Acidi Hyaluronik (1500mg): Përveç aftësisë së tij për të ndihmuar në shëndoshjen e lëkurës, reduktimin e thatësisë, zvogëlimin e rrudhave dhe plakjes, Acidi Hyaluronik është një përbërës jashtëzakonisht i mirë për lubrifikimin e kyçeve, duke parandaluar ngurtësimin e kyçeve.
 • Ekstraktet nga bimët e rralla ndihmojnë në stimulimin e metabolizmit, nxisin qarkullimin, duke prodhuar kështu energji për të ushqyer një trup të shëndetshëm.

Avantazhi

 • Tableta japoneze NMN Aishodo 12000 është formuluar me përbërës të pasur natyralë që përmbajnë lëndë ushqyese të bollshme.
 • Produkti jo vetëm që sjell bukuri rrezatuese nga jashtë, por gjithashtu kujdeset për shëndetin e përdoruesit nga thellë, duke garantuar siguri absolute kur përdoret.
 • Kundër: produkti është mjaft i shtrenjtë.

Çmimi: 4,990,000 VND/ Kuti me 60 tableta.
Produktet japoneze NMN po plotësojnë gjithnjë e më shumë nevojat në rritje të klientëve në treg kur sjellin përfitime të mëdha shëndetësore dhe bukurie që janë vërtetuar me rezultate jashtëzakonisht pozitive. Na kontaktoni tani për të mësuar më shumë rreth produkteve dhe ofertave speciale!

>> Ju mund të jeni të interesuar: Më shumë nga efektet e NMN janë më pak të njohuraCảm ơn bạn đã đọc bài viết TOP sản phẩm NMN Nhật Bản tốt nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  Làn da tươi trẻ, săn chắc rạng rỡ chỉ với các loại nguyên liệu từ thiên nhiên

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *