Top 7 Kem Chống Nắng Cho Da Mụn Được Ưa Chuộng Nhất Hè 2019

Kremi kundër diellit është si një “thesar” për lëkurën e femrave, sidomos në mot të nxehtë si sot. Megjithatë, përdorimi i kremrave kundër diellit bëhet gjithashtu një shqetësim për shumë njerëz, veçanërisht për ata që kanë lëkurë të prirur ndaj akneve. Nëse rastësisht zgjidhni kremin e gabuar kundër diellit, kjo do t’i përkeqësojë aknet. Kjo është edhe arsyeja pse Class of Beauty zbuloi 7 kremrat më të njohur të diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve në vitin 2019 për t’i ndihmuar njerëzit të zgjedhin lehtësisht kremin më të mirë për lëkurën e tyre, duke siguruar asnjë acarim dhe mbrojtje. mbrojtje optimale e lëkurës kundër rrezeve ultravjollcë.

7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën me akne

Po kërkoni kremin më të mirë të diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve?

Kur zgjidhni një krem ​​kundër diellit për lëkurën me akne, çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje?

Kujdesi për lëkurën është shpesh i vështirë 1, por me lëkurë të prirur ndaj akneve, është e vështirë të 10. Lëkura e prirur ndaj akneve do të thotë që lëkura është në gjendje të dëmtuar; Shumë i ndjeshëm ndaj infeksioneve dhe irritimit. Prandaj, kur zgjidhni Krem kundër diellit për lëkurën me akne gjithashtu duhet t’i kushtohet më shumë vëmendje; sidomos në këtë kohë të nxehtë vere.

Zgjedhja dhe përdorimi Krem dielli për lëkurë të yndyrshme me të vërtetë nuk është e lehtë sepse nëse zgjedh gabimisht, do t’i “shtojë benzinë ​​zjarrit”; bllokoj poret; Krijon një mjedis të favorshëm që bakteret të rriten dhe të shkaktojnë puçrra.

Kriteret për zgjedhjen e kremit kundër diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve

Kriteret për zgjedhjen e kremit kundër diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve.

Për lëkurën e prirur ndaj akneve, kur zgjidhni një krem ​​kundër diellit duhet t’i kushtoni vëmendje:

+ Qëndroni larg kremrave kundër diellit me përbërës të nxjerrë nga vajrat bimore, acidet yndyrore dhe aromat artificiale. Për shkak se ato e bëjnë lëkurën të irrituar, të pambrojtur dhe mund të shkaktojnë që njollat ​​e akneve në lëkurë të inflamohen.

+ Për lëkurën e ndjeshme të prirur ndaj akneve, duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes Krem fizik kundër diellit për lëkurë të yndyrshme (përmban oksid zinku dhe përbërës të oksidit të titanit) për mbrojtje të mirë nga dielli, duke garantuar sigurinë e lëkurës dhe duke ndihmuar Trajtimi i akneve Efektive në lëkurën e yndyrshme.

+ Mos zgjidhni një SPF shumë të lartë për lëkurën e prirur ndaj akneve, sepse një indeks shumë i lartë do t’i bllokojë poret tuaja dhe do ta bëjë lëkurën tuaj më të yndyrshme dhe më të prirur ndaj akneve. Krem kundër diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve SPF 30 dhe PA++ duhet të jenë të mjaftueshme.

+ Shmangni përdorimin produkte për mbrojtjen nga dielli ka erë të mirë, mos zgjidhni krem dielli kimik Përmban përbërës benzofenon, aminobenzoik, avobenzon…

+ Duhet të zgjedhë Xhel krem ​​kundër diellit për lëkurë të yndyrshme ose formë uji; Pa vaj, derivate, oksigjen benzen, alkool dhe PABA…

+ Prioritet i linjave Krem fizik kundër diellit për lëkurën e ndjeshme të prirur ndaj akneve Ka një strukturë të lehtë, të lehtë për t’u depërtuar për të mbajtur sipërfaqen e lëkurës të thatë dhe për të mos bllokuar poret.

+ Gjeni dhe blini krem ​​kundër diellit me origjinë dhe origjinë të qartë; Shmangni blerjen e produkteve lundruese, mallra imituese, mallra me cilësi të dobët. Është mirë të shkoni te agjentët e vërtetë të shpërndarjes për të siguruar produkte origjinale, çmime të mira.

Shikoni 7 kremrat më të njohur të diellit për lëkurën me akne në verën e vitit 2019

Nëse keni ende pyetje Cili krem ​​kundër diellit është i mirë për lëkurën e prirur ndaj akneve? Ju lutemi referojuni 7 kremrave më të mirë të diellit për lëkurën me akne të listuara më poshtë!

Tham Khảo Thêm:  Bật mí những công dụng của sen và cách làm đẹp từ sen không phải ai cũng biết

#1 – Parandalimi i imazhit+ Moisturizer matte ditor SPF32+ – Zgjidhja më e mirë kundër diellit për lëkurën e yndyrshme

Në vend të më parë, shumë njerëz zgjedhin të përdorin krem kundër diellit innisfree, krem dielli biore bukur ohui krem ​​dielli…për të mbrojtur lëkurën nga dielli. Për momentin, miliona ndjekës të bukurisë në mbarë botën, duke përfshirë Vietnamin, preferojnë të përdorin kremin “Image Prevention+ Daily Matte Moisturizer” SPF32+ të një marke të famshme kozmetike në SHBA – Image Skincare.

Image Prevention+ Krem dielli ditor mat hidratues SPF32+

Image Prevention+ Daily Matte Moisturizer SPF32+ është një nga 7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve në vitin 2019.

Produkti është shpejt në listë 7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën me akne Më popullorja e vitit 2019. Çfarë e bën të ndryshëm Image Prevention+ Daily Matte Moisturizer SPF32+?

+ Ky krem ​​kundër diellit është pa vaj, duke e lënë lëkurën të thatë dhe të lëmuar kur përdoret. Kjo është e dobishme për lëkurën me akne, nuk shkakton pore të bllokuara; Nuk shkakton puçrra në lëkurë gjatë përdorimit.

Kremi është super i lehtë, nuk shkakton ngjitje kur aplikohet në lëkurë.

+ Falë aplikimit të teknologjisë mikroporoze për të maksimizuar aftësinë për të thithur vajin e tepërt; Kontroll efektiv i vajit.

+ Aftësia mbrojtje nga dielli me spektër të gjerëi cili ndihmon në mbrojtjen nga rrezet UVA dhe UVB.

+ Ndihmon në parandalimin efektiv të lëkurës së dëmtuar, njollave të errëta, njollave kafe; mbajeni lëkurën të ndritshme, të lëmuar, të shëndetshme dhe plot vitalitet.

>> Shikoni më shumë informacion, çmimin e produktit KËTU: Image Prevention+ Krem dielli ditor mat hidratues SPF32+

#2 – EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46 – Pa ngjyrosje (versioni pa ngjyrë)

EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 është një nga linjat Kremi diellor më i mirë ndonjëherë e kompanisë kozmetike EltaMD – SHBA. Brenda 7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën me akne I njohur këtë vit, kremi diellor EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 bëhet shpejt një “asistent efektiv” për besimtarët e bukurisë në Vietnam.

Krem dielli EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46

EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 – Pa ngjyrosje (version pa ngjyrë).

Misioni i kremit diellor EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 është të mbrojë në mënyrë optimale lëkurën kundër efekteve të dëmshme të rrezeve UVA dhe UVB; rrezatimi termik; kundër efekteve negative të ndotjes së mjedisit.

Në veçanti, produkti plotëson gjithashtu aftësinë për të fshirë pikat e errëta; toni i pabarabartë i lëkurës, ndihmon lëkurën të bëhet më e fortë dhe më e ndritshme.

Jo vetëm duke u ndalur këtu, produkti gjithashtu përmban përbërës aktivë për të ndihmuar në forcimin e rezistencës së lëkurës; zvogëloni shpejt fenomenin e acarimit të lëkurës, kruajtjes; Stabilizon gjëndrat e yndyrës, ndihmon në reduktimin e akneve, ruan lëkurën e pastër gjatë gjithë ditës.

>> Informacione të detajuara, çmimi i produktit shikoni KËTU: EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 – I pa ngjyrosur

#3 – Heliocare Advanced Gel SPF 50 krem ​​dielli për lëkurë të yndyrshme

Është një nga Top 7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën me akne sotXhel kundër diellit Heliocare Advanced Gel SPF 50 – Spanja është si një “armë hekuri” për të mbrojtur lëkurën në mënyrë optimale kundër efekteve të dëmshme të rrezeve ultravjollcë.

Tham Khảo Thêm:  “Truy tìm” viên uống chống nắng khiến chị em Việt “mất ăn mất ngủ”

Krem dielli Heliocare Advanced Gel SPF 50 me formulë ekskluzive të kremit të diellit Fernblock; të aftë për të zgjidhur shpejt rrezet UV, substancat e dëmshme nga mjedisi. Si rezultat, produkti ka mbrojtje gjithëpërfshirëse nga dielli për lëkurën.

Heliocare Advanced Gel SPF 50 xhel mbrojtës nga dielli për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve

Heliocare Advanced Gel SPF 50 xhel mbrojtës nga dielli për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve.

Produkti është projektuar me një xhel të lehtë, pa vaj. Përthithet jashtëzakonisht shpejt kur aplikohet në lëkurë, në mënyrë që poret të jenë të qarta; Nuk ka shqetësim gjatë përdorimit.

Karakteristikat kryesore të produktit përfshijnë:

+ Bllokon në mënyrë efektive UVA, UVB, rrezatimin termik dhe rrezet radioaktive.

+ Shkatërron radikalet e lira, melaninën që shkakton errësim të lëkurës.

+ Ndihmë hiqni rrudhatkëmbët e sorrës në lëkurë, duke parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës.

+ Redukton irritimet e lëkurës, rrit mbajtjen e ujit, hidraton lëkurën.

+ Suplement me vitamina dhe minerale për të ndihmuar në nxitjen e prodhimit të qelizave të reja, prodhimin burimor kolagjenit natyral; Ndihmon për të mbajtur lëkurën të shëndetshme, të ndritshme dhe të freskët.

>> Shikoni më shumë informacion, çmimin e produktit KËTU: Heliocare Advanced Gel krem ​​dielli SPF 50 për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve

#4 – Krem dielli pa vaj Murad me spektër të gjerë SPF 30 PA+++

Me formulë pa vaj; nuk shkakton yndyrë gjatë përdorimit; Krem dielli pa vaj Murad me spektër të gjerë SPF 30 PA+++ i Murad – USA është një nga 7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën me akne Ju duhet t’i referoheni përzgjedhjes.

Krem dielli pa vaj Murad me spektër të gjerë SPF 30 PA+++

Krem dielli pa vaj Murad me spektër të gjerë SPF 30 PA+++.

Falë ekstraktit të farës së shegës së kuqe, Murad Sol dhe vitaminave dhe mineraleve; Kremi diellor pa vaj Murad Kremi diellor me spektër të gjerë SPF 30 PA+++ jo vetëm që ofron mbrojtje të shkëlqyer ndaj rrezeve ultraviolet, por gjithashtu:

+ Parandaloni dhe luftoni procesin e plakjes; Redukton shfaqjen e rrudhave, njollave të errëta, njollave në lëkurë.

+ Furnizoni ujë, balanconi vajin, mbajeni lëkurën të thatë dhe të lëmuar gjatë gjithë ditës.

Kuroni djegiet nga dielli dhe qetësoni lëkurën menjëherë.

>> Klikoni për të parë më shumë informacion, çmimin e produktit: Krem dielli pa vaj Murad me spektër të gjerë SPF 30 PA+++

#5 – EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46 (E lyer)

Votuar si produkt nga revista ELLE krem i mirë kundër diellit, Më të shiturat sot dhe të rekomanduara nga dermatologët kryesorë për lëkurën e yndyrshme, të ndjeshme dhe të prirur ndaj akneve, krem kundër diellit EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46 i EltaMD Corporation – USA është “sekret” i mbrojtjes optimale nga dielli për vajzat me lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve.

Krem dielli EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46 (Tined).

Krem dielli EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46 (Tined).

Avantazhi më i spikatur e bën EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 (Tined) në top 7 kremrat më të njohur për lëkurën me akne sot:

+ Produkte me mbrojtje nga dielli me spektër të gjerë; Mbron lëkurën nga UVA, UVB, burimet e dritës blu madje edhe nga rrezatimi.

+ Dizajn kremi jashtëzakonisht i butë, i lehtë, përthithje jashtëzakonisht i shpejtë, nuk shkakton pore të yndyrshme dhe të bllokuara.

+ Nuk përmban kimikate, shije artificiale; nuk shkakton acarim, kruajtje, skuqje në lëkurë.

+ Ky është një version me ngjyra, i cili mund të përdoret si një primer super i lëmuar në hapat e grimit; mbajeni kremin pluhur në lëkurë më të qëndrueshme; Kufizon mundësinë e larjes për shkak të djersës ose motit.

Tham Khảo Thêm:  Bí quyết giảm cân nhanh, hiệu quả từ đậu đen

+ Mbështetje për parandalimin dhe trajtimin e akneve; Largoni në mënyrë efektive njollat ​​e errëta, njollat ​​dhe shenjat e tjera të plakjes.

>> Shikoni më shumë informacion, çmimin e produktit KËTU: Krem dielli EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46 (Tined).

#6 – Krem dielli mat me SPF 30 Dermalogica Oil Free

Duke iu referuar top 7 kremrave kundër diellit për lëkurën me akne, është e pamundur të mos përmendim linjën Dermalogica Oil Free Matte SPF30 të Dermalogica – SHBA.

Krem dielli mat pa vaj Dermalogica SPF 30.

Arsyeja është në krye Kremi më i mirë nga dielli për lëkurën me akne Produkti është projektuar me një formulë pa vaj dhe peshë të lehtë. Kur aplikohet në lëkurë, nuk lë një ndjenjë të yndyrshme dhe ngjitëse; Ndihmon në hapjen e poreve, duke parandaluar kështu shpërthimin e akneve.

Së bashku me mbrojtjen optimale të lëkurës nga dielli, Dermalogica Oil Free Matte SPF 30 gjithashtu ndihmon në parandalimin e yndyrës së tepërt; Vret bakteret që shkaktojnë aknet dhe qetëson në mënyrë efektive reaksionet inflamatore.

Jo vetëm duke u ndalur atje, produkti gjithashtu rikthen lëkurën e dehidratuar, të shurdhër, largon shenjat e plakjes; Ndihmon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe të freskët gjatë gjithë ditës. Dermalogica Oil Free Matte SPF 30 vendoset shpejt 7 kremrat më të preferuar nga dielli për lëkurën me akne 2019.

>> Klikoni për të parë më shumë informacion, çmimin e produktit: Krem dielli mat pa vaj Dermalogica SPF 30

#7 – Krem dielli pa vaj Heliocare 360 ​​Gel, SPF 50 – Spanjë

Jo vetëm krem ​​i mirë kundër diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve, kremi kundër diellit Heliocare 360 ​​Gel Oil Pa SPF50 është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën normale; lëkurë të kombinuar dhe madje edhe lëkurë të ndjeshme.

Krem dielli Heliocare 360 ​​Gel Oil Pa SPF 50

Krem dielli Heliocare 360 ​​Gel Oil Pa SPF 50.

Heliocare 360 ​​Gel Oil Free SPF50 është formuluar si xhel i thatë; nuk lë shenja të bardha në lëkurë; pa parabene dhe alkool potencialisht irritues; Ju mund të zgjidhni plotësisht ta përdorni me besim!

Kremi diellor Heliocare 360 ​​Gel Oil Pa SPF50 shton gjithashtu përbërës antibakterialë që shkaktojnë akne; aplikimi i teknologjisë së kontrollit të vajit antibakterial. Falë kësaj, produkti bëhet një nga linjat ideale të kremrave të diellit për ata që kanë lëkurë të prirur ndaj akneve.

Përveç efektit të mbrojtjes nga dielli; parandalimi i dëmtimit të qelizave dhe pigmentimit të lëkurës; Kremi diellor Heliocare 360 ​​Gel Oil Pa SPF50 gjithashtu mbështet anti-inflamator; parandaloni formimin e akneve; Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohshme dhe degradimi i kolagjenit.

>> Klikoni për të parë më shumë informacion, çmimin e produktit: Krem dielli Heliocare 360 ​​Gel Oil Pa SPF 50

7 kremrat më të mirë të diellit për lëkurën me akne vetëm i renditur më sipër do të jetë një “asistent efektiv” për ju. Mos hezitoni më pa zgjedhur 1 nga këto 7 produkte mbrojtëse kundër diellit për t’u kujdesur dhe mbrojtur lëkurën tuaj në mënyrën më gjithëpërfshirëse!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 7 Kem Chống Nắng Cho Da Mụn Được Ưa Chuộng Nhất Hè 2019 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *