Top 6 kem trị mụn an toàn, được ưa chuộng nhất năm 2018

Aknet janë një obsesion i tmerrshëm i të gjithëve, megjithëse nuk cenojnë shumë shëndetin, thuajse kanë grabitur besimin dhe bukurinë natyrale të natyrshme tek femrat. Si t’i jepni fund “makthit” të akneve? Aktualisht ka shumë mënyra për të trajtuar aknet, por mënyra më e mirë është ende përdorimi i një kremi special për aknet. Pra, cili krem ​​është trajtimi më i mirë i akneve sot? Class of Women do të listojë menjëherë 6 kremrat më të mirë të akneve në 2023 që përdoren nga besimtarët e bukurisë sot, në mënyrë që të mund t’i referoheni lehtësisht dhe të zgjidhni linjën e produkteve më të përshtatshme për ju.

Shkaqet e formimit të akneve

Sipas shumë studimeve nga ekspertë në mbarë botën, shkaku i akneve lidhet me 2 faktorë kryesorë: hormonet dhe bakteret që jetojnë në folikulat e flokëve (bakteret P. ance). Normalisht, bakteret P. ance nuk shkaktojnë dëm, por kur lëkura ka shumë sebum, poret e bllokuara do të krijojnë një mjedis të favorshëm që kjo baktere të shumohet, duke shkaktuar inflamacion që çon në formimin e akneve.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Aknet janë tmerri i të gjithëve.

Për të kuptuar më mirë shkaqet e akneve dhe për të gjetur mënyra për të kapërcyer plotësisht aknet, le të gërmojmë më thellë në shkaqet e akneve të brendshme dhe shkaqet e jashtme të akneve.

Çfarë i shkakton aknet brenda?

Për shkak të hormoneve (hormoneve)

Duke hyrë në pubertet, rritja e hormoneve seksuale do të bëjë që gjëndrat dhjamore të bëhen më aktive, të sekretojnë më shumë vaj në lëkurë, duke shkaktuar bllokimin e poreve që çojnë në puçrra fytyre. Menstruacioni, sasia e shqetësimit të hormoneve është gjithashtu Shkaqet e puçrrave në fytyrë.

tensioni nervor (stresi)

Fakti që përjetojmë shumë stres afatgjatë mund të ndikojë në ekuilibrin tonë hormonal dhe kjo është gjithashtu një nga arsyet Shkaqet e akneve në fytyrë.

Akumulimi i toksinave në trup

Nëse organet e brendshme të trupit, veçanërisht mëlçia dhe veshkat, nuk punojnë siç duhet, ato nuk mund të largojnë plotësisht toksinat, toksinat e tepërta do të ekskretohen përmes mushkërive dhe lëkurës. Dhe kjo është një nga ato shkaqet e akneve në lëkurë.

I VJETËRUshqimi dhe pushimi jo i duhur

Dieta e përditshme është gjithashtu një faktor i rëndësishëm për t’u kushtuar vëmendje. Nëse hani shumë yndyrë, sheqer, substanca të varësisë (si kafe, biskota, pije joalkoolike…) hani shumë ushqime të skuqura, hani mango, durian… do të krijojnë kushte të favorshme për shfaqjen e akneve.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Qëndrimi i rregullt deri vonë, të ngrënit në mënyrë të papërshtatshme është një nga shkaqet e akneve në lëkurë.

Përveç kësaj, kur trupit i mungon gjumi, do të bëjë që organet në trup të mos funksionojnë mirë, duke mos çliruar toksina, gjë që është edhe shkaku i formimit të akneve.

Ju duhet të shtoni shumë perime dhe fruta të freskëta gjatë ditës, të flini mjaftueshëm 7-8 orë në ditë për të siguruar që trupi juaj të jetë i shëndetshëm, të mbani lëkurën tuaj të bukur dhe të parandaloni rrezikun e akneve në mënyrë efektive.

Shkaqet e akneve nga faktorë të jashtëm

Diell

Sipas disa studimeve, nëse lëkura është e ekspozuar rregullisht në diell pa masa optimale për mbrojtjen e lëkurës si sigurimi i mbrojtjes adekuate nga dielli, aplikimi krem kundër diellit Shtyni mjaftueshëm… atëherë aknet në lëkurë do të kenë një shans për t’u formuar.

Për shkak të baktereve

Kur ekspozohen rregullisht në një mjedis shumë të ndotur, papastërtia dhe pluhuri do të ngjiten lehtësisht në sipërfaqen e lëkurës dhe kur lëkura nuk pastrohet thellë, poret do të bllokohen, duke krijuar kushte për bakteret P. . ndaj akneve që dalin.

Tham Khảo Thêm:  Bôi tinh chất collagen có tác dụng gì?

Mos e hiqni grimin para se të shkoni në shtrat

Fakti që ne përdorim rregullisht kozmetikë pa kryer hapa për heqjen e grimit për të pastruar lëkurën do të jetë Çfarë i shkakton aknet në fytyrë?.

Të gjitha sekretet e kujdesit dimëror të lëkurës së fytyrës që duhet të dini

Mos heqja e grimit para se të shkoni në shtrat është gjithashtu një nga shkaqet e formimit të akneve.

Përveç heqjes së grimit para se të shkoni në shtrat, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe larjes së fytyrës dy herë në ditë në mëngjes dhe në mbrëmje, si dhe duke përdorur me zell linjat e kujdesit të lëkurës për të mbrojtur fytyrën dhe për t’u bërë e bukur. Mund të parandalojë formimin e akneve .

Faktori klimatik

Në verë, moti i nxehtë e bën lëkurën të lehtë të sekretojë shumë sebum, kështu që është e lehtë të shfaqen aknet, ndërsa në dimër, moti është i thatë, lagështia është e ulët, lëkura dehidrohet lehtësisht, gjë që gjithashtu shkaktari i akneve.peshk.

Nëpërmjet informacionit të sapo ndarë, ne kemi kuptuar më mirë arsyen pse aknet kanë mundësi të tërbohen në lëkurë. Dhe tani është koha për të gjetur linjën tuaj Kremi më efektiv për aknet për të zotëruar shpejt lëkurën pa akne, të lëmuar dhe të shëndetshme në mënyrë natyrale.

>>> Shih më shumë: Trajtim efektiv i akneve dimërore

Kriteret për zgjedhjen e kremit për aknet

Produkte nga markat e famshme

Problemet me aknet, ose njollat ​​e errëta, janë raste të lëkurës së dëmtuar që janë të vështira për t’u shëruar dhe mund ta përkeqësojnë gjendjen nëse zgjidhni produkte të papërshtatshme ose të pasigurta për kujdesin e lëkurës. Prandaj, zgjedhja e produktit Kujdesi për aknet dhe lëkurën e errët duhet të sigurojë siguri të lartë, efikasitet të mirë dhe të vijë nga markat e famshme në botë.

Disa marka të famshme në botë, të besuara nga miliona ndjekës të bukurisë, mund t’ju interesojnë si Obagi Medical – SHBA, Babor – Gjermani, Murad – SHBA, Dr Spiller – Zvicër, Dermalogica – SHBA… Produktet që këto marka kanë nxjerrë, të cilat janë testuar rigorozisht nga ekspertët kryesorë në botë, të gjitha produktet kanë një ekip përdoruesish provë, duke dhënë rezultate të sinqerta dhe të sakta për të ditur se cilat produkte kanë avantazhe dhe disavantazhe, i ndihmon gratë të zgjedhin lehtësisht linjën më të përshtatshme të produkteve për veten e tyre.

Jepini përparësi produkteve që përmbajnë burime natyrore të lëndëve ushqyese

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Jepini përparësi zgjedhjes së një kremi kundër akneve që përmban një burim natyral të lëndëve ushqyese beninje.

Ju duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së linjave krem për aknet përmbajnë përbërës të bimëve, frutave, esencave shtazore, etj., sepse këto produkte zakonisht kanë formula të buta, duke garantuar siguri të lartë, acarim të ulët, duke siguruar qetësimin e lëkurës delikate të prirur ndaj akneve.

Sigurohuni që jetëgjatësia e produktit të jetë e gjatë

Para blerjes krem për aknet, duhet të kontrolloni me kujdes listën e përbërësve, të shihni datën e prodhimit dhe datën e skadencës së produktit për të zgjedhur. Shmangni blerjen e produkteve me më pak se 6 muaj vlefshmëri, shmangni zgjedhjen e produkteve kur shihni se numrat e datës dhe vitit janë të paqarta, të shtypura të mbivendosura sepse mund të jenë false ose me cilësi të dobët.

Tham Khảo Thêm:  Sử dụng gel giảm viêm da chứa chiết xuất từ nha đam liệu có an toàn cho da?

Lexoni manualin me kujdes përpara përdorimit

Kini parasysh që të lexoni me kujdes udhëzimet për përdorim përpara përdorimit, sepse kjo ndikon në rezultatet para dhe pas trajtimit tuaj. Ndiqni udhëzimet saktësisht, doza e duhur, mënyra e përdorimit do të ndihmojë që procesi i trajtimit të akneve të arrijë sigurinë më të lartë dhe të sjellë shpejt efektin më të mirë. Shmangni përdorimin arbitrar të më pak, më shumë barna sesa udhëzohet (përveç rastit kur përshkruhet nga një specialist).

Listoni top 6 kremrat më të mirë të akneve 2018

Dermalogica Special Clearing Booster – Krem kundër akneve efektiv deri në 97%

Dermalogica Special Clearing Booster Krem për aknet Prodhuar nga korporata e famshme Dermalogica nr. 1 në SHBA, që përmban kryesisht përbërës natyralë të pastër, veçanërisht me përbërës aktivë acid salicilik, peroksid benzoil (i quajtur heroi për të vrarë aknet) që ekspertët thonë se Dermatologjia e përmend shpesh.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Dermalogica Special Clearing Booster – Krem kundër akneve efektiv deri në 97%.

Kremi i akneve Dermalogica Special Clearing Booster ka një strukturë kremi ultra të lëmuar, të lehtë, përbërësit aktivë brenda janë në formën e super nanomolekulave që depërtojnë shpejt në çdo qelizë të brendshme të lëkurës, duke ndihmuar në shkatërrimin e shpejtë të baktereve që shkaktojnë aknet. Largon qelizat e vdekura të lëkurës që bllokon poret dhe parandalon shfaqjen e akneve.

Sipas rezultateve të sondazhit të kryer në vendet evropiane, deri në 97% e klientëve e pranojnë aftësinë e kremit të akneve Dermalogica Special Clearing Booster për të vrarë aknet dhe për të ushqyer lëkurën e bardhë të shëndetshme çdo ditë.

Krem Obagi Tretinoin 0.05% kundër akneve, kundër plakjes së lëkurës

Krem Obagi Tretinoin 0.05% kundër akneve, kundër plakjes së lëkurës e markës kozmetike Obagi Medical – USA vlerësohet si linja e Kremi më efektiv për aknet ndonjëherë favorizuar nga shumë klientë.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Krem Obagi Tretinoin 0.05% Krem kundër plakjes, kundër plakjes.

Produkti është si një krem ​​me shumë efekte që ndihmon në mposhtjen e shpejtë të akneve, zhbllokimin e poreve, parandalimin e formimit të akneve dhe ushqen lëkurën e lëmuar dhe të shndritshme, përmirëson shpejt rrudhat, shenjat e akneve, njollat ​​e errëta. , ndërkohë që stimulon rigjenerimin e indit lidhës në ndihmojnë në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme, të ndritshme dhe natyrale.

Krem kundër akneve me Locion Terapeutik Obagi Clenziderm MD – Largoni shqetësimet për aknet menjëherë

Shumica e klientëve që kanë përdorur Locion Terapeutik Obagi Clenziderm MD për aknet Marka e famshme e Obagi Medical në SHBA vlerëson të gjithë përdorimin e pastrimit të akneve dhe kujdesit të shëndetshëm të lëkurës.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Locion Terapeutik Obagi Clenziderm MD për aknet.

Locioni Terapeutik Obagi Clenziderm MD përmban 5% peroksid benzil të lëngëzuar me teknologjinë Soluzyl për të ndihmuar në shkatërrimin e akneve në rrënjë dhe parandalimin e kthimit të tyre, duke e mbajtur sipërfaqen e lëkurës të thatë, të shëndetshme dhe të lëmuar në mënyrë natyrale. Në të njëjtën kohë, produkti gjithashtu forcohet hidratues i lëkurës së fytyrësparandaloni tharjen e lëkurës, ndihmoni lëkurën më të njëtrajtshme, lëkurë të shëndetshme, të freskët dhe plot vitalitet.

Trajtimi i njollave Murad ndihmon në uljen e shpejtë të akneve

Trajtimi i njollave Murad ndihmon në uljen e shpejtë të akneve Është hulumtuar dhe rafinuar me kujdes nga ekspertët shkencorë në Murad – SHBA, nuk përmban papastërti, përmban burime natyrore të lëndëve ushqyese beninje si jamballi, vitaminat C, E, Allantoin…

Tham Khảo Thêm:  Cách chăm sóc da mặt của phụ nữ Nhật vào mùa đông

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Trajtimi i njollave Murad ndihmon në uljen e shpejtë të akneve.

Produkti mbështet shkatërrimin e shpejtë të baktereve që shkaktojnë puçrra, shëron shpejt njollat ​​e akneve afatgjata, parandalon shfaqjen e akneve të reja dhe në të njëjtën kohë qetëson skuqjen, inflamacionin dhe përmirëson hidratimin për të reduktuar lëkurën e thatë. e ashpër, qëruese, ushqen të shëndetshme lëkura e ndritshme, e lëmuar dhe më e freskët.

>>> Shih më shumë: Top 11 produktet “super” efektive kundër akneve që janë të njohura për gratë e Evropës Perëndimore

Xhel për trajtimin e defekteve Murad Gentle – “Sekret” për të trajtuar shpejt aknet në vetëm 14 ditë

Murad Gentle Blemish Treatment Gel për aknet, që redukton ndjeshmërinë e lëkurës së markës Murad – SHBA është aktualisht linja Produktet më efektive për trajtimin e akneve Përdoret nga miliona klientë.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Xhel për trajtimin e njollave Gentle Murad – “Sekret” për të trajtuar shpejt aknet në vetëm 14 ditë.

Tipari i jashtëzakonshëm i xhelit për trajtimin e njollave të butë Murad është se ai është krijuar në formën e një xheli, kështu që përthithet shumë shpejt, duke ndihmuar lëkurën të përmirësojë shpejt njollat ​​e akneve pas vetëm 14 ditësh. Për më tepër, Murad Gentle Emrish Treatment Gel gjithashtu ndihmon në uljen e ndjeshmërisë së lëkurës, qetëson lëkurën, zvogëlon ënjtjen, skuqjen, ndihmon në balancimin e lagështirës së lëkurës, e mban sipërfaqen e lëkurës të butë dhe të lëmuar pa shkaktuar shkëlqim.

Dr Spiller Roll-on akne roll-on anti-bakterial, trajtim puçrrash, errësim

Për besimtarët e vërtetë të bukurisë, sigurisht që nuk do të jetë i panjohur për markën e famshme zvicerane “eko-kozmetike” Dr Spiller. Çdo produkt Dr Spiller lind si një zgjidhje e sigurt dhe shumë efektive për kujdesin e lëkurës dhe rulja e akneve Dr Spiller Roll-on nuk bën përjashtim.

Top 6 kremrat më të sigurt dhe më të njohur për aknet në 2018

Dr Spiller Roll-on puçrra fytyre roll-on anti-bakterial, trajtim puçrrash, reduktim errësirë.

Trajtimi i akneve Dr Spiller Roll-on Projektuar në formën e një rul kompakt, brenda përmban një zgjidhje të koncentruar antibakteriale për të ndihmuar në heqjen e shpejtë të sebumit, qelizave të vdekura, mbështetjen e trajtimit të akneve dhe zvogëlimin efektiv të njollave të errëta. Në të njëjtën kohë, rul-i i akneve Dr Spiller Roll-on ndihmon gjithashtu në balancimin anti-inflamator, anti-bakterial, lagështinë maksimale për lëkurën, ndihmon në shtrëngimin e poreve, ushqen lëkurën të shëndetshme dhe të freskët më rrezatuese.

Kujdesi për lëkurën e akneve është i vështirë, zgjedhja krem i mirë për aknet shumë herë më e vështirë. Pra, me informacione të dobishme dhe Top 6 kremrat më të mirë për aknet sot të listuara më lart, shpresojmë se të gjithë kanë fituar më shumë njohuri dhe kanë gjetur linjën më të përshtatshme të produkteve për aknet për ta për të përmirësuar shpejt aknet dhe për ta mbajtur lëkurën të ndritshme dhe të shëndetshme me kalimin e viteve.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 6 kem trị mụn an toàn, được ưa chuộng nhất năm 2018 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *