NƯỚC HOA HỒNG KHÔNG CHỈ ĐƠN GIẢN LÀ CÂN BẰNG DA

Uji i trëndafilit është një formë toneri, i cili është lloji i kozmetikës që do të përdorim pas heqjes së grimit dhe larjes së fytyrës. Përdorimi bazë i ujit të trëndafilit është pastrimi i thellë dhe shtrëngimi i poreve në lëkurë. Përveç kësaj, uji i trëndafilit është gjithashtu një produkt me funksionin e zbutjes së lëkurës, duke siguruar lagështinë e nevojshme për ta mbajtur lëkurën të butë dhe të freskët çdo ditë. Le të mësojmë për këtë ujë me ne!

Bi-quyet-su-dung-nuoc-hoa-hong-1

A e kupton vërtet ujin e trëndafilit?

Çfarë është uji i trëndafilit?

Siç u përmend më lart, uji i trëndafilit është një tonik. Toneri ka shumë lloje të ndryshme dhe ne mund ta konsiderojmë ujin e trëndafilit si një prej tyre. Më i spikatur për sa i përket kujdesit të lëkurës, sepse përbërja e ujit të trëndafilit përmban shumë lëndë ushqyese si vitamina A dhe C për të ndihmuar në balancimin e lagështisë së lëkurës, shtrëngimin e poreve, anti-plakjen, reduktimin e rrathëve të errët në sy. Kujdesi për lëkurën, kujdesi i lëkurës konsiderohet një përdorim dytësor i ujit.

country-hoa-hong-kong-chi-don-gian-la-can-bang-da

E mban lëkurën të duket e re çdo ditë

Përveç kësaj, ne mund të përdorim ujin e trëndafilit si një pastrues të butë grimi. Pas ushtrimeve, apo daljeve, por nuk keni kohë të lani fytyrën, mund të përdorni ujë trëndafili për të pastruar shpejt sipërfaqen e lëkurës. Së bashku me kujdesin e lëkurës, uji i trëndafilit ka gjithashtu aftësinë për të pastruar, dezinfektuar dhe anti-inflamator në mënyrë efektive, për të parandaluar formimin e problemeve të lëkurës si errësira, puçrrat, kontrollon lagështinë dhe yndyrën në lëkurë. ,…

Pra, si ndryshon uji i trëndafilit nga Tonere?

Shumë gra pyesin se si uji i trëndafilit dhe toneri janë të ngjashëm dhe të ndryshëm? Nëse përdorni ujë trëndafili ose përdorni Toner, ky artikull do të donte të ndajë gjithashtu se, Toneri është një zgjidhje për shtrëngimin e lëkurës ose një emër tjetër është ujë për balancimin e lëkurës dhe ka shumë lloje të ndryshme: parfum, hurmë, çaj jeshil, barishte,…

Zakonisht, toner përdoret për pastrim të thellë përpara se të përgatisni një maskë ose të aplikoni krem ​​hidratues. Kjo është një zgjidhje që ndihmon në balancimin e pH të lëkurës në mënyrën më të sigurt. Ne duhet të zgjedhim tonerin e duhur për lëkurën tonë për ta mbajtur atë të shndritshme dhe të shëndetshme, si dhe për të shmangur probleme të tilla si lëkura alergjike, lëkura me akne…

Për sa i përket përdorimit të tonerit apo tonerit, varet nga gjendja e lëkurës që ne do të zgjedhim në përputhje me rrethanat. Uji i trëndafilit është thjesht një lloj hidratuesi dhe antiseptiku në fytyrë, dhe Toneri do të ketë më shumë përdorime se uji i trëndafilit, i përshtatshëm për ata që kanë nevojë për kujdes më të thellë për lëkurën që nuk është e fortë, ata me Nëse lëkura nuk është e bukur, do të jetë preferohet përdorimi i tonerit në vend të ujit të trëndafilit.

>>> Shihni më shumë: OBAGI C Rx C KUJDESI I LËKURËS – TONER BALANCUES

Uji i trëndafilit është më shumë sesa thjesht balancimi i lëkurës

Përveç efektit të balancimit të lagështirës, ​​duke e mbajtur lëkurën të freskët çdo ditë, uji i trëndafilit ka edhe përdorimet e mëposhtme:

Shtrëngoni poret

Poret e mëdha do t’i bëjnë vajzat të mos kenë besim. Dhe lëkura është shumë e prirur ndaj akneve sepse pluhuri do të mund të grumbullohet brenda. Nëse nuk pastrohet mirë. Herët në mëngjes është koha kur poret zmadhohen dhe bashkë me të sekretohet më shumë sebum. Pra, pasi të keni larë fytyrën. Le të përdorim Ujë trëndafili Përthithni në mënyrë të barabartë në lëkurë, kushtojini vëmendje për të përthithur më shumë në zonën T, prekni butësisht në lëkurë. Në mënyrë të ngjashme, ne bëjmë të njëjtën gjë edhe për mbrëmjen, pas heqjes së grimit dhe larjes së fytyrës për të balancuar shpejt lagështinë për lëkurën.

Tham Khảo Thêm:  Bạn đang lo ngại 6 tác dụng phụ của kem chống nắng?

country-hoa-hong-kong-chi-don-gian-la-can-bang-da 1

Shtrëngim efektiv i poreve

Përdorni ujë trëndafili për të ndihmuar në pastrimin e thellë të lëkurës

Zakonisht uji i trëndafilit do të përdoret pas larjes së fytyrës. Përdorimi i ujit të trëndafilit në këtë kohë do të ndihmojë në pastrimin e lëkurës nga thellësia. Largon shtresën e papastërtisë, sebumin e tepërt të sekretuar në lëkurë, duke ndihmuar në parandalimin e formimit të akneve.

Për vajzat që kanë një rutinë të përditshme grimi. Në disa raste urgjente, është plotësisht e mundur të përdoret uji i trëndafilit për të hequr butësisht grimin pa irrituar lëkurën. Sidomos lëkura e ndjeshme dhe e prirur ndaj akneve.

Përdorni ujin e trëndafilit për të luftuar plakjen e lëkurës

Me kalimin e kohës, së bashku me ndikimin e mjedisit, lëkura e grave ndeshet me probleme. Ashtu si këmbët e sorrës, rrudha në lëkurë. Përdorimi i ujit të trëndafilit do t’i ndihmojë gratë të minimizojnë këtë situatë. Uji i trëndafilit konsiderohet gjithashtu një përzierje që ka efektin e “rigjenerimit” të indeve qelizore, duke e mbajtur lëkurën të butë dhe të lëmuar.

hong kong

Përdorni ujin e trëndafilit për të luftuar plakjen e lëkurës.

Për gratë që kanë lëkurë të djegur nga dielli, ato mund të përdorin plotësisht ujin e trëndafilit për t’u qetësuar. Dhe ndihmoni lëkurën të kthehet në ekuilibër.

Dermatologët thonë se uji i trëndafilit konsiderohet një “ilaç” për të vonuar procesin e plakjes. Ndaj femrat e çdo moshe duhet të bëjnë “xhep” për këtë produkt.

Përtëritje e lëkurës

Përdorimi i ujit të trëndafilit do ta ndihmojë lëkurën të qëndrojë e freskët dhe plot vitalitet. Përveç kësaj, në mënyrë efektive redukton thatësinë e lëkurës. Parandalon lëkurën e ashpër dhe të thatë.

E lë lëkurën të butë dhe rrezatuese

Pasi lëkura të jetë furnizuar me sasinë e nevojshme të ujit. Do të bëhet më e butë çdo ditë. Kur kujdeseni rregullisht për lëkurën gjatë ditës me ujë trëndafili. Do të merrni shpejt një lëkurë të lëmuar të bebes.

Rritni lagështinë e lëkurës

Në ditët e nxehta të verës, do ta ndihmojë lëkurën më të rehatshme. Thjesht spërkatni ose lyeni një sasi të vogël uji në sipërfaqen e lëkurës. Do t’ju bëjë të ndiheni më rehat dhe më të qetë se kurrë.

Ujë trëndafili

Hidratoni lëkurën në verë

Megjithatë, duhet theksuar se mos përdorni shumë ujë trëndafili. Për shkak se uji ka një efekt heqës të vajit, nëse e përdorni shumë, lëkura juaj do të thahet.

Përdorni ujë trëndafili për të përmirësuar sytë e fryrë

Një nga përdorimet e jashtëzakonshme të ujit të trëndafilit që jo shumë gra e dinë. Dhe ky aplikim është për të ndihmuar në uljen e fryrjes së syve. Për të aplikuar këtë metodë, vendosni ujë trëndafili në derën e frigoriferit, ndonjëherë nëse sytë tuaj janë të fryrë. Lagni një copë pambuku me ujë të ftohtë trëndafili dhe lyejeni butësisht nën sy. Uji i trëndafilit do të qetësojë dhe thithë lëndët ushqyese në lëkurë. Nëse e aplikoni këtë metodë çdo mëngjes, ënjtjet do të zhduken plotësisht.

hong Kongu

Përdorni ujë trëndafili për të përmirësuar sytë e fryrë

Megjithatë, nëse aplikoni këtë metodë për trajtimin e syve të fryrë, duhet t’i kushtoni vëmendje përdorimit të ujit të pastër trëndafili ose produkteve që përmbajnë përbërës të butë. Miratuar nga prodhuesi për përdorim në këtë zonë delikate.

Tham Khảo Thêm:  “Bí kíp”14 ngày sở hữu làn da trắng hồng của bà mẹ 1 con Thúy Nga

Çfarë ndodh nëse e përdorni ujin e trëndafilit në mënyrë të gabuar?

Uji i trëndafilit funksionon më së miri vetëm nëse dhe vetëm nëse i përdorni siç duhet. Dhe nëse përdoret në mënyrë të gabuar, në mënyrë të pashmangshme do të çojë në një dëmtim të lëkurës.

Nuk duhet të përdorni tonerë që përmbajnë alkool për lëkurë të ndjeshme. Nëse keni lëkurë të ndjeshme ose jeni alergjik ndaj alkoolit, uji i trëndafilit pa alkool do ta bëjë lëkurën tuaj të thatë, të irrituar, të skuqur, të skuqur, të kruarje.

Nuk duhet të përdorni menjëherë kozmetikë të tjerë pas përdorimit të ujit trëndafili, kështu që prisni 3-5 minuta pasi keni përdorur ujin e trëndafilit dhe më pas aplikoni produktet e mëposhtme të kujdesit. Nëse përdorni produkte të tjera menjëherë pas aplikimit të tonerit. Lëkura nuk ka kohë për të thithur lëndë ushqyese.

Duhet të keni njohuri për natyrën dhe gjendjen e lëkurës suaj përpara se të përdorni ujin e trëndafilit

Duhet të keni njohuri për natyrën dhe gjendjen e lëkurës suaj përpara se të përdorni ujin e trëndafilit. Nëse nuk e kuptoni llojin e lëkurës tuaj dhe gjendjen aktuale të lëkurës. Është shumë e lehtë të zgjidhni një tonik që nuk është i përshtatshëm për gjendjen e lëkurës tuaj. Prandaj, zbatimi i hapave të ardhshëm të mirëmbajtjes do të jetë më pak efektiv.

Toneri është efektiv vetëm nëse zgjidhni atë të duhurin për lëkurën tuaj.

Për shembull, nëse keni lëkurë të thatë, duhet të zgjidhni një tonik me përmbajtje alkooli >10%. Sepse sa më e lartë të jetë përmbajtja e alkoolit, aq më keq do të jetë lëkura juaj tashmë e thatë dhe e dehidratuar. Përsa i përket lëkurës së yndyrshme, për shkak të nevojës së lartë për pastrim, produktet toner aknesh me përqendrim alkooli >20% do të jenë zgjedhja e preferuar për këtë lloj lëkure…

Ju duhet të përdorni ujin e trëndafilit vetëm në moderim. Çdo gjë e tepërt nuk është e mirë, po ashtu edhe uji i trëndafilit, edhe nëse është një hap bazë – efektiv për kujdesin e lëkurës. Por nëse abuzoni me ujin e trëndafilit, atëherë uji plotësisht i trëndafilit mund të jetë kundërproduktiv.

4 mënyrat kryesore për të përdorur ujin e trëndafilit që mund të mos i dini

1. Për hidratimin intensiv

Uji i trëndafilit do të japë një efekt hidratues më intensiv se zakonisht. Nëse aplikoni metodën 7 të lëkurës ose maskën me locion. Në vend që të përkëdhelni ujin e trëndafilit në fytyrë në mënyrë të rastësishme. Konkretisht si më poshtë, derdhni një sasi të mjaftueshme uji trëndafili në një pambuk dhe më pas përqafoni butësisht lëkurën rreth 7 herë. Më pas, aplikoni pambuk për heqjen e grimit të lagur në ujë trëndafili në lëkurë për rreth 2-3 minuta. Kjo do t’u japë lëndëve ushqyese në ujin e trëndafilit kohë të mjaftueshme për të depërtuar në lëkurë. Ofron një efekt hidratues shumë më optimal. Mësohuni me këtë hap të kujdesit të lëkurës çdo ditë. Pas një periudhe të caktuar kohe, do të shihni rezultate të mahnitshme!

2. Eksfolioni butësisht

Për ju që keni lëkurë të thatë dhe të ndjeshme, keni dhimbje koke kur nuk dini cilin produkt eksfolues të zgjidhni që të jetë i butë, të mos thajë lëkurën dhe të mos shkaktojë acarim. Atëherë uji i trëndafilit është përgjigja më e mirë.

Bi-quyet-su-dung-nuoc-hoa-hong-2

Uji i trëndafilit mund të përdoret për eksfolim.

Uji i trëndafilit i përdorur pas heqjes së grimit dhe larjes së fytyrës do të ndihmojë në eksfolimin e butë, të sigurt për lëkurën tuaj. Aplikoni një sasi të përshtatshme të ujit trëndafili në një copë pambuku dhe fshijeni butësisht. Ashtu si kjo, lëkura juaj është eksfoluar në mënyrë efektive dhe të sigurt. Lëkura juaj gjithashtu do të pastrohet thellësisht, poret do të hapen dhe do të pastrohet çdo ditë.

Tham Khảo Thêm:  “Truy tìm” viên uống chống nắng khiến chị em Việt “mất ăn mất ngủ”

3. Hollojeni me serum, locion për të shmangur ngjitjen e yndyrshme

Nëse keni lëkurë të prirur ndaj akneve, ajo që duhet të bëni është të holloni serumet dhe kremrat me ujë trëndafili. Për të shmangur ndjesinë e yndyrës dhe të pakëndshme në lëkurë. Bëni sa më poshtë: aplikoni pak ujë trëndafili në serum dhe krem ​​dhe më pas aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë. Mos harroni të përdorni vetëm një sasi të moderuar të ujit trëndafili. Kjo do të ndihmojë që lëkura juaj të mos jetë e yndyrshme, por edhe të hidratohet butësisht.

4. Përdorni si sprej mineral

Nëse shishja juaj me spray mineral po mbaron dhe ju jeni shumë të zënë ose nuk jeni në gjendje ta blini, përdorimi i ujit trëndafili në vend të sprejit mineral është gjithashtu një mënyrë shumë interesante. E pabesueshme efektive. Hidhni ujë trëndafili në një shishe sprej dhe më pas spërkateni në lëkurë për të hidratuar dhe mbajtur grimin të qëndrueshëm dhe të thatë.

Shënime për përdorimin e ujit të trëndafilit

Si të përdorni në mënyrë efektive ujin e trëndafilit?

Uji i trëndafilit ka përdorime interesante, apo jo? Dhe për të siguruar efektivitetin maksimal kur përdorni ujë trëndafili, gjëja e parë. Dhe më e rëndësishmja, ju duhet të zgjidhni një produkt cilësor me ujë trëndafili. Pa alkool, pa konservues, i përshtatshëm për natyrën dhe nevojat e lëkurës. Shoqërohet me një përzgjedhje pambuku të hollë dhe të lëmuar për heqjen e grimit për të shmangur humbjen e ujit të trëndafilit gjatë përdorimit.

Bi-quyet-su-dung-nuoc-hoa-hong-3

Zgjidhni produkte cilësore me ujë trëndafili

Ku të blini ujë trëndafili cilësor?

Po kërkoni një produkt cilësor me ujë trëndafili? Classy Women është distributori zyrtar i produkteve të cilësisë së lartë të ujit trëndafili nga shumë marka të famshme në botë. Mund të na kontaktoni për këshilla, për t’iu përgjigjur pyetjeve dhe për të blerë ujë trëndafili origjinal të cilësisë më të mirë.

>>> Shih më shumë: Efektet e mrekullueshme të ujit të trëndafilit për lëkurën

Kontaktoni:

HCM: 72/1B – Huynh Van Banh – Lagjja 15 – Distrikti Phu Nhuan

Hanoi: AC Building, 79 Duy Tan Cau Giay

Linja telefonike për porosi dhe konsultime: 08 888 45 999

Viber 0933 888 001

Zalo 0966 666 711

www.dangcapphaidep.vn

Shpresoj se ky artikull do t’ju ofrojë informacionin më të nevojshëm. Në mënyrë që të përdorni ujin e trëndafilit në mënyrë efektive. Dhe tani ne kemi një produkt për të ndihmuar në pastrimin e lëkurës. Për çdo pore, luftoni kundër plakjes, kufizoni formimin e rrudhave. Ushqen lëkurën e lëmuar dhe të shëndetshme në mënyrë natyrale. Nëse jeni të interesuar, ju lutemi vizitoni faqen e internetit Kjo.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết NƯỚC HOA HỒNG KHÔNG CHỈ ĐƠN GIẢN LÀ CÂN BẰNG DA . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *