Những loại kem dưỡng trắng da hiệu quả nhất hiện nay

Ajo që shumica e grave duan është të kenë një lëkurë të shndritshme dhe të shëndetshme. Megjithatë, jo të gjithë janë me fat që të kenë lëkurë natyrale të bukur dhe të bardhë. Mos u shqetësoni, tani ka produkte mbështetëse bukurie, krem ​​të bardhë për fytyrën për të ndihmuar në përmirësimin e lëkurës tuaj.

Zbuloni sekretin e lëkurës së bardhë dhe të shëndetshme.

1. Krem trupi për zbardhjen e lëkurës Sakura L-Glutathione

Dëshironi të keni lëkurë të përsosur, të lëmuar dhe pa të meta? Me Sakura Skin Whitening Body Cream L-Glutathione nga Japonia do t’ju ndihmojë të ushqeni lëkurën e bardhë perfekte në një kohë të shkurtër!

Nëpërmjet shumë studimeve dhe statistikave mbi karakteristikat klimatike në Azi, si dhe nevojat për kujdesin e lëkurës dhe bukurinë e grave, marka kozmetike sakura ka lançuar një linjë të kremrave të trupit Sakura Skin Whitening Cream Trupi L-Glutathione me shpresën për t’ju sjellë një zgjidhje e sigurt, e shpejtë dhe efektive për kujdesin e lëkurës për ndriçimin e lëkurës.

Me një burim natyral të lëndëve ushqyese si esenca nga pluhuri i perlave, vitaminat C, E, Pro vitamina B5 dhe Setria Glutathione, përdorimi i këtij kremi zbardhues të lëkurës do të ndihmojë në rritjen e aftësisë për të zbardhur lëkurën në krahasim me produktet konvencionale të kujdesit të lëkurës. zakonisht të ndryshme. Kremi përthithet plotësisht në lëkurë pas vetëm disa minutash masazh të butë, duke ndihmuar lëndët ushqyese të depërtojnë thellë brenda dhe të ndikojnë butësisht në sipërfaqen e lëkurës, duke e lënë lëkurën të lëmuar, të butë, duke i zbehur njollat ​​e errëta. , njolla kafe, njolla në sipërfaqen e lëkurës.

Aftësia hidratuese e kremit ndihmon gjithashtu për të mbajtur lëkurën të lëmuar, rrezatuese dhe krejtësisht rinore.

Përbërësit me lëndë ushqyese intensive L-Glutathione dhe perlat ndihmojnë lëkurën të ushqehet nga brenda, duke ngadalësuar procesin e plakjes së lëkurës.

Kremi trupor për zbardhjen e lëkurës Sakura L-Glutathione ka këto përdorime:

 • Ofron lagështi, zbardhje, lëkurë të bardhë perfekte
 • Zbehni në mënyrë efektive strijat, mavijosjet e shkaktuara nga shtatzënia ose humbja e peshës.
 • Përbërësit glutahione dhe esenca natyrale e perlës ndihmojnë në ushqyerjen e lëkurës nga thellësia dhe luftimin e shenjave të plakjes në të ardhmen.
 • Krijon një barrierë për të mbrojtur lëkurën nga ndikimet mjedisore.
 • Përmirëson rigjenerimin e kolagjenit dhe siguron ujë në lëkurë.

2. Krem i bardhë Primo Alpha

Produkti Alpha White Serum përmirëson errësimin e lëkurës, duke sjellë bukurinë standarde për lëkurën aziatike. Arbutina alfa (α) dhe acidi hialuronik plotësojnë lagështinë, ndriçojnë lëkurën pa shkaktuar irritim është çelësi i suksesit të kësaj formule.

Përdoret:

 • Përmirësoni lëkurën e errët.
 • Shkëlqen lëkurën dhe zbeh njollat ​​e errëta.
 • Frenon aktivitetin e tirozinazës që prodhon melaninë në lëkurë.
 • I sigurt për të gjitha llojet e lëkurës.

Manuali i perdoruesit:

Merrni një sasi të vogël në majë të gishtave dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë mbi lëkurë me lëvizje rrethore, në mëngjes dhe në mbrëmje.

3. Krem zbardhues Trupi St Dalfour

Falë zbulimit të jashtëzakonshëm të lëkurës, revolucionarizoi industrinë e kujdesit të lëkurës! Me produkte që përmbajnë një kombinim unik të përbërësve natyralë të përzier shkencërisht, dhe të rekomanduara nga dermatologë kryesorë dhe të përdorur nga të famshëm, St Dalfour Whitening Lotion, një markë Marka e testuar në kujdesin e lëkurës bën mrekulli për të përmirësuar tonin e lëkurës dhe për ta lënë lëkurën të duket më e re se ç’dëshirohet, me shkëlqim dhe shëndetshëm.

 • E dëshmuar dhe e garantuar e sigurt për të gjitha gjinitë dhe llojet e lëkurës
 • Janë dhjetë përbërës që kombinohen jo vetëm për të zbardhur por edhe për të mbrojtur lëkurën tuaj.
 • Përmban Alfa-Arbutin, i cili mund të parandalojë formimin e melaninës.
 • Ekstrakti i papajës përdor enzima natyrale për të hequr qelizat e vdekura dhe të keratinizuara të lëkurës
 • Spektri i gjerë ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UVA dhe UVB.

4. White Doctors Skin Lightening Cream

Kremi zbardhues kundër plakjes White Doctors Skin Lightening është një kombinim perfekt i esencave natyrale të kujdesit të lëkurës me teknologjinë moderne duke përfshirë: tërshërën, thelbin e qelizave staminale, esencën e placentës së deleve, ekstraktin e vajit të ullirit, ekstraktin e xhensenit, ekstraktin e xhinko biloba, vitaminën E, vitaminën C të pastër. , vitaminë A, krem ​​kundër diellit SPF 30+, esencë Omega 3, esencë kastori, esencë aloe vera… do të ndihmojnë që lëkura juaj të bëhet më e shndritshme dhe më e bardhë, do të zvogëlojë njollat ​​e errëta.

 • Largoni rrudhat, plotësoni vitaminat, kolagjenin, omega 3, lëkura bëhet elastike dhe plot vitalitet, duke ruajtur rininë, bardhësinë e lëkurës përgjithmonë, kundër shenjave të moshës.
 • Lëkura e thatë, e errët dhe pa jetë ushqehet për t’u bërë e ndritshme, e lëmuar dhe natyralisht rozë.
 • Barazon tonin e lëkurës, rrit rezistencën ndaj inflamacionit të lëkurës, shtrëngon poret.
 • Kur aplikoni produktin në lëkurë, esenca do të depërtojë thellë dhe do të ushqejë lëkurën, do të keni një ndjenjë shumë natyrale të lëkurës së shtrënguar, të butë dhe të lëmuar.

5. Sakura Skin Whitening BB Body Cream Sakura Skin Whitening BB Body Cream

Jeni në kërkim të një zgjidhjeje të shpejtë për lëkurën tuaj për të mbuluar papërsosmëritë si njollat ​​e akneve, pickimet e insekteve, thumbimet…kështu që të mund të merrni pjesë me siguri në një festë me një pamje perfekte Krem zbardhues i lëkurës Sakura BB nga Japonia, ju keni gjetur një zgjidhje perfekte për lëkurë e lehtë me shpejtësi, e lëmuar dhe me shkëlqim natyral!

A keni menduar ndonjëherë për një produkt të shpejtë grimi për trupin që mund t’ju ndihmojë të ndryshoni lëkurën tuaj shpejt, të mbuloni papërsosmëritë në lëkurën tuaj dhe t’ju ndihmojë të keni lëkurë të shndritshme, të lëmuar dhe perfekte? kurdo që të keni nevojë? Sakura Whitening BB Body Cream është një nga këto zgjidhje moderne të bukurisë.

Kremi zbardhues i grimit të trupit Sakura BB është një linjë produktesh inovative, unike, e veçantë me përdorime të gjithanshme si:

 • Bëni një krem ​​zbardhues për të ndihmuar në zbardhjen dhe hidratimin e të gjithë trupit.
 • Grim i lehtë për të gjithë trupin për një lëkurë të menjëhershme rozë në të bardhë, duke mbuluar menjëherë të gjitha defektet.
 • Mbrojtje kundër diellit dhe lëkurës për përdorim gjatë ditës.
 • Sigurimi i lëndëve ushqyese për të ushqyer lëkurën nga thellësitë e brendshme, duke rritur gradualisht shkëlqimin e lëkurës, përdorimi i rregullt do të sjellë lëkurë rrezatuese rozë dhe të bardhë.
 • Tekstura e lehtë, e përshtatshme për lëkurën e grave aziatike, ju mban rehat gjatë gjithë ditës.

6. Locion Trupi White Doctors

Kremi zbardhues i trupit White Doctors është një kombinim perfekt i esencave natyrale të kujdesit të lëkurës duke përfshirë: Pluhurin e perlës, esencën e kolagjenit, esencën e qelizave staminale, Algat Spirulila, ekstraktin e vajit të ullirit, vitaminën E, vitaminën E. C të pastër, vitaminën A, esencën Omega 3, aloe esencë vera, krem ​​kundër diellit…

Kur përdorni produkte kremi për trupin, lëkura juaj do të jetë më e bardhë dita ditës në mënyrë natyrale, duke reduktuar gradualisht njollat ​​e errëta, pikat e errëta që shfaqen në lëkurë dhe duke i penguar ato të kthehen.

 • Rrudhat zhduken gradualisht, lëkura bëhet elastike dhe plot vitalitet, duke e mbajtur përgjithmonë rininë e lëkurës.
 • Lëkura e thatë dhe pa jetë ushqehet për t’u bërë e bardhë e shndritshme, e lëmuar, rozë natyrale.
 • Kur aplikoni kremin e trupit për zbardhjen e lëkurës në lëkurë, esenca, vitaminat, kolagjeni do të depërtojnë thellë dhe do ta ushqejnë lëkurën, do të keni një ndjenjë shumë natyrale të lëkurës së shtrënguar, të butë dhe të lëmuar.
 • Reduktoni strijat pas lindjes, hidratoni dhe mbroni të gjithë trupin.
 • Produkte të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

7. Set për zbardhjen e trupit White Doctors

Me ekstraktin kryesor nga pluhuri i perlave i kombinuar me teknologjinë moderne amerikane për të krijuar setin kozmetik për zbardhjen e trupit White Doctors duke përfshirë White Body Lotion dhe kremin e bardhë të banjës 2 White doctors 6 në 1. Ju do të shihni efektin e menjëhershëm zbardhues që në përdorimin e parë dhe do të ruani lëkurën natyrale rozë dhe të bardhë përgjithmonë.

 • Lëkura është natyralisht rozë dhe e bardhë çdo ditë, sepse thelbi i pudrës së perlës depërton në lëkurë për të hequr pigmentin e zi dhe qelizat e vdekura.
 • Largon rrudhat, zvogëlon pigmentimin shtesë, njollat ​​e errëta dhe parandalon rikthimin e tyre.
 • Rritni elasticitetin dhe mbani lëkurën rinore përgjithmonë me kolagjen, vitamina dhe esenca omega 3.
 • Zbeh strijat pas lindjes
 • Siguron lagështi për lëkurën që është gjithmonë e shtrënguar dhe e lëmuar me ekstrakte të spirulinës dhe vajit të ullirit.
 • Mbrojtje efektive nga dielli për të gjithë trupin.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe nuk shkakton acarim.

8.St Dalfour Beauty zbardhues krem ​​Excel

St Dalfour Beauty Whitening Excel Cream është një linjë e kozmetikës së klasit të lartë për zbardhjen e lëkurës bazuar në teknologjinë e ekstrakteve franceze, fabrika ndodhet në Kuvajt – një tokë e Lindjes së Mesme me stimuj të mëdhenj nga natyra. Produkti është bërë nga 100% natyral, kështu që përmban vetëm përbërës që janë të dobishëm për lëkurën. Testuar dhe miratuar nga Intertek – ofruesi kryesor në botë i vlerësimit, certifikimit, shërbimeve të testimit dhe sistemeve të menaxhimit të cilësisë dhe certifikimit.

Rrugë e bardhë e ndritshme me kremin Excel për zbardhjen e bukurisë St Dalfour

 • Nga dita 1 deri në ditën e 17: lëkura është e butë dhe e lëmuar me një shkëlqim natyral, të shtuar me lagështi.
 • Ditët 17 – 30: lëkura është më e ndritshme, më e lëmuar, më e njëtrajtshme. Nëse ka melasma, njolla, njolla kafe, rrathë të errët, fillon të zbehet.
 • Dita 30 – 60: lëkura është më e kuqe dhe e lëmuar, poret janë të minimizuara. Nëse ka melasma, njolla, pika të errëta, ajo është zbehur shumë.
 • Ditët 60-90: Lëkurë e bardhë e shndritshme, plot vitalitet, më pëlqen të qëndrojë para pasqyrës
 • Dita e 90-të e tutje ju keni ndarë sekretin tuaj me shumë miq dhe të afërm.

9. Kremi më i mirë zbardhues

Nga studimi i ndryshimeve në strukturën dhe karakteristikat e çdo lëkure, kombinuar me metodat e zbardhjes me barishte që kanë ekzistuar për një kohë të gjatë në popull dhe metodën e ekstraktimit selektiv të shkencës moderne, Best Cream Whitening Cream është nxjerrë tërësisht nga natyral. barishte – Një produkt i përsosur për kujdesin e lëkurës që do t’ju japë rezultate të shkëlqyera, duke ju dhënë lëkurë natyrale të bukur, të lëmuar dhe të bardhë pa pasur nevojë të shpenzoni shumë para. kohë, si ta përdorni përsëri thjeshtë.

Veçoria e jashtëzakonshme e Best Whitening Cream është se është efektiv pas vetëm 2 javësh përdorimi, nuk ka nevojë për larje apo dush pas përdorimit të produktit.trup dhe fytyrë.

 • Best Whitening Cream ka afirmuar nivelin superior të markës në krahasim me produktet e tjera për zbardhjen e lëkurës që kanë qenë dhe janë në treg sot, duke sjellë lëkurë të bardhë perfekte për të gjitha gratë aziatike.
 • Veçanërisht, esenca e çajit jeshil me veti anti-rrudhë, antioksidante dhe antibakteriale do të mbrojë lëkurën nga inflamacioni, si dhe do të rigjenerojë lëkurën çuditërisht të lëmuar dhe rinore gjatë trajtimit. Kjo është arsyeja pse, ju duhet ta përdorni atë në kombinim me kremin e bardhë të banjës për të zotëruar shpejt lëkurën e lëmuar dhe rozë.

,

Esenca e çajit jeshil në produkt ndihmon në parandalimin efektiv të plakjes së lëkurës.

 • Acidi Tranexamic parandalon formimin e pigmentimit të errët, VC levorotator zbardh, largon njollat ​​e moshës, trajton aknet, antiinflamatore, ndriçon lëkurën, kremi kundër diellit, aloe vera dhe auksina në mollën jeshile ndihmojnë në përmirësimin e ngjyrës Natyrore për lëkurën, e pastër, e butë, e bardhë, rozë, e shëndetshme.
 • Përbërësit e vitaminave A dhe C ndihmojnë në ruajtjen e lagështisë për lëkurën, veçanërisht pas përdorimit të kremit të bardhë të banjës, duke krijuar elasticitet, duke stimuluar rigjenerimin e qelizave të reja kundër ndryshimeve të pigmentimit të lidhura me moshën.
 • Pluhuri natyral i perlave ka efektin e pastrimit dhe zbardhjes së lëkurës, duke e bërë lëkurën të lëmuar, duke reduktuar rrudhat për lëkurën, duke parandaluar plakjen dhe duke forcuar muskujt e fytyrës.
 • Ky është me të vërtetë një krem ​​perfekt për zbardhjen e lëkurës që do t’ju japë lëkurë të shndritshme, të lëmuar, joshëse dhe nuk do t’ju duhet të shqetësoheni më për lëkurën e errët.

Këtu janë kremrat më efektivë dhe më të njohur për zbardhjen e lëkurës sot. Class of Beauty ju uron që të gjeni sa më shpejt produktin e duhur dhe të keni lëkurë rrezatuese dhe të ndritshme.



Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Những loại kem dưỡng trắng da hiệu quả nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  Nguyên nhân và bí quyết giúp chị em khắc phục nếp nhăn ở vùng mắt

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *