Những cách chống lão hóa đỉnh cao

Duke hyrë në moshën 25 vjeçare, prodhimi i kolagjenit në organizëm zvogëlohet dhe shenjat e plakjes së lëkurës fillojnë të shfaqen, nëse nuk marrim masa për parandalimin e hershëm të plakjes së lëkurës, do të jetë shumë e vështirë të trajtohet më vonë. Kur femrat përdorin vetëm kremra kundër plakjes së lëkurës ose serume kundër plakjes, nuk mjafton të ruani lëkurën rinore për një kohë të gjatë, por patjetër duhet të aplikoni më shumë metoda të kujdesit kundër plakjes më poshtë.

Plakja e lëkurës ose plakja e trupit do të fillojë të shfaqet kur të hyjmë në moshën 25 vjeç. Në varësi të gjendjes dhe gjinisë së bashku me efektet e faktorëve të jashtëm, koha për të filluar plakjen është gjithashtu e ndryshme.

Lëkura e plakjes do të shfaqen shenja të tilla si lëkura e rrudhur, e thatë, njolla, këmbët e sorrës… dhe në këtë kohë grupi i enëve të gjakut dobësohet, duke i bërë toksinat të paaftë për të detoksifikimi i trupit dil jashtë.

>> Jo për shkak të dimrit, plakja e lëkurës për të “thyer frenat” është edhe për shkak të këtyre arsyeve

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Largoni plakjen, ruani lëkurën rinore pavarësisht kohës kur aplikoni metoda kundër plakjes së lëkurës Kjo…

Mbajtja e lëkurës rinore dhe rinore me kalimin e viteve është diçka që çdo femër dëshiron ta ketë. Megjithatë, ne nuk mundemi parandalojnë plakjen e lëkurës ndodh që ajo që të gjithë mund të bëjnë është kthejnë shenjat e plakjes së parakohshme për të ruajtur lëkurën më të shëndetshme nga thellësia.

Si të kundër plakjes së lëkurës efektive? dua parandalojnë plakjen e lëkurës Në mënyrën më gjithëpërfshirëse, gratë duhet t’i kushtojnë vëmendje faktorëve të brendshëm dhe të jashtëm. Mënyra partiake e zbatimit të plotë Hapat bazë të kujdesit të lëkurës çdo ditë, përdorni krem ​​/serum kundër plakjes Në thellësi, duhet patjetër të aplikoni Si të luftoni plakjen e lëkurës Në vijim:

Pirja e shumë ujit çdo ditë është një zakon kundër plakjes së lëkurës më e mira

Nuk është rastësi që të pish shumë ujë çdo ditë është pjesë e zakoneve kundër plakjes së lëkurës E thjeshtë dhe efektive, shumë gra aplikojnë, por pirja e ujit është një nga “sekretet” për të ndihmuar në humbjen e peshës, zbukurimin e lëkurës, ruajtjen e lëkurës rinore dhe mbrojtjen afatgjatë të shëndetit.

Uji është një komponent jashtëzakonisht i rëndësishëm i trupit, pothuajse çdo proces në trup kërkon një sasi të caktuar uji në një formë ose në një tjetër.

Kur nuk i jepni trupit ujë të mjaftueshëm, hormoni do të humbasë ekuilibrin e tij, duke shkaktuar puçrra inflamatore, shtim të pakontrolluar në peshë, obezitet dhe duke e bërë lëkurën të plaket më shpejt.

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Pirja e shumë ujit çdo ditë është një zakon Lëkura më e mirë kundër plakjes.

Efekti i ujit është të ndihmojë pastrimin e trupit, detoksifikimi, eliminimi i toksinave; Ndihmon sistemet e organeve të trupit të punojnë pa probleme dhe në mënyrë efektive, duke ndihmuar në këtë mënyrë lëkurën të ushqehet plotësisht, e shëndetshme, e lëmuar, e kuqërremtë, plot vitalitet dhe vitalitet. kthejnë shenjat e plakjes në lëkurë Mënyra më efektive.

Tham Khảo Thêm:  Collagen đẹp da Nhật Bản có “thần kì” như lời đồn thổi?

Në veçanti, kur pini 1 gotë ujë mesatarisht të ngrohtë ose 1 gotë qumësht të ngrohtë para se të shkoni në shtrat, kjo do t’ju ndihmojë të siguroni ujë të mjaftueshëm për trupin tuaj gjatë pushimit tuaj, dhe ky është gjithashtu një burim i rëndësishëm i lëndëve ushqyese për lëkurën. Kryen procesin e rigjenerimit, duke ndihmuar në mbajtjen e lëkurës të lëmuar dhe rinore në mënyrë natyrale.

Prandaj, të pini ujë të mjaftueshëm çdo ditë, të paktën 2 – 2,5 litra ujë është Sekreti efektiv kundër plakjes Shumë e thjeshtë në shtëpi, por shumë efektive.

Disa gjëra që duhen mbajtur parasysh kur pini ujë:

+ Ndani kohën e ditës, pini më shumë në mëngjes dhe më pak në mbrëmje.

+ Pirja e ujit pas zgjimit do të ndihmojë trupin eliminojnë toksinatllum, falë kësaj Pastrim efektiv i trupit.

+ Pirja e ujit rreth 10-20 minuta para vakteve kryesore do t’ju ndihmojë të ndiheni më të ngopur, të reduktoni dëshirat, kështu që marrja e ulët e kalorive do t’ju ndihmojë Humbni peshë shpejt.

+ Nëse pini ujë të ngrohtë 30 gradë Celsius do të funksionojë kundër plakjes Shumë më mirë se uji i ftohtë.

+ Përveç ujit të filtruar, duhet të shtoni ujë si çaj jeshil, çaj bimor, lëng frutash të freskët, qumësht të freskët… këto janë pije që ndihmojnë në zbukurimin e lëkurës nga brenda dhe promovojnë aftësinë e saj. kundër plakjes së lëkurës i shquar.

Masazh kundër plakjes është sekreti për të mbajtur lëkurën të lëmuar dhe rinore

Shume kohe me pare, masazh fytyre ka qenë një nga metodat për përmirësimin e rrudhave, rinovimin e lëkurës që aplikohet më së miri nga shumë njerëz. Disa studime kanë treguar se, kundër plakjes së lëkurës me masë masazh fytyre Do të rrisë nivelin e elasticitetit, do të lëmojë rrudhat dhe do të parandalojë në mënyrë efektive rënien e lëkurës.

Punë masazh fytyre Jo vetëm që ndihmon qarkullimin e gjakut, ju ndihmon të largoni lodhjen dhe stresin, por gjithashtu ndihmon në reduktimin e rrudhave në lëkurë dhe parandalon në mënyrë efektive shenjat e plakjes.

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Masazh kundër plakjes së fytyrës Është sekreti për të mbajtur lëkurën të lëmuar dhe rinore.

Ti duhet masazh fytyre në mëngjes kur jeni ende në shtrat, sepse pas një nate, trupi nuk është aktiv, thjesht duhet të shtriheni, kombinoni me duart masazh fytyre Mund të ndihmojë në rritjen e qarkullimit të gjakut, qarkullimin e gjakut dhe lëkura do të jetë e freskët dhe plot jetë.

Këtu janë masazh kundër plakjes së fytyrës Në shtëpi mund të bëni:

+ Përdorni majat e gishtave për të masazhuar butësisht nga tempulli deri në majë, duke lëvizur në një rreth.

Më pas kaloni në zonën e faqeve dhe fërkojeni në drejtim nga poshtë lart.

+ Për rezultate më të mira, duhet ta bëni me frekuencë 2-3 herë në javë

shënim: Mos përdorni forcë të tepruar kur masazh fytyre dhe lani duart përpara se ta bëni këtë.

Përveç masazhit të duarve, mund të përdorni edhe aparat masazh fytyre ose kombinoni masazhin me serum për kujdesin e lëkurës ose krem kundër plakjes së lëkurësKjo do të ndihmojë që lëndët ushqyese të depërtojnë më thellë në lëkurë, duke rritur më mirë efektin e rigjenerimit të lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  Tinh chất Propolis Vitamin A Ampoule “cứu vớt thanh xuân” Hội mặt mụn

Mbrojtja e duhur nga dielli është sekreti Lëkurë efektive kundër plakjes

Një nga shkaqet kryesore të rënies së lëkurës sonë në plakje të parakohshme, shfaqja e njollave, melasmave, njollave kafe… janë rrezet ultraviolet. Plakja e lëkurës është një rregull natyral, por deri në 90% e njerëzve kanë plakje të parakohshme të lëkurës për shkak të efekteve të rrezeve ultravjollcë nga dielli.

Jo vetëm që lëkura plaket para kohe, kur ekspozohet në diell për një kohë të gjatë pa ndonjë masë optimale për mbrojtjen e lëkurës, lëkura do të jetë e prirur ndaj djegieve nga dielli, melasmave dhe madje edhe kancerit. Lëkura është kërcënuese për jetën.

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Mbrojtja e duhur nga dielli është sekreti Lëkurë efektive kundër plakjes.

Prandaj, mbrojtja e përditshme nga dielli është një hap i kujdesit të lëkurës që është jashtëzakonisht i rëndësishëm për të ruajtur lëkurën e shëndetshme dhe për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës. Përveç përdorimit të aksesorëve mbrojtës nga dielli si kapele, doreza, veshje mbrojtëse nga dielli, maska…duhet të aplikoni Krem dielli për fytyrën ose përdorni kombinim pilulë dielli nga brenda për të mbrojtur në mënyrë optimale lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezeve ultravjollcë.

Zgjedhja me përparësi e llojit krem kundër diellit fizikkeni përbërës të përshtatshëm për lëkurën tuaj dhe përdorni gjatë gjithë ditës kur jeni në zyrë ose në mot me hije dhe veçanërisht kufizoni daljet gjatë kohës së pikut të nxehtësisë.

Eksfoloni qelizat e vdekura të lëkurës 1-2 herë në javë

Nje nga Hapat bazë të kujdesit të lëkurës Por veçanërisht e rëndësishme, që kontribuon në zmbrapsjen efektive të plakjes së lëkurës është eksfolimi.

Lëkura jonë është shpesh e ekspozuar ndaj papastërtive, baktereve, ndikimeve të mjedisit të jashtëm, veçanërisht ndikimit të diellit. Përveç kësaj, me efekte të brendshme si hormonet, mungesa e vitaminës C… do ta bëjë lëkurën të ashpër, të ashpër, të shurdhër dhe të shëmtuar dhe do të nxisë më shumë procesin e plakjes, duke e bërë aftësinë për të absorbuar lëndët ushqyese në lëkurën e varfër. Kjo është arsyeja pse, Eksfoloni qelizat e vdekura të lëkurës Është jashtëzakonisht e nevojshme për të përmirësuar butësinë e lëkurës dhe për të rikthyer plakjen.

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Eksfoloni qelizat e vdekura të lëkurës Është mënyra më e mirë për ta mbajtur lëkurën tuaj të pastër, të lëmuar dhe rrezatuese.

Vrit celkun e vdekjes do të zbërthejë qelizat e keratinizuara, do të largojë shpejt nga sipërfaqja e lëkurës shtresën korneum të vjetër të shurdhër, duke krijuar mundësinë për të formuar qelizat e reja të lëkurës, dhe në të njëjtën kohë largon papastërtitë, bakteret … për të ndihmuar lëkurën të bëhet më e bukur. , e ndritshme, e lëmuar, Parandalon në mënyrë efektive plakjen e lëkurës dhe krijojnë kushtet më të mira për praninë e lëndëve ushqyese krem kundër plakjes depërton thellë në lëkurë.

Tham Khảo Thêm:  Mỹ phẩm Maria Galland - Thương hiệu mỹ phẩm cao cấp từ Pháp

Shtesë ushqime të pasura me kolagjen në dietën e përditshme

Pasi të sigurohet hapat e kujdesit të lëkurës nga jashtë, shtoni ushqime të pasura me kolagjen Nga vaktet e përditshme është një metodë efektive për të ndihmuar gratë të zgjasin bukurinë rinore të lëkurës.

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Shtesë ushqime të pasura me kolagjen në dietën e përditshme.

Në fakt, zgjedhja e duhur e ushqimeve me vlera ushqyese do të ndikojë drejtpërdrejt në shumë faktorë si ruajtja e shëndetit, zbukurimi i lëkurës dhe ruajtja e lëkurës së shëndetshme. rikthejnë në mënyrë efektive plakjen e lëkurës. Dhe për të ruajtur bukurinë e lëkurës rinore me kalimin e viteve, gratë nuk neglizhojnë në planin e tyre të përditshëm të të ushqyerit, ngarkojnë trupin me lloje të ndryshme ushqimesh. Ushqim i mirë kundër plakjes si: soja, perimet me gjethe jeshile të errët, peshku i pasur me Omega-3, fruta të pasura me vitaminë C…

Ushtrimi i rregullt është një metodë për të mbajtur një trup të zhdërvjellët dhe lëkurë rinore me kalimin e kohës

Sipas rezultateve të hulumtimit të publikuara në revistën Neurology, të moshuarit që ushtrojnë vazhdimisht për 40 minuta 3 herë në javë do të kenë përmirësime në njohjen (përfshirë shpejtësinë e përpunimit të informacionit), performancën e menaxhimit të kohës në zgjidhjen e problemeve, etj.) dukshëm më shumë se ata që ishin ulur ose nuk ushtroheshin. Nëpërmjet kësaj mund të shpjegojmë se stërvitja dhe lëvizja e rregullt janë sekreti Lëkurë efektive kundër plakjes.

Kozmetikë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës "të padobishme" nëse injoroni kujdesin e mëposhtëm kundër plakjes së lëkurës

Ushtrimet fizike janë një mënyrë për të mbajtur një trup të zhdërvjellët dhe lëkurë me pamje më të re çdo ditë.

Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës, duhet të bëni të paktën 150 minuta ushtrime me intensitet të moderuar në javë si ecja, ose 75 minuta në javë ushtrime me intensitet të lartë si trajnimi i forcës, trajnimi i muskujve.

Kur ruani zakonin e ushtrimeve të rregullta, ai do të ndihmojë trupin të bëhet më i fortë, më i shëndetshëm, më i zhdërvjellët, ndërsa përmirëson shëndetin kardiovaskular, shëndetin e trurit dhe ruan bukurinë rinore me kalimin e viteve.

Duke filluar nga sot, femrat duhet të zgjedhin vetë ushtrimet që janë më të përshtatshme për aftësinë e tyre fizike si vrapim, gjimnastikë, gjimnastikë, joga, not… dhe të punojnë fort për 30.minuta në ditë për të përmirësuar shëndetin dhe bukurinë tuaj.

Kur aplikoni me zell Si të luftoni plakjen e lëkurës sapo u përmend më lart, kombinoni përdorimin e kremrave/serum kundër plakjes Është e sigurt që lëkura e grave do të jetë shumë më e re, dhe në të njëjtën kohë do të jetë natyrale e shëndetshme, e ndritshme, e lëmuar.

>> Do të përmirësoheni çdo ditë, por është e vështirë të plakeni me kalimin e kohës duke përdorur këto 4 produkte kundër plakjesCảm ơn bạn đã đọc bài viết Những cách chống lão hóa đỉnh cao . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *