Mỹ phẩm NMN là gì? Điểm danh những sản phẩm chứa NMN đình đám

Duke iu referuar përbërësve efektivë kundër plakjes, do të ishte gabim të injorohej “ylli i ndritshëm” NMN. Ky ka qenë dhe është një nga emrat që pushtojnë tregun e produkteve të bukurisë dhe kujdesit shëndetësor. Shumë njerëz besojnë se NMN është një “çelës” i rëndësishëm për të ndihmuar në hapjen e derës së “epokës së jetëgjatësisë”. Pra, a e njihni akoma këtë përbërës aktiv hyjnor? A e dini se çfarë janë kozmetika NMN? Dhe a ka ndonjë linjë të famshme produkti që përmban NMN? Nëse nuk e dini, informacioni i mëposhtëm do t’ju ndihmojë!

A e dini se çfarë është kozmetika NMN?

A e dini se çfarë është kozmetika NMN?

1. Çfarë është NMN Cosmetics?

Kozmetika NMN është një linjë produktesh e prodhuar me përbërës nga NMN së bashku me minerale dhe vitamina. Ndihmon në rimbushjen e lëndëve ushqyese thelbësore për lëkurën për të përmirësuar shëndetin e trupit si dhe të lëkurës.
Aktualisht ekzistojnë shumë lloje të kozmetikës NMN, si ato nga goja ashtu edhe ato direkte për lëkurën, ku mund të përmendim disa produkte të dobishme sot si: tabletë orale NMN, ujë të pijshëm NMN, … plotësues NMN nga brenda dhe serum NMN, maskë NMN. ,…

2. Pse është përbërësi aktiv NMN në fron në kohën e tanishme?

Për të ditur pse përbërësi aktiv NMN është në fron në kohën e tanishme, le të eksplorojmë se çfarë është NMN, përdorimin e tij për lëkurën dhe shëndetin.

2.1. Çfarë është NMN?

NMN është shkurtesa e përbërësit aktiv β-nikotinamid mononukleotid, që i përket grupit të vitaminës B3, e cila ekziston në qelizat e të gjithë organizmave. NMN nuk hyn drejtpërdrejt në materialin gjenetik, por prodhon NAD+ (Nicotinamide adenine dinucleotide) i cili promovon aktivitetin e gjenit të jetëgjatësisë Sirtuin.
Rritja e gjenit të jetëgjatësisë Sirtuin në ciklin NAD+ ndihmon në rinovimin, riparimin e qelizave, mbështetjen e metabolizmit të energjisë, sigurimin e funksionit të gjeneve mbrojtëse, mbrojtjen e trupit nga plakja, sëmundjet, paaftësia.

2.2 Përdorimet e NMN për lëkurën dhe shëndetin

Disa përdorime tipike të NMN:

 • Rrit funksionin e trurit: NMN ndihmon në rritjen e rrjedhjes së gjakut në tru dhe përmirëson funksionin njohës, ngadalëson fillimin e goditjes, parandalon dëmtimin e goditjes në tru dhe përmirëson njohjen dhe shëndetin mitokondrial pas goditjes në tru.
 • Përmirësimi i funksionit të muskujve: NMN rrit forcën fizike dhe qëndrueshmërinë, duke përmirësuar forcën dhe performancën e muskujve. Nga ana tjetër, një tjetër pararendës NAD+ i quajtur ribozid nikotinamid (NR) kontribuon në përmirësimin e funksionit të muskujve.
 • Rivendos shëndetin e enëve të gjakut: Është treguar se NMN e kthen plakjen vaskulare duke rivendosur elasticitetin vaskular.
 • Promovon një zemër të shëndetshme: NMN mbron zemrën nga dëmtimi ishemik.
 • Parandalimi i obezitetit dhe diabetit: MN dyfishon numrin e mitokondrive – luan një rol në promovimin e metabolizmit të energjisë, duke stimuluar ndarjen e yndyrës për të ndihmuar njerëzit e trashë të humbin yndyrën. Në të njëjtën kohë, NMN është treguar gjithashtu se përmirëson ndjeshmërinë e muskujve ndaj insulinës tek gratë e moshuara.
 • Përmirësoni shëndetin e qelizave staminale: Gjatë plakjes, qelizat staminale bien dhe bëhen jofunksionale. Shumë studime tregojnë se NMN mund të përmirësojë shëndetin e qelizave staminale dhe të vetë-gjenerojë qeliza të reja. Ndihmon në ngadalësimin e shenjave të plakjes, zbehjen e gjurmëve të moshës.

NMN mund të përmirësojë shëndetin e qelizave burimore dhe të vetë-gjenerojë qeliza të reja.

NMN mund të përmirësojë shëndetin e qelizave burimore dhe të vetë-gjenerojë qeliza të reja.

3. Linjat kryesore të produkteve që përmbajnë NMN

Kozmetika NMN përfshin formën e tabletave, formën e lëngshme dhe kozmetikën për kujdesin e lëkurës. Ju mund të gjeni vetë një produkt të përshtatshëm me sugjerimet e mëposhtme.

3.1. Forma e tabletës NMN

3.1.1 NMN japoneze Aishodo 12000 tabletë orale kundër plakjes

Përbërësi kryesor

 • NMN: Aktivizon gjenin e jetëgjatësisë, duke minimizuar procesin e plakjes së shikimit, muskuloskeletor, funksionin e mëlçisë, sistemin imunitar. NMN rikthen dhe riparon qelizat e dëmtuara.
 • Ekstrakt i Placentës së Kalit (3000): Promovon rigjenerimin e qelizave, përmirëson shëndetin, stabilizon hormonet, redukton njollat, zvogëlon rrudhat e plakjes.
 • Ekstrakti i Placentës Bimore: Aktivizon proceset metabolike, nxit qarkullimin, prodhon energji dhe pastron trupin.
 • Koenzima Q10 (1500mg): Rrit energjinë, zvogëlon rrezikun e dështimit të zemrës, goditjes në tru, redukton lodhjen dhe stresin.

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • Paketuar me madhësi kompakte, e lehtë për t’u mbajtur për përdorim të përditshëm.
 • Nxjerrë nga përbërës të sigurt, të testuar për cilësi dhe efektivitet.
 • Nuk shkakton asnjë efekt anësor.

NMN Aishodo 12000 përmirëson në mënyrë efektive shëndetin dhe lëkurën.

NMN Aishodo 12000 përmirëson në mënyrë efektive shëndetin dhe lëkurën.

Blerje KETU.

3.1.2. Tableta NMN Premium 21600 japoneze

Përbërësi kryesor

 • NMN: Aktivizon gjenin e jetëgjatësisë, duke minimizuar procesin e plakjes së shikimit, muskuloskeletor, funksionin e mëlçisë, sistemin imunitar. NMN rikthen dhe riparon qelizat e dëmtuara.
 • Esenca Fucoidan: Rrit imunitetin, parandalon kancerin, zvogëlon plakjen.
 • Nxjerrë nga 358 bimë të rralla: Antioksidant i fortë, parandalon oksidimin e qelizave dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës. Në të njëjtën kohë, rikuperimi nga lodhja, ushqimi ushqyes, rikthimi i forcës fizike.
 • Vitaminat B1, B2, B6, B12: Luajnë një rol të rëndësishëm në metabolizmin e qelizave dhe janë thelbësore për rritjen, zhvillimin dhe një sërë funksionesh të tjera trupore (sistemi nervor, sytë, etj.), muskujt, organet, lëkurën dhe flokët).

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • NMN Premium 21600 i nxjerrë 100% natyral, beninj, i përshtatshëm për të gjithë.
 • Paketuar me madhësi kompakte, e lehtë për t’u mbajtur për përdorim të përditshëm.
 • Nuk shkakton asnjë efekt anësor.

NMN Premium 21600 me përbërës 100% natyralë.

NMN Premium 21600 me përbërës 100% natyralë.

3.1.3. Pilula japoneze NMN 3000

Përbërësi kryesor

 • NMN: Aktivizon gjenin e jetëgjatësisë, duke minimizuar procesin e plakjes së shikimit, muskuloskeletor, funksionin e mëlçisë, sistemin imunitar. NMN rikthen dhe riparon qelizat e dëmtuara.
 • Kolagjeni: Ruan elasticitetin e lëkurës, minimizon rrudhat, varjen, plakjen; Parandalimi i errësimit të lëkurës së thatë dhe rikthimi i dëmtimit, kufizimi i plagëve, njollave të errëta, …
 • Biotina: Stimulon rritjen e flokëve, redukton rënien e flokëve, rikthen flokët e dëmtuar, ushqen thonjtë dhe thonjtë e këmbëve me një shkëlqim të shëndetshëm.
 • Ekstrakti i placentës: Ekstrakti i placentës mbështet rigjenerimin e qelizave të reja, pengon melaninën duke shkaktuar melasma, njolla, zbardhues, antioksidant, ngadalëson plakjen.

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • Me përmbajtjen e NMN 3000mg, përthithet pothuajse lehtësisht nga trupi.
 • Lëndët e para të zgjedhura, procesi i rreptë i prodhimit, fishekët NMN 3000 me pastërti të lartë, pa aditivë të dëmshëm.
 • Nuk shkakton asnjë efekt anësor në lëkurë dhe trup.

Përbërësit NMN Përmbajtja 3000mg, përthithet lehtësisht nga trupi.

Përbërësit NMN Përmbajtja 3000mg, përthithet lehtësisht nga trupi.

3.2. NMN me bazë uji

3.2.1. NMN Quattro Liquid Longevity Drink 15000

Përbërësi kryesor

 • NMN: Aktivizon gjenin e jetëgjatësisë, duke minimizuar procesin e plakjes së shikimit, muskuloskeletor, funksionin e mëlçisë, sistemin imunitar. NMN rikthen dhe riparon qelizat e dëmtuara.
 • Vaj esencial i pishës së kuqe: I pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore të dobishme, duke mbështetur imunitetin, antioksidant, duke rritur qarkullimin e gjakut.
 • Ekstrakti i folesë së shpendëve: Përmban shumë aminoacide, mikronutrientë që ndihmojnë në reduktimin e stresit, lodhjes dhe rigjenerimin e dëmtimit në nivel qelizor.
 • Lotus pistil: Qetësues, përmirëson hormonet, forcon sistemin imunitar, qetëson dhe ushqen trupin.

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • Shije e shijshme, e lehtë për t’u pirë, absolutisht pa shije peshku ose amëz të pakëndshme.
 • Dizajni i secilës shishe të vogël (30 ml) është i lehtë për t’u përdorur, ruajtur dhe i përshtatshëm për t’u mbajtur kur nevojitet.
 • E pergatitur ne formen e nanomolekulave, me qendrueshmeri te larte, lehtesisht e perthithur ne organizem dhe pa efekte anesore.
 • Burimi i përbërësve është i sigurt, beninj, mund të përdoret nga të gjithë subjektet e rritur, nuk shkakton efekte anësore kur përdoret për një kohë të gjatë.

Shikoni më shumë detaje të produktit KETU.

NMN Quattro Liquid 15000 është i përshtatshëm për të gjithë audiencat.

NMN Quattro Liquid 15000 është i përshtatshëm për të gjithë audiencat.

3.1.2. Pija NMN Nano Liquid rigjallëron lëkurën

Përbërësi kryesor

 • NMN (β- Nikotinamide Mononukleotidi): Prodhon energji dhe krijon gjenin Sirtuin për të ndihmuar në rinovimin efektiv.
 • L-Arginine: Eliminon toksinat, rrit qarkullimin e gjakut, ul nivelin e kolesterolit dhe përmirëson shëndetin e zemrës.
 • Koenzima Q10: Ruan energjinë e trupit, zvogëlon efektet e oksidimit dhe parandalon çrregullimet njohëse.
 • Lotus: Antibakterial, laksativ dhe ul rrezikun e sëmundjeve koronare të zemrës. Përveç kësaj, produkti përmban edhe disa ekstrakte të çmuara si xhensen brazilian, lëvoren e pishës së kuqe franceze, esencën e folesë së shpendëve, lulet e qershisë Sakura dhe vitamina (B1, B6, B12, B3).

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • Rrit aftësinë absorbuese të trupit.
 • Shije frutash shumë e lehtë për t’u pirë.
 • Nuk ka efekte anësore: nxehtë në stomak ose plot.
 • Nuk përmban tretës kimikë të dëmshëm për shëndetin.
 • Dizajni kompakt i shisheve, mund të merret me vete.

Blini produkte origjinale KETU.

NMN Nano Liquid ka një shije frutash jashtëzakonisht të lehtë për t'u pirë.

NMN Nano Liquid ka një shije frutash jashtëzakonisht të lehtë për t’u pirë.

>> MË SHUMË: Rishikimi i ujit të pijshëm NMN Nano Liquid

3.3. Kozmetikë për femra

2 kozmetikët më të vlerësuar sot NMN janë:

3.3.1. Serum i qelizave staminale NMN Deep Moist Essence

Përbërësi kryesor

 • NMN (Nicotinamide MonoNucleotide): Ndihmon në përmirësimin e shenjave të plakjes së lëkurës, rivendosjen e qelizave të dëmtuara, promovimin e prodhimit të qelizave të reja, përtëritjen e lëkurës.
 • Hyaluronate: Ndihmon në hidratim, hidratues të thellë për lëkurë të butë dhe të lëmuar.
 • Qelizat staminale oligopeptide: Ndihmojnë në proliferimin e qelizave, ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave të reja, sjellin lëkurë rrezatuese.
 • Peptidi i kolagjenit: Ndihmon në rinovimin e lëkurës, largon shenjat e plakjes si lëkura e varur, rrudhat.
 • Placenta: Shkëlqen, ndriçon dhe barazon tonin e lëkurës.

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • Serumi përthithet shpejt, nuk ngjitet dhe nuk ka erë artificiale apo të pakëndshme.
 • Mund të përdoret për të gjitha llojet e lëkurës dhe si primer para përdorimit të fondatinës, makeup primer.
 • Çmimi i arsyeshëm, vetëm rreth 250,000 VND për një shishe 30 ml.

NMN Deep Moist Essence depërton shpejt, nuk shkakton ngjitje.

NMN Deep Moist Essence depërton shpejt, nuk shkakton ngjitje.

3.3.2. Maska e qelizave staminale NMN Face Mask

Përbërësi kryesor

 • NMN: Ndihmon në përmirësimin e shenjave të plakjes së lëkurës, rivendosjen e qelizave të dëmtuara, promovimin e prodhimit të qelizave të reja, përtëritjen e lëkurës.
 • Kolagjeni i fermentuar me bazë bimore: Përthithet më lehtë në lëkurë pa shkaktuar acarim, shtrëngim të lëkurës. Ndihmon në rinovimin e lëkurës, largon shenjat e plakjes si lëkura e varur, rrudhat.
 • Qelizat staminale të nxjerra nga kafshët: Stimulojnë rigjenerimin e lëkurës, përshpejtojnë procesin e rikuperimit dhe antioksidant për lëkurën.
 • Ekstrakti i retinolit: Largon qelizat e vdekura të lëkurës, sebumin dhe antioksidantët, ushqen lëkurën të ndritshme dhe të lëmuar.

Avantazh i jashtëzakonshëm

 • Materiali i maskës është fibër bioceluloze me përmasa mikroskopike, ngjitja është 80 herë më e lartë se ajo e fibrave të zakonshme të pambukut. Ndihmon që lëndët ushqyese në maskë të depërtojnë më mirë, më shpejt.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
 • Çmimi është i lirë, rreth 280,000 VND për një kuti me 30 copë.

Maska ka ngjitje 80 herë më të lartë se fibrat e zakonshme të pambukut.

Maska ka ngjitje 80 herë më të lartë se fibrat e zakonshme të pambukut.

Më sipër janë aksionet që lidhen me kozmetikën NMN dhe sugjerimet që ju duhet të zgjidhni. Shpresoj se keni pasur informacion më të dobishëm për NMN dhe gjithashtu keni gjetur një produkt të përshtatshëm dhe të kënaqshëm për veten tuaj. Ju uroj gjithmonë të bukur dhe të shëndetshëm rrezatues.

>> MUND TË INTERESOHET: Cili është uji më i mirë i pijshëm NMN sot?Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Mỹ phẩm NMN là gì? Điểm danh những sản phẩm chứa NMN đình đám . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  Bí quyết giảm cân an toàn giúp dáng chuẩn eo thon

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *