Làn da đẹp không tì vết hãy học cách “chăm sóc da chuyên nghiệp” 

Një regjim i përsosur i kujdesit të lëkurës është të keni “vizita” të rregullta te një dermatolog ose spa për të monitoruar shëndetin e lëkurës. Qartë Një rutinë e tillë e kujdesit të lëkurës kërkon jo vetëm shumë kohë, por edhe shumë para. Por jo të gjithë kemi luksin e kohës dhe parave. Në këtë pikë, zgjedhja e një marke profesionale për kujdesin e lëkurës është investimi i duhur.

Zgjidhni një markë profesionale për kujdesin e lëkurës për të përmirësuar lëkurën tuaj.
Zgjidhni një markë profesionale për kujdesin e lëkurës për të përmirësuar lëkurën tuaj.

“Besimtarët” e kujdesit të lëkurës po bëhen gjithnjë e më të zgjuar dhe kërkues për produktet në të cilat investojnë. Pra, markat profesionale të kujdesit të lëkurës po hyjnë në një kohë stresuese. Por çfarë është saktësisht “kujdesi profesional i lëkurës”? Sa efektiv është? Dhe a është e mundur të merrni kujdes profesional të lëkurës me një buxhet të kufizuar?

Çfarë do të thotë “kujdes profesional i lëkurës”?

Sipas mjekut, doktor Donna Hart – Dermatologe e certifikuar nga Bordi në Spitalin Dermatologjik Westlake me bazë në Teksas thotë,

“Nuk ka asnjë kriter të vetëm të përdorur për të përcaktuar linjat profesionale të kujdesit të lëkurës. Por në përgjithësi, kujdesi profesional i lëkurës i referohet produkteve nga markat e njohura; Shitet zakonisht në klinikat e dermatologjisë. Ose markat e shpikur dhe zhvilluar nga vetë dermatologët.

"<yoastmark

Këto marka shpesh shpenzojnë shumë kohë; të përkushtuar për të hulumtuar përbërësit dhe mënyrën se si ata funksionojnë; sigurohuni që ato të “shkojnë” në zonat e duhura të lëkurës që kanë nevojë për përmirësim; dhe “punoni” me ato zona të lëkurës në mënyrën më efektive. Këto marka shpesh shfaqin produktet e tyre të reja në klinika; klinikë dermatologjike në mënyrë që mjekët të mund të provojnë dhe të kontrollojnë. Si rezultat, ju mund të “përforconi” besimin tuaj në efektivitetin dhe cilësinë e këtyre markave.”

Sipas Dr. Margo Weishar, “Sipas mendimit tim, përkufizimi i ‘kujdesit profesional të lëkurës’ është të kesh një angazhim për të krijuar produkte të reja me përbërës që censurohen shkencërisht për të prodhuar rezultate. Trajtim i saktë, efektiv dhe përmirësim i lëkurës.

Kujdesi profesional i lëkurës duhet të sigurojë që përbërësit të kontrollohen rreptësisht.
Kujdesi profesional i lëkurës duhet të sigurojë që përbërësit të kontrollohen rreptësisht.

“Kujdesi profesional i lëkurës” është gjithashtu çmim “profesional”?

Tani mund të kuptojmë pak a shumë konceptin e “kujdesit profesional të lëkurës”. Pra, çfarë lidhje me çmimin? Siç e dini kur del një produkt i markës së kujdesit profesional; ata do të investojnë shumë përpjekje dhe para për të hulumtuar përbërësit më të mirë. Provat klinike gjithashtu nuk janë të lira. Prandaj, çmimi i një produkti profesional për kujdesin e lëkurës do të jetë shumë më i lartë se ai i kozmetikës popullore të blerë në supermarket. Dhe pak më e lartë se markat e farmacive. Por mos shikoni çmimin; Çfarë përfitoni kur investoni në një markë profesionale për kujdesin e lëkurës? Pothuajse të gjithë pranojnë se produktet profesionale të kujdesit të lëkurës u japin atyre 3-4 herë më shumë kënaqësi për sa i përket rezultateve të lëkurës sesa markat e tjera të njohura.

Tham Khảo Thêm:  NHỮNG TIÊU CHÍ LỰA CHỌN KEM TRỊ NÁM HIỆU QUẢ

"<yoastmark

Për të mos përmendur produktet profesionale të kujdesit të lëkurës janë investuar edhe në “dukje”; dhe shpesh mbartin elementin e “mbrojtjes së mjedisit”. Për më tepër, një grup prodhimi nuk do të prodhohet në masë sa markat e njohura ose farmacitë, sepse zakonisht përmban konservues më pak afatgjatë.

Këshilla për ndërtimin e një regjimi profesional të kujdesit për lëkurën pa prishur buxhetin

Linjat profesionale të kujdesit të lëkurës mund të jenë më të shtrenjta se të tjerat. Por kjo nuk është arsyeja pse ju duhet të përpiqeni të kurseni sa më shumë buxhetin tuaj për të investuar në lëkurën tuaj. Këtu janë disa këshilla se si të ndërtoni një rutinë profesionale të kujdesit të lëkurës për fillestarët.

  1. Filloni me një dermatolog

Para se të hidhni të gjitha pagat tuaja në produkte profesionale, duhet të flisni me një dermatolog; sidomos nëse keni lëkurë të ndjeshme. Këto produkte mund të përmbajnë përbërës “të fortë” dhe nuk janë të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës; por duhet kuptuar nga ekspertë me njohuri të thelluara të dermatologjisë; dhe ofrojnë metoda dhe produkte të përshtatshme.

Duhet të vizitoni një dermatolog për problemet e lëkurës dhe investimet "kujdes profesional për lëkurën".
Këshillohet që të vizitoni një dermatolog për të njohur problemet tuaja të lëkurës dhe për të investuar në “kujdesin profesional të lëkurës”.
  1. Përdorni produkte bazë më të përballueshme përpara se të shtoni produkte të shtrenjta profesionale

Produktet profesionale janë mjaft të shtrenjta. Pra, nuk keni nevojë të përdorni të gjithë setin e kujdesit të lëkurës, por vetëm kozmetikë profesionale. Edhe pse kozmetika profesionale janë trajtime të shkëlqyera, kujdesi për lëkurën; Por nëse doni të kurseni para, hapat bazë duhet të jenë zgjedhja e një produkti më të përballueshëm.

Hapat bazë që kemi zakonisht janë: pastrues, hidratues, krem ​​kundër diellit. Ky është një bazë bazë për kujdesin e lëkurës dhe ia vlen të gjeni kombinimin më të mirë të këtyre produkteve për përdorim të përditshëm përpara se të shtoni produkte më profesionale për kujdesin e lëkurës në rutinën tuaj.

"<yoastmark

  1. Zgjidhni një shqetësim të lëkurës që vërtet dëshironi ta trajtoni dhe trajtojeni atë me një produkt profesional për kujdesin e lëkurës

Nëse dëshironi të testoni kujdesin profesional të lëkurës; Nuk ka nevojë të blini një grup të plotë produktesh për të bërë gjëra të shtrenjta. Për të zbuluar nëse një produkt profesional për kujdesin e lëkurës është i duhuri për ju, zgjidhni problemin që dëshironi të rregulloni më shumë në lëkurën tuaj; dhe investoni në një produkt të vetëm nga një markë profesionale e kujdesit të lëkurës; Qëndroni me të për 12 javë (12 javë është koha mesatare për produktet për të prodhuar rezultate të dukshme). Në këtë mënyrë do të kuptoni nëse është e duhura për ju. Mos harroni, çdo produkt kërkon kohë për të “punuar shumë” dhe rezultatet zakonisht vijnë në 12 javë. Jini këmbëngulës.

Tham Khảo Thêm:  Khám phá top 6 sản phẩm nhau thai cừu được ưa chuộng nhất 2018
Zgjidhni një produkt të vetëm profesional për kujdesin e lëkurës dhe qëndroni në të për të paktën 12 javë.
Zgjidhni një produkt të vetëm profesional për kujdesin e lëkurës dhe qëndroni në të për të paktën 12 javë.

Produkte të rekomanduara nga markat profesionale të kujdesit të lëkurës për të gjitha buxhetet

Çdo njeri duhet të paktën një herë në jetën e tij të eksperimentojë me markat profesionale të kujdesit të lëkurës. Ndoshta do të gjeni vërtet “dashurinë e vërtetë” për lëkurën tuaj. Dhe këtu janë sugjerimet për produkte profesionale të kujdesit të lëkurës që “funksionojnë mirë bazuar në vlerësimet e klientëve” për të gjitha buxhetet.

“Paratë nuk janë problem”

  1. iS Clinical – SHBA

I njohur si marka pioniere në kërkimin e përbërësve më të fundit mjekësorë për kujdesin e lëkurës; e kombinuar me përbërës natyralë; nuk përmban paraben. iS Clinical është i njohur për krijimin e produkteve profesionale, të sigurta dhe efektive. Ka funksionin e trajtimit të plotë të problemeve të lëkurës dhe ka një funksion të përsosur rigjenerues të lëkurës. Ashtu si Kompleksi Rinor dhe linjat e serumit Active mund të mos jenë të lira; Por rezultatet ia vlejnë shumë paratë e shpenzuara.

iS Clinical është pionier i kërkimit të përbërësve të rinj për efekt të menjëhershëm.
iS Clinical është pionier i kërkimit të përbërësve të rinj për efekt të menjëhershëm.
  1. Swissline – Zvicër

Nëse dëshironi të keni lëkurë “të pastër dhe të freskët”, mos e injoroni këtë markë “Royal”. linja zvicerane – “Perandoria” e kozmetikës biologjike trajton dhe rikthen të gjitha llojet e lëkurës. Duke qenë marka e parë në botë që shpiku teknologjinë e qelizave staminale Living Cell Therapy; Teknologji kundër plakjes. Duke aplikuar bioteknologjinë më moderne, Swissline ka krijuar një gjeneratë ekskluzive të kozmetikës natyrale që rrjedhin 100% nga bimët; mposht lehtësisht të gjitha testet biomjekësore; raunde rigoroze të censurës së cilësisë nga agjencitë ndërkombëtare. Një markë e fortë në anti-plakje të sigurt; jashtëzakonisht efektive; ia vlen “përcjellja” afatgjatë. Sigurisht, çmimi vjen edhe me kërkimin dhe cilësinë jashtëzakonisht të plotë të Swissline.

Tham Khảo Thêm:  Công dụng và cách sử dụng xịt khoáng Dr Spiller khoa học
Swissline është marka mbretërore zvicerane në krye të teknologjisë kundër plakjes.
Swissline është marka mbretërore zvicerane në krye të teknologjisë kundër plakjes.
  1. Kujdesi për lëkurën me imazhe – SHBA

I famshëm për linjën e kremrave kundër diellit që pushtojnë komunitetin botëror të bukurisë. Përveç kremit të lartë të diellit, Image Skincare është gjithashtu i famshëm për teknologjinë e tij ekskluzive Vectorize; përdoret në shumicën e produkteve të saj. Kjo teknologji ka veti shumë të larta terapeutike. Lehtë për t’u sjellë efektive në përdorimin e parë. Për shembull, linja e saj Image MD ose The Max është gjithashtu e mrekullueshme për rigjenerimin e lëkurës.

Image Kujdesi për lëkurën me produkte të nivelit më të lartë mbrojtës ndaj diellit.
Image Kujdesi për lëkurën me produkte të nivelit më të lartë mbrojtës ndaj diellit.

“Mjaft para për të përdorur kozmetikë profesionale për kujdesin e lëkurës në mënyrë të arsyeshme”

  1. Obagi

Kur bëhet fjalë për markat profesionale, nuk do të gjeni marka aq të vlerësuara dhe të njohura sa Obagi. Kjo linjë produktesh profesionale për kujdesin e lëkurës, e zhvilluar nga një dermatolog. Kjo markë është e njohur për produktet e saj të specializuara në trajtimin e lëkurës së dëmtuar nga dielli; si linja Nu-Derm Fx për anti-plakje ose Sistemi C-Rx për të ndriçuar lëkurën e thatë dhe të shurdhër.

Koleksioni Nu-Derm Fx i realizuar "i çmendur" komuniteti i bukurisë.

Koleksioni Nu-Derm Fx “çmendi” komunitetin e bukurisë.

  1. Dermalogica

Dermalogica, si e famshme ose pak më e mirë se Obagi. Zhvilluar nga themeluesi i Institutit Ndërkombëtar të Dermatologjisë. Kjo markë ka fituar besimin e entuziastëve profesionistë të kujdesit të lëkurës për tre dekadat e fundit. Kjo markë përfshin klasike si Dermalogica Xhel të veçantë pastrues ose produkte intensive si Dermalogica Daily Microfoliant ia vlen të provoni nëse doni të shihni se çfarë mund të bëjë kujdesi profesional i lëkurës.

Dermalogica - një markë shumë e njohur me komunitetin profesional të kujdesit të lëkurës.
Dermalogica – një markë shumë e njohur me komunitetin profesional të kujdesit të lëkurës.

“Duhet të kurseni”

  1. Elta MD

Për të mbrojtur lëkurën nga dielli; Ju duhet të zgjidhni produkte profesionale mbrojtëse kundër diellit si për shembull Image Skincare. Por çmimi i një produkti kremi kundër diellit Image nuk është i lirë. Pra, mos e injoroni EltaMD. Marka është e specializuar në prodhimin e kremrave kundër diellit me cilësi të shkëlqyer, por me gjysmën e çmimit të Image. Shumica e kremrave të diellit Elta MD janë kremra dielli me spektër të gjerë që bllokojnë të gjitha rrezet; i përshtatshëm për shumicën e llojeve të lëkurës; dhe kanë SPF të mjaftueshëm nga 30 në 50). Kremi më i famshëm i kompanisë është UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 – kremi kundër diellit më i vlerësuar dhe më i shitur.

Kremi kundër diellit EltaMD është gjysma e çmimit të imazhit, por funksionon shkëlqyeshëm.
Kremi kundër diellit EltaMD është gjysma e çmimit të imazhit, por funksionon shkëlqyeshëm.
  1. Murati

Zhvilluar nga Dr. Howard Murad, një nga dermatologët më të respektuar të Amerikës. Murad është i njohur për trajtimet e tij në shtëpi pa pasur nevojë për vizita të shumta në klinikë. Kjo markë profesionale e kujdesit të lëkurës ka një gamë të plotë të produkteve të kujdesit të lëkurës nga lëkura me akne; lëkurë të thatë; hiperpigmentim dhe shumica japin rezultate shumë pozitive. Produktet e famshme të kompanisë duhet të përmenden si Environmental Shield Rapid Age Spot dhe Pigment Lightening Serum dhe infuzion i shpejtë i kolagjenit.

Murad është gjithmonë në listën e markave më të dashura të besimtarëve të bukurisë.
Murad është gjithmonë në listën e markave më të preferuara të besimtarëve të bukurisë.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Làn da đẹp không tì vết hãy học cách “chăm sóc da chuyên nghiệp”  . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *