Khởi động 2019 với 10 bước chăm sóc da đúng chuẩn giúp làn da khỏe đẹp suốt năm

Ju thjesht mundeni Përkujdesje lëkure Ashtu si të shkoni në një banjë, ju mund të kurseni mjaft para kur të zbatohet plotësisht Hapat për t’u kujdesur siç duhet për fytyrën tuaj Dhe sa më poshtë është shumë e thjeshtë, për t’ju ndihmuar të zotëroni lehtësisht lëkurë të lëmuar, të butë dhe të shëndetshme gjatë gjithë vitit.

Lëkura dhe flokët kanë qenë gjithmonë standardi për të vlerësuar bukurinë e një gruaje. Kjo është edhe arsyeja pse shumë gra po “shpenzojnë” për të shkuar në spa për t’u kujdesur për lëkurën e tyre për të kërkuar bukurinë e lëmuar dhe me shkëlqim që dëshirojnë.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Lëkurë e shëndetshme gjatë gjithë vitit kur i përmbaheni hapat e kujdesit të lëkurës Në vijim.

Megjithatë, nëse e dini se si, Kujdesi i duhur i lëkurëskryerja e duhur hapat e kujdesit të lëkurës Atëherë nuk keni nevojë të shpenzoni kohë dhe para për të shkuar në spa, por gjithsesi të keni lëkurë të lëmuar dhe të gjallë.

A keni menduar ndonjëherë pse femrat koreane apo japoneze kanë një lëkurë kaq të bukur dhe perfekte? Kjo sepse ata bëjnë investimin më të mirë në kujdesin dhe zbatimin e rutinës së duhur të kujdesit të lëkurës çdo ditë. Dhe për një lëkurë të shëndetshme, të bukur dhe të lëmuar afatgjatë, ju lutemi mbani shënime hapat e kujdesit të lëkurës Në thellësi më poshtë!

Detaj Hapat për t’u kujdesur siç duhet për fytyrën tuaj Ndihmon për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të bukur në mënyrë natyrale

Hapi 1: Përgatiteni përpara se të pastroni lëkurën

Para se të përdorni pastruesin, së pari duhet të pastroni përbërjen në lëkurë. Hiq themelin dhe pudrën me peshqir për heqjen e grimit Ka shumë lëndë ushqyese, të kombinuara me mbartës grimi Për të pastruar zonën e syve.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Përdorni peshqir për heqjen e grimit dhe pastrues grimi për të hequr grimin e syve dhe fytyrës.

Tjetra është përdorimi vaj për heqjen e grimit dhe ujë të ngrohtë për të hequr bakteret, papastërtitë dhe sebumin që ngjiten në lëkurë.

Hapi 2: Pastroni thellësisht lëkurën me pastrues

Lani mirë dhe Pastroni siç duhet fytyrën është një nga faktorët e rëndësishëm për të pasur lëkurë të lëmuar dhe të shndritshme, Parandaloni në mënyrë efektive aknet.

Përveç pastrimit të lëkurës me ujë,. pastrues është një “asistent efektiv” që gratë nuk mund të mos e zotërojnë në produktet e tyre të kujdesit të lëkurës, sepse ndihmon në pastrimin e thellë të lëkurës për të arritur efektin më të mirë.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Lëkurë e pastër e thellë me pastrues.

Për të pastruar plotësisht lëkurën dhe për të mbrojtur lëkurën në mënyrë të sigurt, duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së linjave pastrues ka një dizajn të butë, të nxjerrë nga përbërës natyralë beninje për të siguruar që përdorimi nuk shkakton acarim të lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  Trị mụn lưng hiệu quả bằng nguyên liệu thiên nhiên

Disa gjëra që duhen mbajtur parasysh kur pastroni lëkurën:

+ Përdorni vetëm pastrues 2 herë / ditë në mëngjes dhe në mbrëmje, mos abuzoni pastrues Për shkak se do ta bëjë lëkurën të lehtë për të ashpër, sekretimi i sebumit i bën poret të bllokohen, aknet…

Mos përdorni ujë shumë të nxehtë për të larë fytyrën.

Hapi 3: Eksfoloni fytyrën

Duhet të kuptoni se lëkura më e lëmuar është plotësisht e lirë nga qelizat e vdekura në fytyrë. Prandaj, në hapat e kujdesit të lëkurës Standardi i duhur nuk mund të jetë pa hapa vrasin celkun e vdekjes.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Eksfoloni qelizat e vdekura të lëkurës.

Eksfoloni qelizat e vdekura të lëkurës 1-2 herë në javë do të ndihmojë në heqjen e shtresave kokëforta të qelizave me brirë që e bëjnë lëkurën të errët, largojnë papastërtitë, bakteret në lëkurë, për të rifituar një lëkurë më të lëmuar, më të shëndetshme dhe më të freskët.

Duhet të ketë prioritet përzgjedhjen krem për eksfolim ka një teksturë të butë, të nxjerrë nga natyrale beninje për të pastruar lëkurën në mënyrë të sigurt dhe efektive.

Hapi 4: Shtrëngoni poret me ujë trëndafili

Përdorni Ujë trëndafili Ky është një hap i rëndësishëm në proces Kujdesi i duhur i lëkurës. Pse gratë nuk mund të anashkalojnë hapin e përdorimit? Ujë trëndafili? Sepse uji i trëndafilit ndihmon për të mbajtur lëkurën të pastër dhe të pastër gjatë gjithë ditës, duke parandaluar në mënyrë efektive formimin e akneve në lëkurë.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Shtrëngoni poret me ujë trëndafili.

Në të njëjtën kohë, uji i trëndafilit gjithashtu funksionon Tkurni poretqetësues dhe ekuilibri i pHmbështetje për të hidratuar lëkurën e fytyrës, për të parandaluar rrudhat dhe për të ndihmuar lëkurën të ketë depërtim më të mirë për hapat e ardhshëm të kujdesit të lëkurës.

Udhëzime se si të përdorni ujin e trëndafilit Përkujdesje lëkure

+ Përdorni një copë pambuku për të thithur një sasi të përshtatshme toneri dhe më pas fshijeni butësisht në të gjithë fytyrën.

+ Në zonat me shumë vaj të tepërt si balli, hunda, mund ta kryeni operacionin më gjatë.

+ Mos përdorni shumë forcë sepse është e lehtë të dëmtoni zonat e ndjeshme të lëkurës.

Hapi 5: Masazh dhe maskë fytyre

Përveç sigurimit të një burimi lëndësh ushqyese për të ushqyer lëkurën e shëndetshme, mbani sipërfaqen e lëkurës të lëmuar, të freskët, maskë për kujdesin e lëkurës Përdorimi i rregullt gjithashtu parandalon lëkurën nga mungesa e lagështisë, tharja dhe ju ndihmon të relaksoheni dhe të rehatoheni pas orëve të lodhura të punës.

Maskë Rreth 1-2 herë në javë do ta ndihmojnë lëkurën tuaj të lëmuar, të lëmuar sipas dëshirës. Duhet të zgjidhni disa lloje maskë nga natyra dhe rrisin përdorimin maskë ushqyese dedikuar për Përkujdesje lëkure të arrijë performancën më të mirë.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Masazhojeni dhe aplikoni një maskë për fytyrën.

Përveç kësaj, ju gjithashtu duhet të zgjidhni të përdorni Njolla e syve për reduktimin e rrudhave për të përmirësuar shëndetin e syve.

Tham Khảo Thêm:  Da nhạy cảm khỏe mạnh nhờ kem chống nắng dưỡng ẩm chất lượng

Në ditët nr maskë për kujdesin e lëkurësju lutemi shtoni më shumë terapi masazh fytyre 5-10 minuta për të rritur qarkullimin, për të ndihmuar lëkurën të jetë rinore, elastike dhe natyralisht e shëndetshme.

Hapi 6: Përdorni serum për kujdesin e lëkurës thellesi

Serum për kujdesin e lëkurës është një nga “sekretet” jashtëzakonisht të rëndësishme të kujdesit të lëkurës që nuk mund ta injoroni. Serumi (esenca) është një formë e koncentruar e lëngut trupor që promovon rigjenerimin efektiv të qelizave të lëkurës, rrit elasticitetin, qëndrueshmërinë e lëkurës si dhe ndihmon lëkurën të bëhet më e ndritshme dhe më e bardhë.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Përdorni një serum intensiv për kujdesin e lëkurës.

Pas moshës 25 vjeç, lëkura jonë fillon të hyjë në fazën e plakjes, duke shfaqur shenja të plakjes si rrudhat, njollat ​​e errëta … dhe përdorimin e serum për kujdesin e lëkurës Do të jetë padyshim një hap i avancuar i kujdesit për lëkurën për ta mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të bukur, për të larguar të gjitha shenjat e plakjes dhe përtëritje e lëkurës efektive.

Në varësi të llojit të lëkurës dhe problemit me të cilin po përballeni, duhet të zgjidhni linjën thelbi i kujdesit të lëkurës pershtatja me e mire.

Hapi 7: Aplikoni krem për sytë

Lëkura rreth syve është zona më e ndjeshme dhe më e plakur në fytyrë, ndaj mos harroni ta aplikoni krem për sytë intensive çdo ditë.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Aplikoni krem ​​për sytë.

Rrudhat, rrathët e zinj, fryrjet… nuk do të kenë mundësi të tërbohen kur punoni shumë për të aplikuar rregullisht kremin e syve.

Vini re se kremin duhet ta aplikoni lehtë në sy, të shmangni dridhjet ose tërheqjen e fortë të lëkurës për të shmangur dëmtimin e lëkurës së zonës së syve.

Hapi 8: Hidraton lëkurën e fytyrës çdo ditë

Nje nga hapat e kujdesit të lëkurës Më e rëndësishmja është Përdorni krem ​​hidratues. Hidratues do të jetë në gjendje të plotësojë sasinë e nevojshme të ujit për lëkurën, duke reduktuar humbjen e ujit nga epiderma. Perdorimi i hidratues Çdo ditë, do të ndihmojë në sigurimin e mjaftueshëm të lagështisë së lëkurës, duke ndihmuar që lëkura të bëhet e lëmuar dhe plot vitalitet.

Më shumë se aq, hidratues fytyre Njihet gjithashtu si një “armë sekrete” për të ndihmuar në parandalimin efektiv të procesit të plakjes së lëkurës, ndihmon në reduktimin e rrudhave në lëkurë, përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës, ngjyrën e hapur dhe më të shëndetshme dita ditës.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Hidraton lëkurën e fytyrës çdo ditë.

Përveç kësaj, hidratues Gjithashtu e bën më të lehtë procesin e grimit të femrave, duke ndihmuar që shtresa e pudrës të ngjitet dhe të lëmohet shumë më tepër.

te hidratues fytyre Për të maksimizuar efektivitetin dhe për të garantuar sigurinë gjatë përdorimit, duhet t’i jepni përparësi zgjedhjes së produkteve me origjinë natyrale dhe të përshtatshme dhe të përshtatshme për gjendjen e lëkurës tuaj.

Tham Khảo Thêm:  Các bước dưỡng da body cho những ngày nắng nóng

Hapi 9: Përdorni krem nate

Koha e natës është koha kur lëkura pushon, vetë-riparon dëmtimet dhe ka aftësinë të thithë lëndë ushqyese nga kremi 2-3 herë më shumë se ajo e kujdesit të lëkurës gjatë ditës.

Duke filluar 2019-ën me 10 hapa standardë të kujdesit të lëkurës për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të bukur gjatë gjithë vitit

Përdorni krem nate.

Prandaj, nata është koha ideale për t’u përdorur Krem për fytyrë sepse lëkura tani ka aftësinë të thithë mirë lëndët ushqyese dhe metabolizmi i qelizave është më i fortë se kurrë.

Përkëdhelni lëkurën tuaj me krem nate Ndihmon në ruajtjen e lagështisë së nevojshme për lëkurën, e mban lëkurën të shëndetshme, të freskët, të lëmuar në mënyrë natyrale dhe parandalon në mënyrë efektive plakjen e lëkurës.

Hapi 10: Aplikoni Krem dielli për fytyrën

Rrezet ultraviolet janë një nga shkaqet kryesore të errësimit të lëkurës, plakjes së parakohshme të lëkurës, si dhe shkaktojnë dhe përkeqësojnë melazmën, njollat, rrisin ndjeshmërinë e lëkurës, e bëjnë lëkurën të ndjeshme, lehtësisht të irrituar…

Prandaj, mbrojtje nga dielli për lëkurën timeeh? Rutina e rregullt edhe kur dilni jashtë ose në shtëpi është një hap i caktuar i kujdesit të fytyrës që nuk mund të injorohet.

Nëse dëshironi të keni lëkurë të shëndetshme, të bukur dhe të lëmuar në mënyrë natyrale, duhet të kujdeseni intensivisht për lëkurën tuaj, të kujdeseni siç duhet për lëkurën tuaj… dhe 10 hapat e mëposhtëm standard të kujdesit për lëkurën do t'ju ndihmojnë të keni lëkurë të bukur elastike gjatë gjithë vitit.

Dab Krem dielli për fytyrën.

Përveç mbrojtjes me aksesorë mbrojtës nga dielli si kapele, maska, syze, rroba mbrojtëse kundër diellit, përdorni pilulë dielli dhe krem kundër diellit Kjo është mënyra më e mirë për t’u mbrojtur nga rrezet UV.

Disa gjëra që duhen mbajtur parasysh kur kryeni hapat e kujdesit për lëkurën e fytyrës

+ Duhet të zbatohet plotësisht hapat e kujdesit të lëkurës.

Mësoni të zgjidhni produktet e duhura për kujdesin e lëkurës për çdo lloj lëkure.

+ Mos abuzoni me pastrimet e fytyrës, bëni vetëm eksfoliacion 1-2 herë në javë.

+ Mbani një mënyrë jetese të arsyeshme: flini mjaftueshëm, hani mjaftueshëm lëndë ushqyese …

+ Kushtojini vëmendje zgjedhjes së produkteve me origjinë të pastër, duke i dhënë përparësi përdorimit të kozmetikës së nxjerrë nga përbërës natyralë për të siguruar lëkurën më të sigurt gjatë përdorimit.

+ Mos e prekni shumë fytyrën, mos i shtrydhni në mënyrë arbitrare aknet kur lëkura juaj ka puçrra.

Vetëm pajtohuni 10 hapa për kujdesin e lëkurës së fytyrës drejtë Sapo e renditur më sipër, ju do të tregoni me siguri bukurinë tuaj për të gjithë kur të keni lëkurë me shkëlqim, të lëmuar dhe rinore. Çfarë prisni pa ndërmarrë veprime hapat e duhur të kujdesit të lëkurës këtë!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Khởi động 2019 với 10 bước chăm sóc da đúng chuẩn giúp làn da khỏe đẹp suốt năm . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *