Kem chống nắng vật lý Bioderma có thực sự tốt như lời đồn?

Kremi kundër diellit është padyshim një nga artikujt e domosdoshëm në ditët e nxehta të verës. Në varësi të gjendjes dhe llojit të lëkurës, ne zgjedhim kremin e duhur kundër diellit. Përveç markave të mëdha në treg, kremrat fizikë të diellit Bioderma janë gjithashtu të njohura tek gratë. Dëshironi të dini më shumë për këtë markë kremi kundër diellit? Më pas gjeni rishikimin fizik të kremit diellor të Bioderma më poshtë.

Rishikimi fizik i kremit të diellit Bioderma

Mësoni rreth rishikimit fizik të kremit të diellit Bioderma; Do të kuptoni më shumë rreth këtyre kremrave kundër diellit.

Përpara se të mësoni rishikimin fizik të kremit diellor të Bioderma; Çfarë dini për këtë markë?

Nëse jeni një besimtar i vërtetë i bukurisë, me siguri do ta njihni markën Bioderma; sidomos linjat krem kundër diellit fizik. Me numrin e klientëve që e kanë përdorur, ata lënë komente shumë pozitive kundër diellit; Kjo i bën shumë gra të tjera më të emocionuara dhe të dëshirojnë ta përdorin.

Nga cili shtet vjen Bioderma?

Bioderma është një markë Krem kundër diellit francez, jo vetëm i famshëm këtu por edhe shumë vende të tjera evropiane. Kur bëhet fjalë për markën Bioderma, shumë gra flasin edhe për shumë linja produktesh Përkujdesje lëkure; produkte të tjera kozmetike me cilësi të lartë. Shumica e produkteve janë bërë nga ekstrakte natyrale; Shumë e shëndetshme dhe e lehtë për t’u përdorur.

Në tregun aziatik, krem ​​kundër diellit, Pastrues grimi Bioderma më popullor. Flisni më shumë për kremin kundër diellit; këtë markë krem kundër diellit fizik për çdo gjendje dhe lloj lëkure. Ju mund ta gjeni lehtësisht produktin Mbrojtje efektive nga dielli të përshtatshme për lëkurën tuaj.

Bioderma punon gjithmonë me parimin: Respektoni biofilmin e lëkurës; Promovon rivendosjen e ekuilibrit natyror për lëkurë të freskët, të shëndetshme dhe të bukur. Sipas statistikave të fundit, produktet e Bioderma tani janë të pranishme në më shumë se 80 vende dhe territore në mbarë botën; duke përfshirë Vietnamin.

Rishikimi fizik i kremit të diellit Bioderma

Kremi kundër diellit Bioderma është i famshëm për shumë vite në të gjitha kontinentet.

Rishikim i thellë i kremrave fizikë të diellit Bioderma: Në cilat janë produktet zakonisht?

si kremëra të mirë kundër diellit Nën markat e tjera, Bioderma prodhon shumë linja kremrash kundër diellit me kremra të ndryshëm. Bioderma ka krem krem ​​kundër diellit, krem kundër diellitose formë qumështi…

– Produkte kremoze: Kremi nuk është shumë i trashë; Përdoruesit shpërndahen lehtësisht në mënyrë të barabartë në sipërfaqen e lëkurës. Edhe pse është një krem, produkti është mjaft i ngjashëm me një locion; Përthithet shumë shpejt në lëkurë por nuk shkakton pore të yndyrshme dhe të bllokuara.

– Produkte të lëngshme: mund të përmenden si krem ​​si qumështi i lëngshëm. Krahasuar me kremin, kjo formë depërton më shpejt; siguron një ndjenjë të menjëhershme të këndshme lagështie. Sipërfaqja e lëkurës është e lehtë, e ajrosur dhe mbi të gjitha Përdorimet e kremit kundër diellit është gjithmonë e garantuar.

Forma e kremit të qumështit është një nga linjat krem i mirë kundër diellit për fytyrën Më i përdorur. Kjo është gjithashtu një nga arsyet pse Bioderma është përgjigjja e pyetjes “Cila markë e kremit fizik të diellit është e mirë??”.

A lë produkti në lëkurë vija të bardha? Lexo më shumë Rishikimi fizik i kremit diellor të Bioderma do të jetë i qartë

Krem i mirë kundër diellit është një produkt jo vetëm Krem kundër diellit Mirë; por sigurojnë edhe faktorë estetikë. Me siguri të gjithë kemi frikë blej krem ​​kundër diellit Mirë; por kur përdoret lë njolla të bardha në lëkurë, ngjiten në rroba. Përdorni Krem diellor ditor, që do të thotë edhe “të vuash” atë shëmti çdo ditë; kjo nuk është aspak e rehatshme.

Tham Khảo Thêm:  Khách hàng thường hỏi gì về Placenta 82X 450.000mg?

Rishikimi fizik i kremit të diellit Bioderma

Lënia e vijave të bardha në lëkurë është diçka që asnjë grua nuk dëshiron kur aplikon krem ​​kundër diellit.

Ekspertët shpesh rekomandojnë përdorimin e një kremi fizik kundër diellit në vend të një kremi kimik. Megjithatë, kremrat fizikë kundër diellit kanë një veçori të dallueshme për të lënë vija të bardha në lëkurë; duket shumë e shkretë. Për shkak të kësaj, shumë gra mendojnë nëse duhet të përdorin krem ​​kundër diellit fizik.

Megjithatë, me përmirësimet në teknologjinë e prodhimit, mund të jeni të sigurt sepse:

Krem: Krijon vetëm efektin e një lëkure pak më të lehtë. Absolutisht vetëm ndriçon lëkurën, kujdesi ndaj diellit kujdesi i lëkurës Ndihmon lëkurën të duket më e freskët dhe më e shëndetshme. Kremi përthithet shpejt dhe ju bën të ndiheni shumë rehat.

Forma e lëngshme: Pothuajse nuk ka vija të bardha në sipërfaqe. Kremi i lëngshëm depërton shumë shpejt në lëkurë; Para dhe pas aplikimit, lëkura juaj nuk është pothuajse e ndryshme.

Rishikimi i dizajnit të paketimit të produkteve të kremrave të diellit të Bioderma

Shumica e akulloreve Krem dielli Bioderma janë të dizajnuara jo shumë të sofistikuara, në formën e tubave të vegjël.

Ngjyrat kryesore janë e verdha dhe e bardha. Në sfondin e paketimit printohen informacione të plota si emri i markës, emri i produktit, kapaciteti, përbërësit kryesorë …

A është i mirë kremi kundër diellit Bioderma?

Bioderma është një markë mjaft e njohur në treg. Prandaj, ka shumë pyetje rreth kësaj marke, veçanërisht pyetja nëse kremi kundër diellit Bioderma është i mirë?

Sipas rishikimeve nga besimtarët e përdorur të bukurisë, kremi kundër diellit Bioderma është i mirë dhe ju mund të mësoni ta përdorni atë. Bioderma është një markë farmaceutike kozmetike e vjetër në Francë, kështu që prestigji dhe cilësia e saj janë të padiskutueshme.

Produktet mbrojtëse të diellit Bioderma aplikohen në teknologjinë më të avancuar me përbërës të ekstraktuar për të siguruar formën më të pastër dhe më beninje. Nga ana tjetër, linjat e produkteve të kompanisë fokusohen të gjitha në mbrojtjen dhe ushqimin e lëkurës nga thellësia e brendshme. Prandaj, kremi kundër diellit i Bioderma Jo vetëm që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të rrezeve ultravjollcë, por gjithashtu mund të ndihmojë në ushqimin, rivendosjen dhe përmirësimin e lëkurës së shëndetshme dhe të freskët.

Përveç kësaj, marka Bioderma lançon shumë linja të ndryshme mbrojtëse kundër diellit për të siguruar që ai është i përshtatshëm për lloje të ndryshme lëkure.

Nga ana tjetër, tekstura kremoze e kremit kundër diellit Bioderma është shumë e butë, përthithet shpejt dhe nuk shkakton acarim.

Kështu që përdoruesit mund të jenë të sigurt kur përdorin, edhe ata që kanë lëkurë të ndjeshme.

Cili është produkti me cilësi të lartë në rishikimin e kremit fizik të diellit Bioderma?

Duke u shfaqur gjithmonë në recensionet kryesore të kremrave fizikë të diellit Bioderma për shumë vite; Këto produkte nuk do t’ju zhgënjejnë.

Tham Khảo Thêm:  “Bất ngờ” với top 5 sữa rửa mặt chất lượng khiến chị em phụ nữ Việt “phát cuồng”

Krem dielli për lëkurë të yndyrshme Bioderma AKN Mat SPF 30

Rishikimi fizik i kremit të diellit Bioderma

Krem kundër diellit Bioderma AKN Mat SPF 30; produktet e grupit Bioderma (Francë).

Bioderma AKN Mat SPF 30 i cili njihet si Krem dielli për lëkurë të yndyrshme; Llojet e “vështira” të lëkurës në procesin e kujdesit dhe zgjedhjes së kozmetikës. Produkti ka një krem ​​të veçantë të lëngshëm, kështu që përthithet shumë shpejt; Mbështet tonin e lëkurës në mënyrë natyrale. Lëkura juaj është e ndritshme, e freskët dhe plot energji.

Bioderma AKN Mat SPF 30 gjithashtu ndihmon në rregullimin e gjëndrave dhjamore; Kjo e bën lëkurën më të rehatshme. Shumë klientë gjithashtu e shohin këtë si Krem i mirë kundër diellit për lëkurën me vaj; ose Krem dielli për lëkurë të yndyrshme.

Megjithatë, duke qenë se përthithet shumë shpejt, nuk i kryeni lëvizjet e kombinuara të goditjes, kështu që kremi do të lërë njolla të njolla në lëkurë.

>> Mund t’i referoheni më shumë: Top 5 kremrat e diellit për lëkurë të yndyrshme.

Krem kundër diellit Bioderma Photoderm Max Creme SPF 50+

A po përpiqeni të dini se cilin krem ​​kundër diellit të përdorni për lëkurën e thatë? A duhet të përdor krem ​​kundër diellit apo krem ​​kundër diellit? Bioderma Photoderm Max Crème SPF 50+ është një krem ​​kundër diellit për lëkurën e thatë që ia vlen të shikohet.

Rishikimi fizik i kremit të diellit Bioderma

Krem kundër diellit Bioderma Photoderm Max Max SPF 50+; produktet e grupit Bioderma (Francë).

Edhe pse ka një krem ​​pak të trashë, është “me fat” që produkti depërton shumë shpejt në lëkurë; Nuk lë vija të bardha në sipërfaqe. Produkti është i përshtatshëm për lëkurë normale, të thatë dhe jo të ndjeshme. Bioderma Photoderm Max Crème SPF 50+ nuk përmban aroma artificiale; Rreziku i acarimit të lëkurës është shumë i ulët.

Nëse keni nevojë të gjeni një produkt krem dielli i papërshkueshëm nga uji; Kjo është gjithashtu një zgjedhje mjaft e mirë. Krahasuar me disa rreshta Krem diellor korean; Preferohet më shumë Bioderma Photoderm Max Crème SPF 50+.

kur pyet “Cili krem ​​kundër diellit është i mirë??”, mund t’i përgjigjeni këtij produkti; megjithatë kjo ende nuk është Kremi më i mirë i diellit, për shkak të disa mangësive. Të tilla si:

Pas një periudhe kohe në sipërfaqe, lëkura është pak e yndyrshme, me shkëlqim.

Kur jeni jashtë ose djersiteni shumë, një pamje e njollosur në fytyrë.

Krem dielli me laser Bioderma Photoderm SPF 50+

Bioderma Photoderm Laser SPF 50+ është i përshtatshëm për lëkurën e dëmtuar, lëkurën e ndjeshme dhe lëkurën në procesin e përdorimit të metodave invazive si puçrrat me gjilpërë, pa gjilpërë, aknet shtrydhëse.

Produktet me krem ​​dielli SPF 50 duhet të jenë në gjendje të ofrojnë mbrojtje optimale kundër efekteve të rrezeve UVA/UVB.

Bioderma Photoderm Laser SPF 50+ është projektuar si një locion i lëngshëm. Ka ngjyrë të bardhë. Pra, kur aplikohet në lëkurë, shkrihet dhe përthithet shpejt, duke mos lënë shenja të bardha të pakëndshme.

Pikat kryesore të produktit

Duke përdorur teknologjinë Biombrojtja qelizore ekskluzive nga Bioderma -> mbron qelizat e lëkurës nga radikalet e lira, stimulon mbrojtjen e lëkurës.

Tham Khảo Thêm:  [HỎI ĐÁP NHANH] - Fine Pure Collagen Nhật Bản có tốt không?

Produkti ka mbrojtje të lartë nga dielli SPF 50+, PPD 38. Në të njëjtën kohë, është rezistent ndaj ujit dhe jetëgjatë nën diell.

Glabridina e nxjerrë nga bima e jamballit ndihmon në parandalimin e prodhimit të qelizave të melaninës. Në këtë mënyrë parandalon aknet, njollat, njollat ​​e errëta në lëkurë.

Krem kundër diellit Pa aromatizues apo konservues I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, të prirur ndaj akneve.

Krem dielli Bioderma Photoderm MAX Aquafluide SPF 50+

Krem dielli Bioderma Photoderm MAX Aquafluide SPF 50+

Krem dielli Bioderma Photoderm MAX Aquafluide SPF 50+.

Bioderma Fotoderma MAX Aquafluide SPF 50+ aplikohet me teknologjinë ekskluzive Cellular Bioprotection™ e kombinuar me një teksturë të lëngshme për të ofruar një ndjenjë jashtëzakonisht të rehatshme të thatësisë dhe aftësi jashtëzakonisht të lartë mbrojtjeje.

Cellular Bioprotection™ është një teknologji e aftë për të aktivizuar funksionin mbrojtës natyral të lëkurës, duke mbrojtur qelizat dhe duke parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës nga efektet e rrezeve ultravjollcë.

Produkti është ideal për të gjitha llojet e lëkurës. Përfshirë lëkurën e yndyrshme në të kombinuar, lëkurë të ndjeshme, lehtësisht të irrituar nga dielli; Lëkurë e hapur me njolla, lëkurë shpesh e ekspozuar ndaj diellit.

Falë formulës së tij pa vaj, pa yndyrë, ka një tolerancë të mirë…kështu që kur e përdorni, lëkura është jashtëzakonisht e rehatshme, e thatë dhe e kufizuar me aknet.

Krem dielli Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50 për lëkurë të yndyrshme

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50 është një krem ​​kundër diellit fizik me spektër të gjerë, ideal për lëkurë të yndyrshme dhe të kombinuar.

Falë aplikimit të teknologjisë ekskluzive të kontrollit të vajit Fluidactiv, produkti siguron mbështetje efektive të kontrollit të vajit. Përveç kësaj, me një teksturë të lëmuar dhe të lëngshme, kremi kundër diellit Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50 përhapet shumë lehtë, nuk lë shenja të bardha, kështu që lëkura pas përdorimit është shumë e thatë dhe e rehatshme.

Produkti përmban oksid zinku dhe dioksid titani në formë nano, kështu që optimizon mbrojtjen nga dielli dhe mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të të dy rrezeve UVA/UVB.

Duke mos u ndalur me kaq, Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50 përmban gjithashtu ekstrakt të gjalpit shea që hidraton dhe zbut lëkurën. Aplikimi i teknologjisë Bioprotection Celullaire ndihmon në rigjenerimin, restaurimin dhe mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e mjedisit të jashtëm, në mënyrë efektive kundër plakjes. Përveç kësaj, me teknologjinë Liquid-to-Powder të përfshirë në produkt, ndihmon në ngritjen e butë të tonit, duke turbulluar njollat ​​e errëta.

>>Më shumë rreth: 7 kremrat më të mirë të diellit të votuar nga gratë në 2019.

Shpresojmë me ndarjen e rishikimit të kremit fizik të diellit Bioderma; Ju tashmë dini më shumë për linjën e kremrave kundër diellit të kësaj marke. Ju gjeni shpejt produktin e duhur për kujdesin më të mirë të lëkurës. Paç fat!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Kem chống nắng vật lý Bioderma có thực sự tốt như lời đồn? . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *