Điểm qua top 10 serum chống lão hóa tốt nhất

Shpëtoni lëkurën nga plakja e parakohshme, lëkura e lëmuar dhe rinore, pavarësisht nga fatkeqësitë e kohës me 10 serumet më të mirë kundër plakjes në 2018.

Para sulmit nga mjedisi i jashtëm i dëmshëm si pluhuri, ndotja, rrezet e diellit…së bashku me ndikimin e moshës dhe kohës, lëkura përballet me dëmtime dhe shfaqen shenja të plakjes.lëkura e hershme.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Ruani lëkurën rinore me kalimin e viteve, megjithë humbjen e kohës kur kujdeseni për lëkurën tuaj çdo ditë me një serum kundër plakjes.

Shenjat e zakonshme të plakjes në lëkurë janë rrudhat, njollat ​​e errëta, shfaqen njolla, lëkura e varur, humbja e elasticitetit… Në natyrë, plakja e lëkurës është një proces natyror që femrat nuk mund ta shmangin. Të gjithë do të plaken sepse ky është një rregull i pashmangshëm dhe çfarë ne mund të bëni është të kufizoni procesin e plakjes së parakohshme të lëkurës, të filloni t’i kushtoni vëmendje, të kujdeseni më intensivisht për lëkurën për ta mbajtur lëkurën të freskët, rinore dhe për të zgjatur rininë.

Dhe përdorni serum kundër plakjes është metoda më e njohur e bukurisë sot e grave për të përmirësuar shpejt gjendjen e plakjes së lëkurës, për të ruajtur lëkurën e shëndetshme dhe të bukur me kalimin e viteve. Kështu që serum kundër plakjes Cfare eshte ajo? Pse duhet të zgjidhni? serum kundër plakjes? Dhe linja Cili serum kundër plakjes është i mirë? shumica sot? Pyetjeve të të gjithëve do t’u jepet përgjigje në artikullin vijues.

Çfarë është një serum kundër plakjes?

Serumi, i njohur edhe si serum, është një esencë ose solucion plotësisht i lëngshëm, që përmban përbërës aktivë për kujdesin e lëkurës me përqendrim të lartë dhe me përmasa jashtëzakonisht të vogla, të cilat mund të depërtojnë lehtësisht thellë në lëkurë, duke ndihmuar në ushqimin e lëkurës.Ushqen lëkurën nga thellësia e brendshme dhe riparon papërsosmëritë e lëkurës sa më shpejt të jetë e mundur.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serumi është një lloj esence që përmban përbërës aktivë për kujdesin e lëkurës në përqendrim të lartë, me përmasa jashtëzakonisht të vogla, i cili depërton lehtësisht thellë në qeliza për të ndihmuar në ushqimin e lëkurës nga thellësia e brendshme.

Serumi kundër plakjes është formuluar për të luftuar radikalet e lira, për të ndihmuar në reduktimin e efekteve të dëmshme të mjedisit të jashtëm në lëkurë, për të mbajtur lëkurën të shëndetshme, të freskët dhe për të hequr shpejt defektet e lëkurës si njollat ​​e errëta, njollat, rrudhat… ruajnë lëkurën rinore pavarësisht viteve.

Pse duhet të zgjidhni një serum kundër plakjes për lëkurën?

Edhe pse të dy kremrat dhe serumet kanë efekte të shkëlqyera në kujdesin e lëkurës, kremrat e aplikuar në lëkurë normalisht funksionojnë vetëm në shtresën e jashtme të epidermës, ndërsa serumet e lëkurës mund të depërtojnë lehtësisht thellë në strukturat e poshtme të lëkurës, duke ndihmuar në promovimin e shpejtë të efektit mbrojtës dhe intensiv të ushqimit të lëkurës. .

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serumi kundër plakjes ndihmon për të kapërcyer shpejt shenjat e plakjes së lëkurës, për të ndriçuar, lëmuar dhe rinore lëkurën me shkëlqim.

Dhe efektet e jashtëzakonshme të serum kundër plakjes për lëkurën kryesore janë:

+ Serumi ka 3 herë aftësinë për të depërtuar në lëndët ushqyese të kremit.

+ Mbështetni lagështinë, lëkurën e lëmuar natyrale, shmangni rrudhat, lëkurën e varur …

Tham Khảo Thêm:  Sự thật về việc bôi kem chống nắng có làm trắng da không?

+ Ushqen qelizat e lëkurës nga thellë, duke e ndihmuar lëkurën të jetë e shëndoshë, e re dhe rrezatuese.

+ Mbështetje për të reduktuar rrudhat, këmbët e sorrës, për të kufizuar melasmën, njollat ​​…

+ Rritni gradualisht shkëlqimin, të bardhën e lëmuar të lëkurës.

Me përfitimet e jashtëzakonshme të serumit kundër plakjes, gratë duhet të kenë përparësi përdorimin e tij për të ruajtur dhe ushqyer lëkurën e re dhe të bukur me kalimin e kohës.

Shikoni top 10 serumet më të mirë kundër plakjes në 2018

Serum kundër plakjes Dr Spiller Oxygen Vital Complex

Kompleksi Dr Spiller Oxygen Vital i markës kozmetike Dr Spiller – Francë, është si një “ilaç” që do të “rinovojë” lëkurën e femrave në një kohë të shkurtër.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum hidratues kundër plakjes Dr Spiller Oxygen Vital Complex.

Kompleksi Vital Oxygen është prodhuar me formulën unike të Dr Spiller për të ndihmuar në rritjen e sasisë së oksigjenit në lëkurë, e kombinuar me përbërës natyralë si aloe vera (anti-inflamatore, qetëson lëkurën e dëmtuar), vitaminë E (e nxjerrë nga drithërat dhe vajrat e embrionit të grurit për të ndihmojnë në luftimin e plakjes, mbrojtjen e lëkurës nga efektet e rrezeve ultravjollcë), oksigjenin (rrisin përmbajtjen e oksigjenit në lëkurë, detoksifikojnë CO2, rivendosin lëkurën e dëmtuar) … do të depërtojnë Depërton thellë në lëkurë, ndihmon në hidratimin, parandalimin e plakjes dhe ruajtjen e bukurisë e lëkurës rinore me shkëlqim.

Ky produkt është i përshtatshëm për ata që kanë lëkurë të yndyrshme, të prirur ndaj akneve ose të ndjeshme.

Carita Progressif Ose Parfait Anti-Age Global – Zmbraps të gjitha shenjat e plakjes me kalimin e kohës

Duke iu referuar Carita-s, nuk do të jeni më të panjohur me linjat e produkteve nga kompania e famshme e kozmetikës në Francë. Marka Carita lançoi një seri linjash kozmetike për kujdesin intensiv të lëkurës si serumet speciale të trajtimit. Dhe Serum global kundër plakjes Carita Progressif Or Parfait Anti-Age është një shembull tipik.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum global kundër plakjes Carita Progressif Or Parfait Anti-Age – Zmbraps të gjitha shenjat e plakjes me kalimin e kohës.

Me një kompleks prej 3 esencash ari, vitaminë C, E… Carita Progressif Or Parfait Anti-Age Serumi global kundër plakjes maksimizon aftësinë e tij për të luftuar plakjen e lëkurës, largon shpejt melaninën, ndihmon në përmirësimin e gjendjes së njollave të errëta, njollave, rrudhave. në lëkurë… Rigjeneroni menjëherë qelizat e reja, ushqeni lëkurën të shëndetshme, me shkëlqim, të lëmuar dhe plot vitalitet të freskët.

Carita Progressif Or Parfait Anti-Age Global është formuluar në formën e një serumi që depërton shumë shpejt në shtresat e brendshme të lëkurës, absolutisht pa irritim, skuqje apo ndjesi të pakëndshme yndyre për lëkurën.

Serum për përhapjen intensive të moshës Murad

Si një nga linjat Serumi më i mirë kundër plakjes ndonjëherë 1 i markës së famshme në SHBA – Murad, Serumi Intensiv Age Diffusing Serum rigjallërues është “sekret” i kujdesit intensiv të lëkurës për gratë që hyjnë në moshën e plakjes, gratë e moshës së mesme, moshën para menopauzës…me aftësinë për të reduktuar rrudha të thella për lëkurën pas vetëm 2 javësh përdorim të rregullt, lëkurë të shëndetshme nga thellësia.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum Intensiv Difuzues i Moskës Murad.

Jo vetëm kaq, lëkura e grave do të plotësohet me lëndë ushqyese të rralla si proteinat e marra nga pema e Pashkëve dhe fitoestrogjene, të cilat ndihmojnë në përmirësimin e dukshëm të qëndrueshmërisë së lëkurës, duke ndihmuar në mposhtjen e shenjave të plakjes së lëkurës si melasma, njollat, njollat ​​e moshës. përmirëson shpejt pigmentimin e lëkurës, lëkurë të lëmuar, të bardhë të ndritshme dhe të shëndetshme plot vitalitet.

Tham Khảo Thêm:  Resveratrol là gì và những lợi ích đặc biệt mà nó mang lại cho làn da bạn

Serum Obagi Professional-C Peptide Complex Serum kundër plakjes dhe ndriçimit – “Sekreti” për të eliminuar rrudhat në vetëm 28 ditë

Serumi Obagi Professional-C Peptide Complex i markës kozmetike Obagi Medical – USA është tashmë i disponueshëm në shumë vende të botës dhe është vlerësuar nga miliona ekspertë bukurie në SHBA si linja më e mirë. Serumi më i mirë kundër plakjes ndonjëherë.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum Obagi Professional-C Peptid Complex – “Sekret” për të reduktuar rrudhat në vetëm 28 ditë.

Pas vetëm 28 ditësh të përdorimit të Serumit Obagi Professional-C Peptide Complex, lëkura e grave do të reduktojë rrudhat me 35%, do të përmirësojë freskinë dhe butësinë e lëkurës. Më konkretisht, me ekstrakte nga burimet natyrore të lëndëve ushqyese beninje si çaji jeshil, vaji i bajames, vitamina E, serumi kundër plakjes, Serumi Obagi Professional-C Peptide Complex rikthen shpejt dëmtimet e lëkurës.lëkurës për shkak të ndikimit të rrezeve ultraviolet , ndihmon në fshirjen e njollave të errëta, njollave, këmbëve të sorrës në lëkurë, duke e kthyer lëkurën të freskët, natyralisht të shndritshme dhe rinore plot vitalitet.

Serumi Carita Progressif Anti-Age Pearl Of Youth – Ana “sekret” e lëkurës rinore që i reziston kohës

Gjithashtu një produkt kundër plakjes së lëkurës të markës Carita, Serum Anti-Age Pearl Of Youth Serum Carita Progressif Anti-Age Pearl Of Youth I nxjerrë nga pluhuri i perlave të çmuara, bimë të pasura me lëndë ushqyese, i përgatitur në formën e mikro-molekulave, ai depërton lehtësisht në epidermën e lëkurës për të ndihmuar në parandalimin e plotë të procesit të plakjes së lëkurës.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum Anti-Age Pearl Of Youth Serum Carita Progressif Anti-Age Pearl Of Youth.

Produkti nuk përmban kimikate, aroma artificiale, nuk shkakton acarim të lëkurës, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën më të ndjeshme. Efekti kryesor i serumit anti-plakje Carita Progressif Anti-Age Pearl Of Youth Serum është aftësia për të fshirë rrudhat, njollat, njollat ​​e errëta në lëkurë, për të hequr shpejt qelizat e vdekura për të ringjallur lëkurën e freskët, më të bardhë dhe më të shndritshme, duke shtuar lëndë ushqyese të vlefshme. për të ndihmuar në ushqyerjen e lëkurës së shëndetshme, të lëmuar dhe rinore, pavarësisht humbjes së kohës.

Dr Spiller Collagen Care Intensive – Nr. 1 kundër plakjes “ilaç” në Gjermani

Kujdesi intensiv i kolagjenit Dr Spiller i markës kozmetike Dr Spiller është linja e produkteve serum kundër plakjes Produkti më i shitur në Gjermani, është testuar rigorozisht për sigurinë dhe i është nënshtruar qindra testeve për të vërtetuar efektivitetin e kujdesit dhe ushqimit intensiv të lëkurës.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Dr Spiller Collagen Care Intensive – “Paacea” numër 1 kundër plakjes në Gjermani.

Serumet Përforcues kundër plakjes së kolagjenit Dr Spiller Collagen Intensive Care ka një funksion të veçantë trajtimi për lëkurën e plakur, lëkurën e thatë, të ndjeshme dhe lëkurën që ka nevojë për kujdes të veçantë, duke ofruar përfitime të jashtëzakonshme si:

+ Stimuloni prodhimin e kolagjenit, përtëritje e fortë për lëkurën.

Tham Khảo Thêm:  Viên uống nhau thai cừu Zell-V 30000mg trẻ hóa da

+ Lëkura kundër rrudhave, hiqni në mënyrë efektive këmbët e sorrës.

+ Përmirëson strukturën e lëkurës, rrit elasticitetin për të ndihmuar lëkurën të bëhet e fortë dhe e shëndoshë.

+ Hidraton, shmang tharjen e lëkurës dhe parandalon në mënyrë efektive shfaqjen e rrudhave.

Thalgo L’essence Prodige Des Oceans esencë gjithëpërfshirëse kundër plakjes – “Rigjallëroni” lëkurën e plakur menjëherë

Duke iu referuar Thalgo-s i referohet markës numër 1 të famshme në Francë, e njohur në mbarë botën si një markë kozmetike që respekton bukurinë dhe ruan natyrën, ekosistemet detare, dhe çdo linjë prodhimi Thalgo është me burim nga lëndë ushqyese të çmuara natyrore nga fundi i oqeanit. Dhe thelbi gjithëpërfshirës kundër plakjes Thalgo L’essence Prodige Des Oceans është një shembull tipik.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum gjithëpërfshirës kundër plakjes Thalgo L’essence Prodige Des Oceans – “Rigjall” lëkurën e plakur menjëherë.

Duke aplikuar formulën ekskluzive të laboratorit kërkimor Thalgo, të nxjerrë nga lëndët ushqyese nga oqeani, esencë kundër plakjes së lëkurës Thalgo L’essence Prodige Des Oceans riparon në mënyrë aktive rrudhat e lëkurës, ndihmon në zbehjen e njollave të pigmentimit, përmirëson tonin e lëkurës dhe përmirëson strukturën e lëkurës, qëndrueshmërinë dhe dobësimin e fytyrës, duke rishfaqur lëkurën e freskët, të shëndetshme dhe rinore në mënyrë natyrale pas vetëm 28 ditësh përdorimi.

Serumi i fytyrës për trajtimin e moshës Gold Elements – Thojini lamtumirë lëkurës që plaket me shpejtësi me ekstrakt ari të pastër 24k

Vlerësuar si një nga seritë Serumi më i mirë kundër plakjes 2018, Serum fytyre për trajtimin e moshës Gold Elements Serum fytyre për trajtimin e moshës Gold Elements i markës Gold Elements – USA nxirret nga ari i çmuar 24K, i cili ndihmon në rivendosjen e shpejtë të gjendjes së lëkurës së dëmtuar, zbutjes së rrudhave, heqjen e papërsosmërive të lëkurës në mënyrë efektive si lëkura e thatë, varja, përmirësimi i qelizave të shëndetshme të lëkurës, natyralisht me shkëlqim dhe të lëmuar, duke e kthyer shpejt një pamje të vërtetë. bukuri rrezatuese nga brenda jashtë.

Shikoni top 10 serumet më të mira kundër plakjes së lëkurës sot

Serum fytyre për trajtimin e moshës Gold Elements Serum fytyre për trajtimin e moshës Gold Elements.

Esencë kundër plakjes Serumi i fytyrës Gold Elements Age Treatment përmban një burim të lëndëve ushqyese natyrale beninje, kështu që është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, por në mënyrë ideale, lëkura e plakur duhet të rikthejë shpejt freskinë dhe rininë.

Përmes artikullit hyrës Top 10 serumet më të mirë kundër plakjes sotClass of Women shpreson që gratë të kenë fituar njohuri më të dobishme, të njohin përdorimet e jashtëzakonshme të serumeve për kujdesin e lëkurës dhe të gjejnë shpejt një linjë produktesh për kujdesin e lëkurës që është më e përshtatshme për to për të ruajtur bukurinë rinore dhe të bukur pavarësisht nga mosha dhe koha.

MUND TË INTERESOHET

>> Mbajeni “lëkurën rinore” përgjithmonë me vetëm 5 ushtrime të thjeshta kundër plakjes që mund të bëhen në shtëpi

>> Tani është koha më e mirë për t’u kujdesur për lëkurën tuajCảm ơn bạn đã đọc bài viết Điểm qua top 10 serum chống lão hóa tốt nhất . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *