Điểm Mặt Top 6 Kem Chống Nắng Cho Da Nhạy Cảm Tốt Nhất 2019

Lëkura e ndjeshme është në thelb e hollë, e fortë dhe e vështirë për t’u kënaqur. Prandaj, zgjedhja e një kremi për lëkurën, veçanërisht një krem ​​kundër diellit, nuk është e lehtë. Pra, për të zgjedhur krem ​​kundër diellit për lëkurë të ndjeshme duhet të siguroheni se çfarë kriteresh? Cili është kremi më i mirë kundër diellit për lëkurën e ndjeshme?

Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme

Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme.

Shikoni kriteret për zgjedhjen e kremit kundër diellit për lëkurë të ndjeshme

Dëshironi të mbani lëkurë të shëndetshme; mbrojtja më e mirë e lëkurës kundër dëmtimit UV, duhet të dini gjendjen e lëkurës tuaj për të zgjedhur kremin më të përshtatshëm të diellit; veçanërisht për ata me lëkurë të ndjeshme.

Lëkura karakteristike e ndjeshme është shpesh e thatë; shumë i ndjeshëm ndaj kozmetikës; Mjedisi i jashtëm si moti, pluhuri, rrezet e diellit… Dhe shenjat e dallueshme të ndjeshmërisë janë shpesh skuqja, kruajtjet, qërimi i lëkurës…

Për lehtësinë e përzgjedhjes Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshmeJu duhet të dini kriteret e mëposhtme:

Preferoni të përdorni krem ​​kundër diellit fizik

Në vend të kremit kimik ndaj diellit, duhet t’i jepni përparësi përdorimit të kremit fizik të diellit.

Përdorni një krem ​​mbrojtës fizik për lëkurë të ndjeshme

Jepini përparësi përdorimit të kremrave fizikë të diellit për lëkurë të ndjeshme.

Krem fizik kundër diellit për lëkurë të ndjeshme Sigurim i lartë sigurie, miqësor ndaj lëkurës dhe pothuajse pa irritim apo efekte anësore kur e mirëmbani.

Përdorimi me përparësi krem kundër diellit fizik përmban oksid zinku (oksid zinku) dhe oksid titani (përbërësi që ka aftësinë të reduktojë irritimin e lëkurës; ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të rrezeve UVA dhe UVB në mënyrë të sigurtë)

Me linja mbrojtëse kundër diellit që përmbajnë përbërës si oxybenzone, PABA, Alkool, aromë, vaj mineral… atëherë qëndroni larg. Sepse këta janë përbërës kimikë që irritojnë dhe dëmtojnë lehtësisht lëkurën e ndjeshme.

>>Të gjitha njohuritë që duhet të dini për kremin kundër diellit

Zgjidhni krem ​​kundër diellit për lëkurë të ndjeshme sipas strukturës

Për shkak se lëkura e ndjeshme është lehtësisht e acaruar dhe e prirur ndaj akneve, është e nevojshme të shmangni përdorimin e kremrave të koncentruar dhe të vështirë për t’u depërtuar nga dielli, sepse është e lehtë ta bëni lëkurën ngjitëse dhe të hapni poret.

Jepini përparësi zgjedhjes së kremit kundër diellit për lëkurë të ndjeshme me teksturë të lehtë; depërton lehtësisht thellë në lëkurë dhe krijon ajrosje për lëkurën pas aplikimit të kremit.

Zgjidhni SPF-në e duhur

Shmangni zgjedhjen e një kremi kundër diellit me një SPF shumë të lartë ose shumë të ulët. Kremi diellor për lëkurë të ndjeshme do të jetë i përshtatshëm për SPF 30 – 50. Ky është pragu më i përshtatshëm për të mbrojtur lëkurën e ndjeshme nga rrezet ultravjollcë pa shkaktuar efekte anësore.

Zgjidhni një krem ​​kundër diellit për lëkurë të ndjeshme me SPF-në e duhur

Zgjidhni një krem ​​kundër diellit për lëkurë të ndjeshme me SPF-në e duhur.

A mund të përdorni krem ​​kundër diellit për fëmijët?

Nëse lëkura juaj është shumë e ndjeshme ndaj kozmetikës dhe nuk mund t’i përdorni ato, produkte për mbrojtjen nga dielli për të rriturit, ju mund të përdorni Krem dielli për fëmijë për të mbrojtur lëkurën nga efektet negative të diellit.

Tham Khảo Thêm:  Tại sao bôi kem chống nắng bị vón cục

Produktet Krem dielli për fëmijë Zakonisht pa erë, nuk përmban përbërës kimikë, nuk shkakton acarim të lëkurës, kështu që mund të jeni të sigurt në përdorim.

Top 6 kremrat kundër diellit më të njohur për lëkurën e ndjeshme në vitin 2019

Obagi Sun Shield Mineral me spektër të gjerë SPF 50 Krem diellor natyral për lëkurë të ndjeshme

Brenda Kremi diellor më i shitur për lëkurë të ndjeshme Aktualisht nga Obagi Medical, Obagi Sun Shield Mineral Broad Spectrum SPF 50 është një nga zgjedhjet ideale për ju.

Obagi Sun Shield Mineral me spektër të gjerë SPF 50 Krem diellor natyral

Obagi Sun Shield Mineral me spektër të gjerë SPF 50 Krem diellor natyral për lëkurë të ndjeshme.

Me formulë të avancuar kundër diellit, që përmban përbërës të nxjerrë nga algat; vitaminë E… produkti është edhe rezistent ndaj rrezeve UVA dhe UVB duke ndihmuar në hidratimin; lëkurë natyrale me shkëlqim të shëndetshëm.

Avantazhi i jashtëzakonshëm i kremit kundër diellit Obagi Sun Shield Mineral Broad Spectrum SPF 50 është rezistenca e tij e mirë ndaj ujit deri në 40 minuta. Në të njëjtën kohë, produkti ka një strukturë të hollë dhe të lehtë; Pa vaj, pa konservues dhe jo irritues për lëkurën kur përdoret.

>> Klikoni për të parë më shumë detaje: Obagi Sun Shield Mineral me spektër të gjerë SPF 50 Krem diellor natyral

Alex Cosmetic Royal BB Cream Fizike Krem kundër diellit

Alex Cosmetic – Kompania gjermane e kozmetikës natyrale u bë shpejt e njohur për besimtarët e bukurisë kur lançoi linjën fizike të kremrave kundër diellit Alex Cosmetic Royal BB Cream.

Alex Cosmetic Royal BB Cream Fizike Krem kundër diellit

Alex Cosmetic Royal BB Cream Fizike Krem kundër diellit.

I dubluar si krem dielli multifunksionalprodukti integron 3 përfitime të mëdha: grimin, rigjallërimin e rigjenerimit të përsosur të lëkurës dhe veçanërisht mbrojtjen e jashtëzakonshme 24-orëshe nga dielli për lëkurë të shëndetshme dhe rinore.

Alex Cosmetic Royal BB Cream është aktualisht një krem ​​mbrojtës fizik i njohur për lëkurën e ndjeshme dhe ka qenë gjithmonë në Top 5 produktet më të njohura BB Cream në botë për shumë vite me radhë.

>> Klikoni për informacion të detajuar: Alex Cosmetic Royal BB Cream Fizike Krem kundër diellit

Dermalogica Super Sensitive Shield SPF 30

Kremi kundër diellit Super Sensitive Shield SPF30 i Dermalogica është aktualisht në listën e produkteve të mira mbrojtëse kundër diellit për lëkurë të ndjeshme që përmbajnë përbërës 100% natyralë të pastër, të formuluar sipas teknologjisë më të avancuar, duke ndihmuar në mbrojtjen e plotë të lëkurës nga rrezet UVA dhe UVB; dritë blu dhe rrezatim me intensitet të lartë.

Mburoja e diellit Super Sensitive SPF30Mburoja e diellit Super Sensitive SPF30.

Produkti ka një teksturë të hollë dhe të lehtë, të lehtë për t’u depërtuar thellë në lëkurë, kështu që kur aplikohet në lëkurë, do t’ju japë një ndjenjë komode dhe të këndshme; Ndryshe nga kremrat konvencionale që shkaktojnë ngjitje, shtrydhje.

Përveç mbrojtjes nga dielli, Super Sensitive Shield SPF30 gjithashtu mbështet lagështinë, nxit qarkullimin e gjakut; Mbani lëkurë të shëndetshme, natyrale.

>> Klikoni për informacion të detajuar: Mburoja e diellit Super Sensitive SPF30

Tham Khảo Thêm:  Bật mí cách sử dụng kem dưỡng da Swissline hiệu quả nhất

Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme Dermalogica Ultra Sensitive Tint SPF30 – “Pavarësisht” dëmtimeve të rrezeve UV

Pranë vijës Krem dielli Super Sensitive Shield SPF 30 atëherë Dermalogica Ultra Sensitive Tint SPF30 është i njëjti produkt Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme e markës më të njohur Dermalogica në SHBA. Produkti ka mbrojtje të përsosur UV, ndihmon në parandalimin e acarimit të lëkurës të shkaktuar nga rrezet UV dhe lufton plakjen e parakohshme për lëkurë të lëmuar dhe të shëndetshme çdo ditë.

Me një teksturë kremi të lehtë, të nxjerrë nga përbërës natyralë beninje, ky është 5 kremrat e preferuar të diellit për lëkurën e ndjeshme.

Krem dielli me nuancë ultra të ndjeshme Dermalogica SPF 30.

Përbërësi kryesor

Kompleksi Ultra Qetësues i Dermalogica: ndihmon në mënyrë efektive në reduktimin e ndjeshmërisë, acarimit dhe inflamacionit të lëkurës.

Vitaminat C dhe E ndihmojnë në parandalimin e oksidimit dhe fshirjen e radikaleve të lira të shkaktuara nga rrezet UV kur ekspozohen në rrezet e diellit gjatë ditës.

Rrushi dhe çaji jeshil: ndihmojnë në sigurimin e mbrojtjes së butë kundër enzimës kundër oksidimit.

Dimri ka ende nevojë për mbrojtje adekuate nga dielli dhe këtu janë 5 kremrat më të mirë për lëkurën e ndjeshme të rekomanduara nga mjekët

Krem kundër diellit Ka një strukturë të lehtë kremoze që përthithet lehtësisht në lëkurë.

Avantazhi

 • Produkti nuk përmban ngjyra dhe aroma artificiale, nuk përmban kimikate, kështu që është i sigurt për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën e ndjeshme.
 • Kremi është i lehtë dhe i lëmuar, përthithet shpejt në lëkurë pa lënë një ndjenjë yndyre, duke bllokuar poret.
 • Dizajn kompakt, i lehtë për t’u përdorur.
 • Mbrojtje e lartë nga dielli me SPF 30.
 • Mbështetje kundër plakjes së lëkurës herët, duke ndihmuar në zbutjen e lëkurës dhe ruajtjen e lagështisë së saj natyrale.

Defekt: Kostoja është mjaft e lartë.

Për informacion më të detajuar, çmimet e produkteve ju lutemi shikoni këtu:

Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme Krem kundër diellit Thalgo Age Defense SPF50+ – “Brierë e fortë” kundër dëmtimit UV

Thalgo është një markë e famshme kozmetike franceze që udhëheq botën në kozmetikën profesionale detare. Shumica e produkteve të Thalgo janë të formuluara me lëndë ushqyese nga thellësia e detit, duke ofruar zgjidhjen më të sigurt dhe më të përsosur të kujdesit të lëkurës. Dhe Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme Kremi kundër diellit Thalgo Age Defense SPF50+ nuk bën përjashtim.

Dimri ka ende nevojë për mbrojtje adekuate nga dielli dhe këtu janë 5 kremrat më të mirë për lëkurën e ndjeshme të rekomanduara nga mjekët

Krem kundër diellit Thalgo Age Defense SPF50+ për lëkurë të ndjeshme.

Produktet janë të afta të mbrojtje nga dielli me spektër të gjerë Me SPF 50+, mbron shpejt lëkurën nga djegiet nga dielli, melasma, efektet e dëmshme të rrezeve UV, ndihmon në ruajtjen e një shkëlqimi të shëndetshëm dhe natyral.

Përbërësi kryesor:

 • Ekstrakti i algave të detit: rigjeneron lëkurën, hidraton, ndriçon dhe shtrëngon poret, ndërkohë që ndihmon në reduktimin e qelizave të nxirjes, trajtimin e ADN-së dhe mbrojtjen e qelizave, lëkurën e lëmuar në mënyrë natyrale.
 • Vaji i lulediellit: Krijon një shtresë të jashtme të fortë për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV, parandalon djegien nga dielli, e mban lëkurën të shëndetshme dhe të freskët për një kohë të gjatë.

Dimri ka ende nevojë për mbrojtje adekuate nga dielli dhe këtu janë 5 kremrat më të mirë për lëkurën e ndjeshme të rekomanduara nga mjekët

Krem kundër diellit Kremi kundër diellit Thalgo Age Defense SPF50+ sapo e ka mbështetur Krem kundër diellit lëkurë e shëndetshme, e bardhë natyrale e ndritshme.

Avantazhi

 • Krem dielli me spektër të gjerë, filtron deri në 98% të rrezeve UV direkt në lëkurë.
 • Parandalon djegien nga dielli dhe dëmtime të tjera të shkaktuara nga rrezet UV.
 • Ndihmon në parandalimin e sintezës së melaninës për të parandaluar shfaqjen e melasmës dhe njollave.
 • Formuluar me një formulë jo të yndyrshme, pa vaj, e nxjerrë tërësisht nga bimë natyrale beninje.
 • Ka një strukturë të lehtë kremi që përthithet lehtësisht në lëkurë.
 • Pa efekte anësore, pa acarim, i sigurt për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe lëkurën më të ndjeshme.

Defekt: Cmim i larte.

Për informacion më të detajuar, çmimet e produkteve ju lutemi shikoni këtu:

Krem kundër diellit Mesoestetic Dermalogica Sun Protection SPF 50+ – “Zgjidhje” për mbrojtje optimale nga rrezet UV

Mesoestetic Dermalogica Sun Protection SPF 50+ është linja krem kundër diellit Marka e famshme Mesoestetic – Spanje e dizenjuar e pershtatshme per lekurat e yndyrshme, lekurat e ndjeshme, me indeks te larte mbrojtjeje nga dielli SPF50+, i integruar me filtrin fizik te avancuar, ndihmon ne reduktimin e djegieve nga dielli, mbron te gjithe trupin.Mbron lekuren nga efektet e demshme te rrezeve ultraviolet, nderkohe qe rrit lagështinë , duke ruajtur lëkurën e shëndetshme dhe rinore për një kohë të gjatë.

Mesoestetic Dermalogica Sun Protection SPF 50+ është Krem dielli për lëkurë të yndyrshmelëkurë e ndjeshme…

Përbërësi kryesor

 • Aloe vera: rrit hidratimin, përmirëson lëkurën e thatë dhe të ashpër, stimulon sintezën e fibrave të kolagjenit dhe elastinës, ushqen lëkurën të fortë, të butë dhe parandalon në mënyrë efektive plakjen e lëkurës.
 • Glicerina: rrit lagështinë për të ruajtur butësinë natyrale të lëkurës.
 • Oksid zinku, dioksidi i titanit: përbërësit fizikë të kremit të diellit.

Avantazhi

 • Mbrojtje nga dielli me spektër të gjerë me faktor të lartë mbrojtjeje nga dielli SPF 50+, mbron lëkurën në mënyrë të sigurt nga rrezet ultravjollcë.
 • Tekstura e kremit është e lehtë, pa vaj, përthithet lehtësisht në lëkurë pa lënë një ndjenjë yndyre.
 • Ndihmon në kufizimin e rrezikut të djegies nga dielli, njollave kafe, melazmës, njollave, rrudhave, plakjes së parakohshme të lëkurës…
 • Nuk mund të përdoret asnjë aromë, pa erë mbrojtje nga dielli për buzët.
 • I përshtatshëm si për lëkurën që i është nënshtruar ashtu edhe pas pilingut me lazer.

Defekt: Cmim i larte.

Për më shumë informacion dhe çmimet e produktit, ju lutemi klikoni këtu:

Më lart janë 6 kremrat më të njohur të diellit për lëkurë të ndjeshme sot. Shpresoj që të keni zgjedhur produktin më të përshtatshëm kundër diellit për t’u kujdesur dhe mbrojtur lëkurën tuaj në mënyrën më të mirë.

Nëse lëkura juaj është shumë e ndjeshme dhe e vështirë për t’u përdorur krem ​​kundër diellit, mund t’i referoheni Pilula kundër diellit nga brenda. Paç fat!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Điểm Mặt Top 6 Kem Chống Nắng Cho Da Nhạy Cảm Tốt Nhất 2019 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  7 thói quen làm đẩy nhanh tốc độ lão hóa da có thể bạn không biết

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *