[CỰC HOT] với top các loại kem chống nắng vật lý giá rẻ hè 2019

Aplikimi i kremit kundër diellit është një domosdoshmëri çdo ditë; Ndihmon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Siç dihet përdorimi i kremit kundër diellit është për të mbrojtur lëkurën nga rrezet ultraviolet; Megjithatë, jo të gjithë mund të gjejnë kremin më të mirë të diellit për ta. Me kremrat e lirë fizikë kundër diellit më poshtë, ju jeni të llastuar për zgjedhje. Këto produkte janë përdorur nga miliona klientë; u votua si një krem ​​dielli i mirë i përballueshëm që ia vlen të përdoret. Lexoni më tej për të zbuluar se çfarë janë kremrat kundër diellit fizikë të lirë.

krem të lirë nga dielli fizik

Zgjidhni një nga kremrat kundër diellit fizikë të lirë; Lëkura juaj është gjithmonë e freskët dhe rrezatuese.

Para se të njihni kremrat kundër diellit fizikë të lirë; A e kuptoni pse duhet të zgjidhni krem ​​kundër diellit fizik?

Shumë gra shprehën konfuzion kur blej krem ​​kundër diellit; sepse kanë qindra marka dhe linja të ndryshme me qindra çmime. Ndër kremrat kundër diellit, nuk e di se cila është vërtet e mirë; ndihmë kujdesi ndaj diellit kujdesi i lëkurës pasqyrë e përgjithshme.

Një përmbledhje e shkurtër e kremit kundër diellit

Kremrat kundër diellit ndahen në dy kategori: krem kundër diellit fizik dhe krem kundër diellit kimik. Dhe kremi kundër diellit vjen në shumë forma, si p.sh krem krem ​​kundër diellit; spërkatni krem ​​kundër diellit ose xhel kundër diellit, locion, serum… Të gjitha llojet e mësipërme kanë efektin e kremit kundër diellit, duke mbrojtur lëkurën nga rrezet ultravjollcë, rrezatimi i nxehtësisë; faktorë të dëmshëm nga mjedisi i jashtëm.

Nëse kremi fizik i diellit formon një shtresë të jashtme mbrojtëse të lëkurës; parandalojnë depërtimin dhe depërtimin e rrezeve ultravjollcë. Pastaj kremrat kimikë të diellit thithin; trajtohen dhe dekompozohen para se të depërtojnë dhe të dëmtojnë lëkurën. Pyetja është Çfarë lloj kremi kundër diellit është i mirë?? Pse ekspertët ende rekomandojnë zgjedhjen e një kremi kundër diellit fizik në vend të atij kimik? Dhe kjo është arsyeja pse është gjithmonë brenda 3 bazat për kremin kundër diellit?

krem të lirë nga dielli fizik

Përdorni një krem ​​të mirë kundër diellit, lëkura nuk shqetësohet për plakjen.

Arsyet bindëse që duhet të zgjidhni krem ​​kundër diellit fizik

Mbrojtje gjithëpërfshirëse nga rrezet UVA dhe UVB. Kremi fizik nga dielli është zakonisht krem kundër diellit me spektër të gjerëndihmon në mbrojtjen e lëkurës për orë të tëra.

– Është i sjellshëm krem i mirë kundër diellit për fytyrënI sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme. Produkti përmban sasi jashtëzakonisht të vogla të përbërësve kimikë; garantojnë sigurinë për lëkurën dhe shëndetin e përdoruesve.

– Produkti absolutisht nuk shkakton acarim të lëkurës, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës; Ka shumë varietete që mund të përdoren edhe nga fëmijët.

– Tekstura kremoze është mjaft e qëndrueshme nën diell; nuk shkakton yndyrë në lëkurë, duke lënë vija të bardha në sipërfaqen e lëkurës dhe rrobave.

– Ka shumë rreshta krem dielli i papërshkueshëm nga uji; Mbrojtje e mirë nga dielli edhe në mjediset më të vështira.

Nga Evropa në Azi, nga Krem kundër diellit francez arrijnë Krem dielli japonez, Krem diellor korean; vetëm zbulojeni rishikimi i kremit të diellit do të gjeni kremra fizikë të lirë kundër diellit. Dhe sigurisht, kremrat e lirë fizikë kundër diellit që do t’ju prezantohen të gjithë “konvergojnë” me avantazhe të jashtëzakonshme; Jeni të lirë të zgjidhni produktin më të përshtatshëm për ju.

Tham Khảo Thêm:  [Góc chia sẻ] – Phụ nữ mang thai và cho con bú có thể uống collagen được không?

Cilat janë kremrat kundër diellit fizikë më të lirë që po prisni?

Krem dielli me spektër të gjerë fizik EltaMD UV SPF 41

krem të lirë nga dielli fizik

EltaMD UV Physical Broad-Spectrum SPF 41 Physical Sunscreen; produkte cilësore të EltaMD (SHBA).

EltaMD UV Physical Broad-Spectrum SPF 41 është produkti i parë i përmendur në krye Krem kundër diellit fizik i lirë. Me përbërës 100% me origjinë natyrale, të butë dhe beninj; produktet “pushtojnë” klientët më të mundimshëm, duke i bërë ata të duan përdorimin afatgjatë. Me indeksi i kremit të diellit i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, produkti është zgjedhja e shumë njerëzve; Edhe ato me lëkurë të ndjeshme.

Me më shumë se 40 minuta rezistencë ndaj ujit, ju mund të notoni rehat pa u shqetësuar se lëkura juaj dëmtohet. Kjo është gjithashtu Krem kundër diellit për lëkurë të ndjeshme; njerëzit me lëkurë të ndjeshme, lëkurë pas procedurave kozmetike. Lëkura është gjithmonë e mirë Mbrojtje efektive nga dielli, i sigurt; të freskëta dhe të shëndetshme.

>> Shihni detajet e produktit: Krem dielli EltaMD UV Physical me spektër të gjerë SPF 41.

Image MD Reconstructive Moisturizer Premium Moisturizing Krem dielli SPF 50

krem të lirë nga dielli fizik

Image MD Reconstructive Moisturizer Premium Moisturizing Krem dielli SPF 50; Produktet e Image Skincare Corporation (SHBA).

Vendi i dytë në krye të kremrave të lirë fizikë kundër diellit; Image MD Rindërtues Moisturizer SPF 50 tejkalon qindra konkurrentë me mbrojtjen nga dielli hidratues i lëkurës. Produkti përmban përbërës fizikë kundër diellit për të ndihmuar në mbrojtjen më të mirë të lëkurës; në të njëjtën kohë ndodh më e sigurta pa asnjë acarim.

Keni lëkurë karakteristike të thatë dhe dëshironi të gjeni një të tillë? Kremi më i mirë i diellit? Image MD Rikonstruktiv Moisturizer SPF 50 është Krem kundër diellit për lëkurë të thatë që keni nevojë për të. Produkti është gjithashtu i pasur me vitamina dhe minerale, përbërës aktivë hidratues; në mënyrë që lëkura të jetë gjithmonë plotësisht e hidratuar. Lëkura juaj do të bëhet e lëmuar, e freskët, rrezatuese dhe e sigurt “pavarësisht” nga dielli i ashpër i verës.

>>Referojuni detajeve të produktit: Image MD Reconstructive Moisturizer Premium Moisturizing Krem dielli SPF 50.

Krem kundër diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve EltaMD UV Clear me spektër të gjerë SPF 46

krem të lirë nga dielli fizik

Krem kundër diellit për lëkurën e prirur ndaj akneve EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46; produkte cilësore të EltaMD (SHBA).

Cili krem ​​kundër diellit është i mirë për lëkurën e prirur ndaj akneve?? Gjendja e dhimbjes së kokës sepse nuk mund ta gjej përgjithmonë Cili krem ​​kundër diellit është i mirë? do të përfundojë së shpejti; sepse ka EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46. Keni frikë të ndiheni të yndyrshëm, derdhni shumë vaj; Apo edhe lëni njolla të bardha në lëkurë? Jini të sigurt, sepse kjo është Krem dielli për lëkurë të yndyrshme; kështu që nuk duhet të shqetësoheni për më shumë puçrra dhe lëkurë të shëmtuar.

Tham Khảo Thêm:  Đây là các lưu ý khi sử dụng kem chống nắng đạt hiệu quả tốt nhất

Krem ultra i butë, i zhytur jashtëzakonisht shpejt në lëkurë; Për një kohë të gjatë, nuk keni pse të shqetësoheni për lëkurën e yndyrshme, jashtëzakonisht të lagësht dhe komode. Përveç mbrojtjes së mirë nga dielli, produkti gjithashtu minimizon njollat ​​e errëta dhe njollat; Parandalon rrezikun e akneve inflamatore në lëkurë.

Nëse keni mësuar për kremrat e lirë fizikë kundër diellit, patjetër që nuk duhet ta injoroni këtë linjë produktesh.

>>Referojuni detajeve të produktit: EltaMD UV Clear Broad-Spectrum SPF 46 krem ​​dielli për lëkurë të prirur ndaj akneve.

Krem kundër diellit për lëkurë të kombinuar Image Prevention+ Hidratues ditor për mbrojtje përfundimtare SPF 50

krem të lirë nga dielli fizik

Krem kundër diellit për lëkurë të kombinuar Image Prevention+ Moisturizer Daily Ultimate Protection SPF50; Produktet e Image Skincare Corporation (SHBA).

Lëkura e kombinuar është një lëkurë e vështirë për t’u përkëdhelur, hapat e kujdesit të lëkurës janë gjithashtu veçanërisht të ndërlikuara; Por edhe më e vështirë për të zgjedhur krem ​​kundër diellit? Për lëkurë të kombinuar Cili është kremi më i mirë për t’u përdorur?? Gjithmonë në rishikimin e kremrave të lira fizike kundër diellit; Image Prevention+ Daily Ultimate Protection Moisturizer SPF50 është sugjerimi më i mirë për ju.

Produkti është i pasur me përbërës aktivë fizikë kundër diellit, të kombinuara me lëndë ushqyese natyrale; Të gjitha krijojnë sinergji për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga dielli. Përveç kësaj, i njëjti burim i lëndëve ushqyese ndihmon në uljen e rrezikut të acarimit; Reduktoni akumulimin e sebumit, shtrëngoni poret, zvogëloni rrezikun e akneve inflamatore.

Gjithmonë në krye kremëra të mirë kundër diellit; Image Prevention+ Daily Ultimate Protection Moisturizer SPF50 ndihmon për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe rrezatuese.

>> Shihni detajet e produktit: Parandalimi i imazhit + Krem hidratues i përditshëm me mbrojtje përfundimtare SPF50.

Spërkatni krem ​​kundër diellit Spray Heliocare SPF 50

krem të lirë nga dielli fizik

Heliocare Spray Spray Sunscreen SPF 50; produktet e Heliocare Group (Spanjë).

Për “shenjtorët dembelë”, shpenzimi i 20 minutave për të aplikuar krem ​​kundër diellit është “e tmerrshme”; por ata ende duan të kenë lëkurë të bukur të shëndetshme. Linja e kremit kundër diellit me spray do të jetë zgjidhja optimale për të kursyer kohë; por gjithsesi mbrojtje efektive nga dielli. Dhe duke u shfaqur në krye të kremrave të lirë fizikë kundër diellit, është Heliocare Spray SPF 50.

Molekulat ultra të vogla të kremit të diellit kanë aftësinë të mbulojnë në mënyrë të barabartë lëkurën dhe të formojnë një film të fortë; Nuk duhet të shqetësoheni për dëmtimin e lëkurës nga rrezet UV. Me përbërësit kryesorë janë ekstrakti i fierit, dioksidi i titanit, oksidi i zinkut, vitaminat dhe mineralet; Ju mund të shijoni lehtësisht aktivitetet në natyrë pa djegur lëkurën tuaj. Dhe më shumë se kaq:

– Ofron lagështi të vazhdueshme për ta mbajtur lëkurën të butë dhe të lëmuar.

Forcon rezistencën natyrale të lëkurës.

– Plotësoni lëndë ushqyese për të ndihmuar në rivendosjen e qelizave të dëmtuara, ristrukturimin e qelizave të reja të indeve.

– Lëkura është gjithmonë e bardhë, e lëmuar, e lëmuar dhe plot jetë.

>> Shihni detajet e produktit: Heliocare Spray SPF 50 spray krem ​​dielli.

Tham Khảo Thêm:  Công dụng của dầu oliu đối với làn da không phải ai cũng biết

Heliocare 360⁰ Gel pa vaj SPF 50

krem të lirë nga dielli fizik

Heliocare 360⁰ Xhel Krem dielli pa vaj SPF 50; produktet e Heliocare Group (Spanjë).

Për ata me lëkurë veçanërisht të ndjeshme, kremrat kundër diellit me xhel nuk janë “harruar kurrë”. Në mënyrë tipike, Heliocare 360⁰ Gel pa vaj SPF 50; Gjithmonë në listën e kremrave të lirë fizikë kundër diellit. Produkti ka një formë xheli, sapo të aplikohet në lëkurë, do të përthithet shumë shpejt; Nuk ndihet i yndyrshëm apo i pakëndshëm për orë të tëra.

Heliocare 360⁰ Gel SPF 50 pa vaj përqendron përbërësit aktivë më të mirë të kremit të diellit; Gjithashtu ka një efekt qetësues të menjëhershëm në acarimin e lëkurës. Duke mos u ndalur me kaq, produkti gjithashtu ndihmon në parandalimin e procesit të plakjes së lëkurës; Zhduk zhvillimin e melaninës, duke ndihmuar në zbardhjen e lëkurës me ngjyrë natyrale.

Çfarë bën kremi kundër diellit?? Krem diellor ditor Heliocare 360⁰ Gel SPF 50 pa vaj gjithashtu mbështet trajtimin e njollave të errëta dhe rigjeneron qeliza të reja, më të shëndetshme. Vjen në vendin e fundit në kremrat kundër diellit fizikë të lirë; por numri i njerëzve që kërkojnë Heliocare 360⁰ Gel Oil-free SPF 50 është ruajtur gjithmonë për një kohë të gjatë.

>> Shihni detajet e produktit: Heliocare 360 ​​xhel pa vaj SPF 50.

Këshilla nga dermatologët

krem të lirë nga dielli fizik

Një dietë e shëndetshme rrit mbrojtjen natyrale të lëkurës nga dielli.

– Përdorni krem ​​kundër diellit me sasi të mjaftueshme; as shumë pak e as shumë.

– Aplikoni kremin kundër diellit çdo 2-3 orë për të mbrojtur lëkurën nga rrezet e vazhdueshme UV.

Përdoreni produktin 15-30 minuta para daljes.

– Përdorni krem ​​kundër diellit edhe kur jeni brenda ose në punë; sepse lëkura ndikohet edhe nga rrezatimi termik i emetuar nga pajisjet teknologjike.

Para se të aplikoni kremin, është e nevojshme të pastroni plotësisht lëkurën, duke shmangur rrezikun e mbetjes së tepërt të papastërtive në lëkurë.

– Kushtojini vëmendje një diete të shëndetshme ushqyese, duke ndihmuar lëkurën tuaj të qëndrojë më e freskët dhe më e shëndetshme nga brenda.

– Kombinimi i metodave të tjera të mbrojtjes nga dielli; Kufizoni kohën në natyrë midis orës 10:00 dhe 16:00.

Ushtroni në mënyrë aktive, përmirësoni detoksifikimin e lëkurës për të ndihmuar lëkurën më të fortë dhe më të shëndetshme.

Shpresojmë që me informacionin që sapo u nda më sipër, të keni një kuptim të mirë të kremrave të lirë fizikë kundër diellit; Gjeni shpejt një linjë produkti të përshtatshme. Shpresoj të keni lëkurën e shëndetshme dhe me shkëlqim që keni ëndërruar gjithmonë. Paç fat!

EKSPLORO MË SHUMË

>> Në kërkim të përgjigjes: Çfarë janë kremrat kundër diellit fizik dhe kimik?

>> Si quhen kremrat më të mirë fizikë kundër diellit sot?Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [CỰC HOT] với top các loại kem chống nắng vật lý giá rẻ hè 2019 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *