Bí quyết giảm cân nhanh, hiệu quả từ đậu đen

Humbja e peshës Suksesi është një proces ku duhet të punoni shumë, të kombinoni me këmbëngulje shumë metoda të humbjes së peshës, të ndiqni parimet dhe planin e përcaktuar. Përveç aplikimit të një menuje shkencore për humbjen e peshës, shtimit të ushqimeve për humbje peshe brenda, praktikimit aktiv të ushtrimeve të përditshme për humbje peshe, humbja e peshës me fasule të zeza është një nga metodat perfekte për të përmirësuar peshën e zgjedhur nga shumë gra. A keni menduar ndonjëherë se si të humbni peshë me fasule të zeza? Nëse jeni ende në dyshim për efektivitetin e humbjes së peshës nga pikat e zeza, mund t’i referoheni hollësisht këtij “ushqimi i artë” në artikullin e mëposhtëm.

Pse funksionojnë fasulet e zeza? duke humbur peshë?

Fasulet e zeza njihen prej kohësh si një ushqim shumë i shëndetshëm për të ndihmuar në rritjen e energjisë për trupin, stabilizimin e sheqerit në gjak, ndihmon në reduktimin e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare dhe përmirësimin e pigmentimit të lëkurës, duke e bërë lëkurën të duket më rozë dhe e ndritshme.

Por pak njerëz e dinë se fasulet e zeza janë “ushqimi i artë” që ndihmon humbje efektive në peshë. Për japonezët, lëngu i fasules së zezë është kthyer në një pije “mrekulli” jo vetëm që i bën mirë shëndetit, por ndihmon edhe në zbukurimin e lëkurës dhe ruajtjen e formës së dëshiruar.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Fasule të zeza – Sekreti i humbjes së sigurt të peshësefekti favorizohet nga japonezët.

Disa vietnamezë gjithashtu e dinë dhe përdorin fasulet e zeza për të Humbni peshë shpejt Por shumë njerëz ende nuk e dinë Metoda e humbjes së peshës nga pikat e zeza dhe nuk mund të shpjegoj pse fasulet e zeza funksionojnë duke humbur peshë mirë kështu. Nëse ende po pyesni pse lëngu i fasules së zezë mund duke humbur peshë atëherë këtu është përgjigja për ju:

+ Fasulet e zeza përmbajnë përbërës që reduktojnë përthithjen e yndyrësFasulet e zeza përmbajnë shumë antocianina – efektive në reduktimin e përthithjes së yndyrës në trup, duke mbështetur në mënyrë aktive metabolizmin e yndyrës dhe në të njëjtën kohë ndihmojnë në luftimin e oksidimit, parandalimin e rritjes së tumoreve, parandalimin e sëmundjeve dhe shumë të mira për shëndetin.

+ Fasulet e zeza përmbajnë përmbajtje të ulët sheqeri: Fasulet e zeza kanë një ëmbëlsi të butë që zëvendëson plotësisht sasinë e sheqerit që na nevojitet çdo ditë. Përqindja e sheqerit në fasulet e zeza është mjaft e ulët, kështu që shtimi i fasuleve të zeza do të ndihmojë në kontrollin e kolesterolit dhe niveleve të sheqerit në gjak.

+ Fasulet e zeza rrisin metabolizminFasulet e zeza kanë një përmbajtje të lartë të përbërjeve të izoflavoneve që ndihmojnë në rritjen e shkallës metabolike, ndihmojnë në djegien e yndyrës më shpejt, duke lehtësuar kështu metabolizmin. duke humbur peshë të arrijë rezultate më të mira.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Fasulet e zeza thjesht ndihmuan Humbni peshë shpejt të dyja zbukurojnë lëkurën dhe mbajnë një trup të shëndetshëm.

+ Fasulet e zeza janë të pasura me fibra, duke reduktuar oreksinFalë përmbajtjes së pasur të fibrave në fasulet e zeza, ajo ka efektin e thithjes së ujit në stomak, mbështetje jashtëzakonisht të mirë për metabolizmin e karbohidrateve dhe uljen e kolesterolit, yndyrnat e tjera në trup, duke parandaluar kështu akumulimin e yndyrës së tepërt në trup, duke ndihmuar humbje efektive në peshë.

Edhe japonezët – vendi më i shëndetshëm ende besojnë dhe zgjedhin fasulet e zeza si sekret Humbje e sigurt e peshës e tyre, pra çfarë po prisni pa aplikuar metodën? humbni peshë me fasule të zeza për të përmirësuar peshën tuaj shpejt, por gjithsesi garantoni siguri për shëndetin.

Tham Khảo Thêm:  viên uống chống nắng Murad bí quyết chống nắng an toàn cho chị em

Sugjeroni mënyra humbni peshë me fasule të zeza të sigurta dhe të dobishme Humbni peshë shpejtefektive

Metoda 1: Petë fasule të zeza gjatë ngrënies dhe pirjes Humbni peshë shpejt

Si të humbni peshë në mënyrë efektive, e lehtë për t’u bërë është zierja e fasuleve të zeza, si për të ngrënë ashtu edhe për të pirë. Fasulet e zeza të ziera kanë shumë fibra, të mira për tretjen dhe uljen e oreksit, suplemente ushqimore që ndihmojnë në ruajtjen e aktiviteteve të trupit, ju ndihmojnë të qëndroni të shëndetshëm. humbni peshë shpejt por megjithatë sigurohuni që trupi të jetë i shëndetshëm.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Petë fasule të zeza gjatë ngrënies dhe pirjes Humbni peshë shpejt.

Udhëzime se si të Uji i fasules së zezë ndihmon për të humbur peshë

+ Lani 100 gr fasule të zeza.

+ Vendoseni në një tenxhere, hidhni në ujë (afërsisht 1,5l – 2l në varësi të madhësisë së tenxheres) dhe më pas vendoseni në sobë të ziejë për rreth 1 orë ose 30 minuta me tenxhere me presion.

+ Kur fasulet e zeza janë zgjeruar pak dhe uji është ende i infiltruar, fikeni sobën.

+ Në vend që të hani oriz, çdo vakt mund të përdorni 1 tas me thjerrëza të ziera, të servirura me perime dhe fruta të freskëta. Para ose pas vaktit, pini 1 filxhan lëng fasule të zezë.

Metoda 2: Humbje efektive në peshë me lëng fasule të zezë të pjekur

Thjesht me lëng fasule të zezë të pjekur keni një Një mënyrë efektive për të humbur peshëdhe në të njëjtën kohë ka efekt detoksifikimi i mëlçisë, pastrimin e trupitNdihmon në parandalimin e formimit dhe shkatërrimit të yndyrës jashtëzakonisht të mirë.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Humbje efektive në peshë me lëng fasule të zezë të pjekur.

Lëngu i fasules së zezë të pjekur përmban argininë – një aminoacid që është treguar se shndërrohet në proteinë të pasur me energji dhe nxit djegien e yndyrës. Përveç kësaj, lëngu i fasules së zezë të pjekur ka shumë energji dhe vitamina, shumë minerale, kripëra minerale dhe përmbajtje të lartë fibrash, kështu që kur përdoret Lëng fasule të zezë të pjekur për humbje peshe Do të ndihmojë në kufizimin e ndjenjës së urisë, kështu që ju mund të zvogëloni sasinë e ushqimit që hyn në trup, duke ndihmuar kështu Humbni peshë shpejt 4 herë më shumë se dietat e tjera.

Udhëzime se si të Lëng fasule të zezë të pjekur për humbje peshe

+ Blini 100 g fasule të zeza jeshile, lajini dhe thani.

+ Hidhni fasulet e zeza në tigan, vendosini në zjarr mesatar, piqini fasulet e zeza derisa të marrin aromë dhe bari të çahet pak.

+ Hidhni rreth 1 lugë fasule të zeza në 1 litër ujë të vluar (mos shtoni shumë, uji i kondensuar do të jetë i vështirë për t’u pirë dhe efekti nuk është aq i madh sa kur hollohet).

Pas 15 minutash, uji merr ngjyrë të kuqe të lehtë dhe mund të përdoret.

Tham Khảo Thêm:  Dr Spiller – Thương hiệu dược mỹ phẩm cao cấp hàng đầu Châu Âu

+ Pini rreth 1-2 gota ujë në ditë, mos pini më shumë sepse mund të shkaktojë stomak të ftohtë, çrregullime të tretjes.

+ Këmbëngulje në pirjen e lëngut të fasules së zezë të pjekur çdo ditë për rezultate të shpejta duke humbur peshë si e dëshiruar.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Zgjidhni fasule të mëdha, të zeza, të forta me ngjyrë të errët, sepse ato janë të pasura me antioksidantë.

Disa gjëra që duhen mbajtur parasysh kur humbni peshë me lëng fasule të zezë të pjekur

+ Pirja e lëngut të fasules së zezë gjatë natës mund të shkaktojë probleme me gjumin ose pagjumësi, kështu që duhet shmangur Pini ujë të zier të pjekur për të humbur peshë ne mbrëmje. Është mirë të pini fasule të zeza 4-5 orë para gjumit për të mos ndikuar në gjumin.

+ Duhet të zgjidhni fasule të mëdha, të zeza, të errëta sepse këto fasule të zeza kanë përmbajtje të lartë antioksidante.

+ Duhet t’i njomni farat për rreth një orë për të stimuluar procesin e mbirjes, kështu Lëng fasule të zezë të pjekur për humbje peshe do të jetë më ushqyese.

+ Kur zihen fasulet e zeza të pjekura me ujë të vluar, pasi të ziejnë, është mirë ta lini në tenxhere dhe ta mbuloni me kapak për dy orë.

+ Për ata që kanë vendosur humbni peshë me ujë të fasules së zezë Çdo ditë sigurohuni që të qëndroni larg ushqimeve të shpejta, pijeve të gazuara, ushqimeve të konservuara etj.

+ Duhet Pini ujë të zier të pjekur për të humbur peshë Asnjë sheqer nuk është më i mirë, ose mund të shtoni pak kripë për të përmirësuar shijen..

Metoda 3: Djeg yndyrën e tepërt, humbje efektive në peshë me fasule të zeza të njomura në uthull

Uthulla përmban përbërës që ndihmojnë djeg yndyrën e tepërt efektive, kështu që kur njomni fasulet e zeza me uthull do të dyfishoni efektin duke humbur peshë.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Digjni yndyrën e tepërt, humbje efektive në peshë me fasule të zeza me uthull.

Udhëzime të hollësishme se si të bëni fasule të zeza të njomura në uthull

+ Përgatitni fasule të zeza, uthull orizi kafe dhe kavanoza qelqi.

+ Fasulet e zeza në një tigan të trashë, të pjekura në zjarr të ulët derisa të gatuhen, më pas fikeni zjarrin dhe lëreni të ftohet.

+ Hidhni fasulet e zeza në një kavanoz qelqi, derdhni uthull për të mbuluar fasulet.

Mbulojeni fort dhe mbajeni për 3-5 ditë. Në këtë kohë, fasulet janë zhytur në uthull dhe janë zgjeruar.

+ Çdo ditë, përdorimi i 1-2 lugë fasule të zeza të njomura në uthull rreth 30 minuta para ngrënies do t’ju ndihmojë të zvogëloni dëshirat, kështu që procesi duke humbur peshë rezultatet do të merren shpejt.

+ Nëse jemi të mërzitur, mund ta hamë me vakt.

Metoda 4: Humbje e sigurt e peshës me çaj fasule të zezë

Ndryshe nga supa e zakonshme me fasule të zezë, supa me fasule të zezë duke humbur peshë Vetëm sheqer dhe ujë, ky çaj do t’ju mbajë të ngopur për një kohë të gjatë, do të zvogëlojë dëshirat, do t’ju ndihmojë humbje efektive në peshë Dhe është e mirë edhe për lëkurën.

Tham Khảo Thêm:  Bật mí tác dụng của dầu oliu với lông mi mà bạn không ngờ đến

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Humbje e sigurt e peshës me supë fasule të zezë.

Udhëzime të hollësishme se si të gatuani çaj me fasule të zezë për humbje peshe

+ Thithni fasulet e zeza para se t’i gatuani për rreth 3 orë. Më pas shpëlajeni me ujë.

+ E vëmë ujin të vlojë, i hedhim fasulet në tenxhere, e mbajmë zjarrin të ulët dhe e mbulojmë.

Gjatë kohës së gatimit, shmangni hapjen e kapakut ose përzierjen e fasuleve me shkopinj ose lugë, sepse kjo do t’i bëjë fasulet të buta dhe të lehta për t’u pastruar.

+ Prisni rreth 30 minuta, fasulet janë të buta, më pas lërini të ftohen dhe mund të përdoren.

Metoda 5: Gatuani qull orizi me fasule të zezë Humbje e sigurt e peshësrezultat i mirë

Qull fasule e zezë e gatuar me oriz kaf është një pjatë e preferuar e shumë grave të zyrës, sepse mund të përdoret si zëvendësues i drekës, duke ndihmuar për të mbajtur në formë dhe të shëndetshme. humbje e mirë në peshë.

Përveç kësaj, qulli i orizit me fasule të zezë është gjithashtu i mirë për tretjen, duke ju ndihmuar të mos keni dhimbje stomaku si metodat e tjera. dietë për humbje peshe tjera.

[Góc giảm cân]  - Mësoni nga Eva sekretin e humbjes së shpejtë dhe efektive të peshës nga fasulet e zeza

Gatuani qull orizi me fasule të zezë Humbje e sigurt e peshësrezultat i mirë.

Udhëzime se si të gatuaj qull orizi kafe me fasule të zeza

+ Lani fasulet e zeza dhe orizin kaf me ujë për t’u pastruar – raporti i orizit dhe fasuleve është 1:1, për çdo 1 filxhan oriz, për 1 filxhan fasule.

+ Më pas, në të njëjtën tenxhere hidhni orizin dhe fasulet, hidhni ujë dhe vendoseni në sobë të ziejë. Në varësi të preferencës tuaj për të ngrënë qull të hollë ose të trashë, ju rregulloni sasinë e ujit në përputhje me rrethanat.

+ Ninh derisa fasulet dhe orizi të bëhen pure në qull.

+ Në 1 javë duke humbur peshënuk hani oriz 3 ditet e para, por ne vend te qullit te orizit kaf me fasule te zeza, te kombinuara me perime, fruta me pak sheqer si molla, portokall, mandarina… Qull orizi me fasule te zeze do ju ndihmoje te mos të shqetësoheni për mungesën e lëndëve ushqyese ose lodhjen.gjatë humbjes së peshës.

Këtu është sekreti humbni peshë me fasule të zeza shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u bërë. Nga aftësia duke humbur peshë, humbni yndyrë shpejtndihmojnë edhe fasulet e zeza detoksifikimi i trupit, ndihmon në zbukurimin e lëkurës dhe është shumë i mirë për shëndetin. Prandaj, nëse keni ndërmend të përmirësoni fizikun tuaj, mos e injoroni metodën Humbje e sigurt e peshësefektive nga fasulet e zeza.

Përveç kësaj, për të përpunuar humbni peshë me fasule të zeza arrini rezultatet më të shpejta, por gjithsesi siguroni shëndet dhe siguri, mos harroni të kombinoni ushtrimet me ushtrime për humbje peshe çdo ditë, aplikoni Menuja shkencore e humbjes së peshësbëni një pushim të arsyeshëm dhe suplement të të gjitha llojeve ushqimet për humbje peshe çdo ditë.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Bí quyết giảm cân nhanh, hiệu quả từ đậu đen . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *