“Bí kíp” trị thâm mụn hiệu quả tại nhà từ nguyên liệu thiên nhiên

Pas trajtimit përfundimtar të akneve, problemi shqetësues i shumë femrave janë plagët e errëta. Shenjat e errëta të lëna nga aknet do të shkaktojnë humbje estetike dhe do të ndikojnë në besimin e grave kur komunikojnë. Pra, si mund t’i trajtojmë plotësisht shenjat e akneve në lëkurë? Class of Women do të sugjerojë menjëherë mënyra për të trajtuar aknet në shtëpi vetëm nga përbërës natyralë që janë të lehtë për t’u gjetur, kursejnë kohë, buxhet dhe janë të sigurta dhe shumë efektive. Ndiqni së bashku me informacionin e mëposhtëm.

Zbuloni "sekret" Trajtoni shenjat e akneve në mënyrë efektive në shtëpi nga përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni aknet Efektive në shtëpi vetëm nga përbërës natyralë.

Jo vetëm aknet, por edhe plagët e errëta të shkaktuara nga aknet lënë një obsesion të qëndrueshëm tek gratë. Nëse nuk dimë si ta trajtojmë, shenjat e akneve do të bëhen gjithnjë e më të rënda, duke shkaktuar humbje të rënda kozmetike në fytyrë. Kështu që si të trajtoni aknet Cili është i sigurt dhe efektiv për të hequr shpejt njollat ​​e zeza për të rifituar lëkurën e bukur origjinale?

Duke shfletuar një sërë forumesh bukurie, Class of Women kupton se ka shumë metoda trajtimi i shenjave të akneve Efekti u nda nga shumë gra, kështu që, pasi e përmblodhi atë, CPV e ndau atë si të trajtoni aknet në shtëpi shpejt dhe arrini rezultatet më të mira, duke e bërë të lehtë për ju që të zgjidhni metodën më të përshtatshme për lëkurën tuaj për të hequr shpejt njollat ​​e akneve.

Trajtoni aknet në shtëpi me përbërës natyralë

Si të trajtoni shenjat e akneve në fytyrë nga krundet e orizit

Përveç aftësisë për të zbardhur lëkurën e lëmuar, vrasin celkun e vdekjesfshin rrudhat, mbeshtetje per te ngushtuar poret, funksionon edhe krundet e orizit trajtimi i njollave të errëta dhe gjë trajtimin e akneve efektive. Krundet e orizit përmbajnë shumë vitamina B1, E, të cilat ndihmojnë shumë mirë në trajtimin e akneve, veçanërisht aknet, krundet e akneve, përveç kësaj, vitamina E është një antioksidant i fuqishëm, kështu që ka aftësinë të parandalojë formimin e akneve. zbeh njollat ​​e errëta në fytyrë në mënyrë efektive, ndërkohë që përmirëson lëkurën e errët për t’u bërë më e bardhë dhe më rrezatuese.

"E menjëhershme" Largoni aknet, mavijosjet vetëm nga këta përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni shenjat e akneve në fytyrë nga krundet e orizit.

Udhëzime se si të zbehni njollat ​​e errëta me maskë me krunde orizi

 • Merrni 2 lugë krunde orizi në një enë të pastër, hidhni pak ujë të filtruar dhe rrihni masën që të mos ketë gunga.
 • Lani fytyrën dhe thajeni butësisht lëkurën.
 • Aplikojeni përzierjen në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe lëreni të pushojë për rreth 15-20 minuta.
 • Më pas lajeni fytyrën me ujë të pastër.

Me këtë trajtim të akneve me krunde orizi, duhet ta bëni 2-3 herë në javë për të arritur efektin më të mirë.

Si të trajtoni shenjat e akneve nga natyra me marule

Jo vetem zvogëloni aknet Efektive, marule ka gjithashtu një efekt shumë të mirë të trajtimit të akneve. Prandaj, për gratë që duan të trajtojnë aknet dhe të trajtojnë aknet pas akneve, aplikimi i një maske me marule është “i përshtatshëm për të dyja mënyrat”!

"E menjëhershme" Largoni aknet, mavijosjet vetëm nga këta përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni shenjat e akneve nga natyra me marule.

Udhëzime se si të trajtoni aknet me marule

 • Merrni rreth 5-10 gjethe marule, lani dhe më pas shtypini me pak ujë.
 • Shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë për të hequr papastërtitë dhe sebumin dhe për të hapur poret.
 • Më pas, përdorni marule të grirë në fytyrë, veçanërisht në zonat me akne ose mavijosje.
 • Lëreni të veprojë për 15-30 minuta dhe më pas lajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Përdoreni 3 herë në javë brenda 1 muaji do të vini re qartë shtrëngimin e akneve, zbehjen e njollave të errëta.

Si të trajtoni shenjat e akneve nga hudhra

Hudhra ka aftësinë të rrisë qarkullimin e gjakut, të rrisë sasinë e rruazave të kuqe të gjakut, kështu që do të mbështesë përtëritjen e qelizave, do ta bëjë lëkurën më të shëndetshme, duke nxitur kështu procesin e zbehjes efektive të plagëve. Për më tepër, hudhra përmban përbërës aktivë allicin dhe liallil sulfide dhe ajoene që ndihmojnë në trajtimin e akneve, zbehin njollat ​​e errëta të shkaktuara nga aknet në mënyrë jashtëzakonisht efektive.

"E menjëhershme" Largoni aknet, mavijosjet vetëm nga këta përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni shenjat e akneve nga hudhra.

Përveç kësaj, përbërësi i squfurit në hudhër ndihmon në rritjen e antibiotikëve natyralë, lufton inflamacionin e lëkurës të shkaktuar nga aknet, pastron fytyrën dhe trajton në mënyrë efektive aknet e kallove. Përveç kësaj, hudhra përmban edhe nivele mjaft të larta të vitaminave B1, B2, E me veti të fuqishme antioksidante që ndihmojnë në zbutjen e lëkurës. parandalojnë plakjen e lëkurësPromovon rigjenerimin e qelizave të reja të lëkurës, ushqen lëkurën e bardhë të lëmuar.

Udhëzime se si të trajtoni aknet me një maskë me hudhër

 • Merrni 1-2 thelpinj hudhre dhe i shtypni.
 • Përdorni si mbetjen ashtu edhe solucionin e lëngut të hudhrës për ta aplikuar në lëkurën që do të trajtohet.
 • Më pas, merrni një peshqir të butë për ta mbuluar dhe mbajeni vajin e hudhrës në lëkurë për rreth 20 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Si të trajtoni shenjat e akneve nga natyra me banane dhe lëvozhgë bananeje

Një nga përbërësit natyralë mbështetës zbeh njollat ​​e errëta në fytyrë të shkaktuara nga aknet Lëkura jashtëzakonisht efektive është lëkura e bananes. Bananet përmbajnë shumë lëndë ushqyese që janë të dobishme për trupin dhe lëkurën si kalium, vitamina A, B6, C, magnez, hekur… përveç që mbështesin hidratimin, shtrëngimin e poreve, zbardhjen e lëkurës, kundër rrudhave, etj. parandalojnë plakjen e lëkurës Bananet njihen edhe për aftësinë e tyre Trajtoni aknet dhe plagët pas akneve jashtëzakonisht efektive.

"E menjëhershme" Largoni aknet, mavijosjet vetëm nga këta përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni shenjat e akneve nga natyra me banane dhe lëvozhga banane.

Udhëzime se si të trajtoni aknet dhe plagët me banane dhe lëvozhgë bananeje

 • Përdorni 1 banane të pjekur, të larë, prisni lëkurën e bananes në copa të gjata 4 cm, pure bananeje të grirë.
 • Përdorni një copë lëvozhgë bananeje për ta masazhuar lehtë në fytyrë, më pas aplikoni një maskë bananeje në njollat ​​e akneve për rreth 20-30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.
 • Bëni të njëjtën gjë çdo ditë, pas 3 ditësh do të ndjeni qartë se aknet janë reduktuar dhe pas një periudhe përdorimi, edhe shenjat e akneve do të zhduken shpejt.

Si të trajtoni aknet në shtëpi me shafran të Indisë të freskët

Shafrani i Indisë i freskët është një nga përbërësit natyralë që është i mirë për shëndetin dhe ka një efekt shumë efektiv bukurie. Dhe një nga përdorimet e jashtëzakonshme të shafranit të Indisë është aftësia e tij trajtoni aknet dhe mavijosjet efektive.

Përbërësi kurkumin në shafran i Indisë është një antioksidant i fuqishëm që pengon prodhimin e melaninës për të ndihmuar në përmirësimin e lëkurës së errët për t’u bërë më e ndritshme dhe më e lëmuar, dhe në të njëjtën kohë, ndihmon në pastrimin e plagëve dhe plagëve në lëkurë, duke ndihmuar në ruajtjen e shëndetit të lëkurës. Ruajtja e lëkurës së shëndetshme dhe shkëlqim natyral.

Zbuloni "sekret" Trajtoni shenjat e akneve në mënyrë efektive në shtëpi nga përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni aknet në shtëpi me shafran të Indisë të freskët.

Duke bërë:

 • Prisni hollë ose copëtoni një fetë shafran të Indisë, më pas fërkoni butësisht një copë shafran të Indisë mbi mbresë ose përdorni një shtupë pambuku të njomur në esencën e shafranit dhe aplikojeni në mbresë të hapur.
 • Aplikojeni shafranin e Indisë në lëkurë për rreth 10-15 minuta në mënyrë që thelbi i shafranit të depërtojë në lëkurë për të stimuluar mbushjen e mbresë.
 • Në fund, shpëlajeni me ujë.
 • Aplikoni vazhdimisht trajtimin e mbresë, trajtojnë shenjat e akneve me shafran të Indisë të freskët çdo ditë për të parë shpejt efektin terapeutik.

Si të trajtoni në mënyrë efektive aknet me përbërës xhenxhefil

Në rrënjën e freskët të xhenxhefilit, ka më shumë se 40 lloje të antioksidantëve, të pasur me vitamina … përveç aftësisë për të mbështetur imunitetin, për të luftuar ftohjet, për të parandaluar të përzierat, dispepsi … lëndët e para të xhenxhefilit gjithashtu mbështesin në mënyrë efektive bukurinë e lëkurës. ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit, dezinfektimin, tretjen e yndyrës së tepërt, tkurrjen e poreve, zbeh shenjat e akneve efektive.

Zbuloni "sekret" Trajtoni shenjat e akneve në mënyrë efektive në shtëpi nga përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni në mënyrë efektive aknet me përbërës xhenxhefil.

Për të ndihmuar në heqjen e shenjave të errëta në lëkurë në mënyrë efektive, njerëzit përdorin përbërësit e xhenxhefilit si më poshtë:

 • Zgjidhni rrënjën e vjetër, të freskët të xhenxhefilit, lajeni mirë.
 • Pritini në feta të holla dhe më pas fërkojeni butësisht mbi plagët e errëta të shkaktuara nga aknet.
 • Përsëriteni 3 herë në ditë, pas 2 javësh do të shihni shenjat e akneve të zbehen dhe lëkurën të butë, më të bardhë.

Si të trajtoni në mënyrë efektive aknet me vaj ulliri

Vaji i ullirit përmban vitamina A, E, antioksidantë të fuqishëm që mund të zvogëlojnë procesin e plakjes së lëkurës, të mbështesin rigjenerimin dhe të rivendosin lëkurën e dëmtuar për shkak të ekspozimit ndaj ultravjollcës në të njëjtën kohë. Stimulon sintezën e kolagjenit dhe elastinës, ndihmon në zbehjen e zonave të errëta në mënyrë efektive.

Zbuloni "sekret" Trajtoni shenjat e akneve në mënyrë efektive në shtëpi nga përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Si të trajtoni në mënyrë efektive shenjat e akneve nga vaji i ullirit.

te trajtimin e akneve efektive në 1 javë, mund të bëni sa më poshtë:

 • Shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe thajeni butësisht.
 • Aplikoni vaj ulliri ekstra të virgjër në fytyrën tuaj.
 • Kombinoje me masazh të butë që vaji i ullirit të depërtojë në lëkurë për rreth 15 minuta.
 • Më pas merrni një peshqir për të thithur yndyrën e tepërt në lëkurë dhe lani fytyrën me ujë të ngrohtë dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë për të mbyllur poret.

Trajtoni shenjat e akneve në shtëpi në mënyrë efektive nga përbërësit e mjaltit

Mjalti është një material sa i mirë për shëndetin dhe një “sekret” bukurie i zgjedhur nga shumë femra. Mjalti ka veti antibakteriale, anti-inflamatore, të cilat eliminojnë në mënyrë efektive bakteret që shkaktojnë aknet dhe mbështesin zbeh shenjat e akneve lini efektin.

Zbuloni "sekret" Trajtoni shenjat e akneve në mënyrë efektive në shtëpi nga përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Trajtoni shenjat e akneve në shtëpi efektive nga lëndët e para mjaltë.

Si të përdorni mjaltin për të trajtuar shenjat e akneve:

 • Laj fytyrën.
 • Aplikoni një shtresë të hollë mjalti në zonën e prekur disa herë në ditë.
 • Lëreni të veprojë për rreth 20-30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Me sekretin trajtoni plagët e errëta në fytyrë Për shkak të akneve të lëna nga materialet natyrale, ju ndihmon të kurseni kohë, kosto dhe të jeni efektiv pa lënë asnjë efekt anësor për lëkurën. Megjithatë, ne duhet ta ruajmë zbatimin për një kohë të gjatë për të parë qartë rezultatet. Pra, përveç metodës Trajtimi i akneve në shtëpi nga natyral Gratë duhet të kombinojnë produkte speciale për të trajtuar aknet dhe për të reduktuar njollat ​​e zeza për të arritur shpejt rezultatet e dëshiruara.

Rishikimi Kremi më i mirë kundër akneve kundër njollave sot

Klasa e Grave do të sugjerojë disa nga produktet më të mira të trajtimit të shenjave të akneve që mund të zgjidhni:.

Serum për zbardhjen e pikave pas akneve Murad

Mbështetje për të ndriçuar shpejt zonat e errëta në lëkurë, për të stimuluar eliminimin e zonave të errëta dhe për të ndihmuar lëkurën të pastrohet dhe të luftojë aknet në mënyrë efektive.

Zbuloni "sekret" Trajtoni shenjat e akneve në mënyrë efektive në shtëpi nga përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Serumi Murad për zbutjen e pikave pas akneve ndihmon në reduktimin e akneve.

Serum kundër akneve Murad Advanced Blemish & Wrinkle Reducer – USA

Produkti ka aftësinë të zgjidhë shpejt njollat ​​e shëmtuara të akneve, të pastrojë poret për lëkurë të pastër, të zvogëlojë në mënyrë efektive rrudhat, këmbët e sorrës në lëkurë dhe të kthejë lëkurën e freskët, të ndritshme dhe të bukur përgjithmonë.

"E menjëhershme" Largoni aknet, mavijosjet vetëm nga këta përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Reduktuesi i avancuar i njollave dhe rrudhave Murad redukton në mënyrë efektive njollat ​​e errëta.

Locion Terapeutik Obagi Clenziderm MD – SHBA

Vepron drejtpërdrejt në njollat ​​e akneve, rrafshon dhe zvogëlon skuqjen, dhe kremi depërton thellë në gjëndrat e flokëve, duke ndihmuar në reduktimin e shpejtë të akneve dhe baktereve që shkaktojnë puçrra fytyre, duke e lënë lëkurën të ndritshme, të lëmuar dhe të shëndetshme.

"E menjëhershme" Largoni aknet, mavijosjet vetëm nga këta përbërës natyralë që gjenden lehtësisht

Locioni Terapeutik Obagi Clenziderm MD trajton aknet shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Më sipër janë ilaçe të thjeshta dhe të lehta në shtëpi për plagët e akneve. Për rezultate më të mira, duhet të punoni shumë dhe të kujdeseni rregullisht për lëkurën tuaj çdo ditë. Uroj që së shpejti të keni lëkurë të bardhë dhe pa njolla.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết “Bí kíp” trị thâm mụn hiệu quả tại nhà từ nguyên liệu thiên nhiên . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  Trứng gà luộc có thật sự trị mụn hiệu quả?

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *