“Bí kíp” dùng dầu dưỡng tóc phù hợp cho tóc suôn mượt bồng bềnh

Shumica e njerëzve mendojnë se vetëm përdorimi i shampos dhe kondicionerit çdo ditë është i mjaftueshëm. Por jo, pastrimi i lëkurës së kokës dhe hidratimi i pjesës së jashtme të flokëve nuk mjafton, ju duhet t’i ushqeni flokët nga thellësia e brendshme. Dhe sekreti për t’u kujdesur për flokët me shkëlqim, të gjallë dhe të shëndetshëm nga brenda është vaji i flokëve. Pra, çfarë është vaji i flokëve? Si të zgjidhni vajin e duhur të flokëve për çdo lloj floku? Informacione specifike në lidhje me kondicionerët e flokëve do të merrni përgjigje në detaje në artikullin vijues.

Kondicioner për flokët Cfare eshte ajo?

Përdorimi i vazhdueshëm i produkteve për stilimin e flokëve, përdorimi i shumë kimikateve, lyerja dhe drejtimi i rregullt i flokëve, plus ndikimi i mjedisit të ndotur, pluhuri etj. janë shkaqet e dëmtimit të rëndë të flokëve. majat kaq të ngatërruara, të çara, të lehta për t’u thyer…

Dhe te kujdesi i flokëve intensivisht, rikthen shpejt flokët e dëmtuar, rifitojnë bukurinë natyrale të lundrimit, të lëmuar, keni nevojë për një “asistent efektiv” është kondicioner flokësh.

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Kondicioner për flokët është ekstraktuar plotësisht nga barërat natyrore, ka aftësinë për të trajtuar, ushqyer dhe përmirësuar shëndetin e flokëve.

Kondicioner për flokët është produkti kujdesi i flokëve ka aftësinë për të trajtuar, ushqyer dhe përmirësuar shëndetin e flokëve. Kondicioner për flokët E nxjerrë tërësisht nga barishtet natyrale, nuk përmban kimikate të dëmshme dhe lëndët ushqyese në vaj jo vetëm që mbulojnë shtresën e jashtme të flokëve, por do të depërtojnë thellë në flokë, duke ndihmuar në mbajtjen e flokëve me shkëlqim. të shëndetshëm, të butë, shmangni ngatërrimet kur thahet apo stilohet…

Përveç kësaj, kondicioner flokësh do të lubrifikojë flokët dhe do të shtojë acide yndyrore për të zëvendësuar yndyrat e humbura në kutikulën e flokëve, duke ndihmuar kështu në parandalimin e kërcitjes dhe zvogëloni humbjen e flokëve efektive.

Ju mund të përdorni kondicioner flokësh për të stiluar ose aplikuar si një lloj maskë flokësh për të mbrojtur flokët nga mjedisi i jashtëm i ashpër.

>>> Shih më shumë: Top 9 maskat e flokëve super të lëmuara në dimër

Efektet e jashtëzakonshme të kondicioner flokësh

Pavarësisht se çfarë lloj flokësh keni, punoni shumë për t’i përdorur ato kondicioner flokësh Ju gjithashtu shpejt do të zotëroni flokë të shndritshëm dhe të gjallë sipas dëshirës.

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Vaj për flokët për të mbajtur flokët në vend, parandalojnë rënien e flokëvembani flokët tuaj me shkëlqim, të shëndetshëm dhe natyralisht me shkëlqim.

Dhe përfitimet e jashtëzakonshme nga vaj flokësh sjell:

+ Ndihmë mbaj flokët jetë më e gjatë.

+ Rrit trashësinë e fibrës së flokëve, duke i bërë flokët të fortë dhe të gjallë.

+ Rrit lagështinë e flokëve, duke i bërë flokët me shkëlqim dhe me shkëlqim.

+ Antioksidant, kufizon flokët e dredhur.

+ Kujdesi për rritjen e flokëve të gjatë.

+ Parandalimi i rënies së flokëve efektive.

Udhëzime se si të zgjidhni kondicioner flokësh për çdo lloj floku

Zgjidhni kondicioner flokësh lërini flokët të thahen

Cili është vaji më i mirë i flokëve? Për flokë të thatë? Flokët e thatë shpesh nuk kanë shkëlqim, flokët ndeshen me flokë të thatë, të dredhur, të ngatërruar dhe struktura e flokëve të thatë dëmtohet lehtë dhe ndikohet nga faktorë të jashtëm. Prandaj, me llojet e flokëve të thatë, do të duhet të hiqet kondicioner flokësh Shumë hidratues dhe ushqyes nga thellësia. Vaji i ullirit ose vaji i kokosit është një prej tyre vajrat e flokëve Ka aftësi të lartë hidratuese dhe kapërcen në mënyrë efektive flokët e thatë dhe të dredhur.

Tham Khảo Thêm:  Ăn Chân Gà Luộc Có Béo Không? Chân Gà Có Bao Nhiêu Calo

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Vaji i ullirit ose vaji i kokosit janë lloje kondicioner flokësh I përshtatshëm për flokë të thatë.

Përbërësit brenda vajit të kokosit si acidi laurik, acidi kaprik – një përbërës i acidit yndyror i ngopur që është i dobishëm për rritjen e flokëve, ka veti antibakteriale dhe antifungale për lëkurën e kokës dhe flokët. Në të njëjtën kohë, vaji i kokosit përmban edhe përbërës të vitaminës E, të cilët mbështesin lagështinë, antioksidant të lartë, ndihmojnë në mbrojtjen e flokëve nga agjentët e dëmshëm nga mjedisi i jashtëm.

Veç kësaj, një lloj është edhe vaji i ullirit kondicioner flokësh i përshtatshëm për flokë të thatë sepse vaji i ullirit përmban shumë lëndë ushqyese të mira për flokët si polifenole (terpene, flavone, acide hidroksicinamike, anthocyanina…), acid oleik, vitamina E, A… kanë veti anti-inflamatore. kundër plakjesndihmon për të rivendosur dhe ushqyer flokët më të butë duke i mbrojtur dhe hidratues i flokëve efektive.

Zgjidhni kondicioner flokësh për flokë me vaj

Flokët me vaj shpesh kanë gjëndra dhjamore nën folikulat e flokëve që zhvillohen fuqishëm, duke i bërë flokët gjithmonë ngjitës në lëkurën e kokës, duken të ndotur dhe të lehtë për t’u mbledhur pluhur, kështu që flokët me vaj shpesh janë të lehta për t’u yndyrosur, kruarje, të pakëndshme nëse nuk lani. flokët tuaj rregullisht.

Për ata që kanë flokë të yndyrshëm, duhet të zgjidhni llojin kondicioner flokësh ka aftësinë për të kontrolluar vajin, antibakterial për të ndihmuar lëkurën e yndyrshme më të hapur dhe për të hequr lehtësisht papastërtitë e akumuluara, për të marrë shpejt qime kërcyese. Vajrat më të mirë të flokëveI përshtatshëm për flokë të yndyrshëm si vaj argani, vaj avokado.

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Një i një lloji kondicioner flokësh i përshtatshëm për flokë me vaj mund të quhet vaj argani.

vaj argani është një vaj vegjetal i nxjerrë nga bërthama e pemës së Arganit që gjendet vetëm në Marok (Marok), Afrikë. Ky vaj ka një ngjyrë të verdhë të pastër dhe aromë të lehtë, është i pasur me acide yndyrore të pangopura, vitamina F, E… ka efekt për t’i bërë flokët me shkëlqim, hidratues i flokëve për butësi dhe butësi natyrale.

Në veçanti, me vetitë e tij përthithëse të shpejtë dhe të pasur me përbërës të vitaminës A, vaji i arganit ka aftësinë të kontrollojë në mënyrë efektive vajin, të promovojë kolagjenin dhe në të njëjtën kohë me përmbajtje të lartë të vitaminës E, vaji i arganit ndihmon në mbrojtjen e flokëve nga efektet e dëmshme. shkaktuar nga rrezet UV.

Sa i përket vajit të avokados, edhe ky kondicioner ka të njëjtin efekt si vaji i arganit, por vaji i avokados gjithashtu promovon mbrojtjen nga dielli falë yndyrave mono të pangopura, duke ndihmuar në parandalimin e efekteve të dëmshme të flokëve.shkatërron strukturën e flokëve.

Tham Khảo Thêm:  Sử dụng serum của thương hiệu Dr Spiller khoa học và hiệu quả

Sugjerimet e produktit vaj flokësh për flokë me vaj

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Kondicioner për flokët Trajtim Moroccanoil Origjinal.

Moroccanoil Treatment Original është linja vaji më i mirë i flokëvenumri 1 i famshëm në botë zgjidhet nga shumë yje, sallone të famshme dhe besimtarë bukurie. Trajtim Moroccanoil Origjinal E krijuar jo vetëm për flokë të yndyrshëm, por për të gjitha llojet e flokëve, e nxjerrë nga vaji i Arganit ka një efekt rikuperues të shpejtë për flokët e dëmtuar. kundër rënies së flokëvekundër lëkundjeve, rrit shkëlqimin e flokëve ndërsa ushqen flokët për t’u bërë të gjallë dhe natyralisht të shëndetshëm.

Zgjidhni vaj ushqyes Për llojin e flokëve të dëmtuar

Për shkak të rritjes së kërkesës për bukuri, njerëzit përdorin vazhdimisht produkte stilimi, përdorin shumë kimikate, shpesh lyejnë, drejtojnë flokët… kështu që flokët dëmtohen lehtësisht, duke çuar në çarje. majat, të thata, të brishta, të thyera…

Për të kapërcyer gjendjen e flokëve të dëmtuar, duhet të zgjidhni produkte për kujdesin e flokëve Ka aftësinë për të hidratuar thellësisht duke ndihmuar në ushqyerjen dhe rikthimin e flokëve nga brenda.

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Vaji i bajames është një nga ato lloje vaj ushqyes I përshtatshëm për flokë të dëmtuar.

Dhe vaji i makadamisë, vaji i bajames janë lloje kondicioner flokësh Tipike për flokët e dëmtuar.

Nëse vaji i makadamisë është i pasur me acide yndyrore, kalium, acid palmitoleik, antioksidantë të lartë … ndihmon flokët të shkëlqejnë, folikulat e flokëve të shëndetshëm dhe Rivendosni në mënyrë efektive flokët e dëmtuar atëherë vaji i bajames hyn në lojë zvogëloni humbjen e flokëvedredhojnë, rrisin elasticitetin e flokëve dhe ndihmojnë flokët të forcohen dhe të shkëlqejnë në mënyrë natyrale.

>>> Referenca më shumë: A i keni larë vërtet flokët siç duhet?

Kondicioner për flokët për flokë të lyer

Për flokët e lyer, kondicioner flokësh Produktet e përshtatshme janë produkte që kanë aftësinë për të depërtuar thellë dhe për të siguruar ushqim afatgjatë të flokëve pa humbur ngjyrën e flokëve. Dhe i sjellshëm kondicioner për flokë të lyer të përshtatshme për flokë të lyer mund të përmenden si vaji i arganit, vaji i bajames, vaji i jojobës.

Vaji jojoba është një vaj natyral që përmban 98% yndyrë të pangopur dhe 2% yndyrë të ngopur, ka aftësinë të ruajë lagështinë e nevojshme në flokë, depërton lehtësisht thellë pa e shqetësuar lagështinë natyrale në flokë dhe nuk shkakton rënie të flokëve, duke ndihmuar në përmirësimin flokë me shkëlqim, më të butë.

Sugjerimet e produktit vaji më i mirë i flokëve për flokë të lyer

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Kondicioner për flokët Drita e trajtimit Moroccanoil.

Moroccanoil Treatment Light është një lloj kondicioner flokësh Formuluar posaçërisht për flokë me ngjyrë të hapur (përfshirë flokët platin dhe të bardhë) dhe flokë të hollë, i nxjerrë nga vaji i pastër i arganit për të ndihmuar flokët të bëhen të butë, të gjallë dhe të shëndetshëm nga brenda jashtë.

Disa gjëra për t’u marrë parasysh kur përdorni kondicioner flokësh

Kondicioner për flokët është një nga produktet që mbështesin përmirësimin e flokëve të shëndetshëm, me shkëlqim dhe plot vitalitet. Dhe për të përdorur kondicioner flokësh Për të marrë rezultatet më të mira, njerëzit duhet të kenë parasysh disa gjëra si më poshtë:

Tham Khảo Thêm:  Bí quyết dùng kem bb cream không lo nổi mụn

+ Gjithmonë i kushtoni vëmendje përbërjes së kondicioner flokëshPër shkak se çdo lloj floku do të ketë nevojë për vajra të ndryshëm, zgjedhja e përbërësve të duhur do të ndihmojë kujdesi i markës së flokëve rezultatet dhe përmirësojnë gjendjen e flokëve për të arritur rezultate më të mira.

+ Duhet të përdoret vaj ushqyes kur flokët janë ende të lagur: Kur flokët janë të lagur, gjëndrat e flokëve janë të hapura, kështu që kjo është një kohë e favorshme që lëndët ushqyese të jenë në flokë. kondicioner flokësh lehtë për t’u depërtuar thellë dhe për të nxitur efektin maksimal, duke ndihmuar që procesi i kujdesit të flokëve të jetë efektiv shpejt.

+ Mos e përdorni kondicioner flokësh Në vijën e flokëve: Rrënja e flokëve ka një gjëndër dhjamore aktive të vazhdueshme (veçanërisht me flokë të yndyrshëm, gjëndra e yndyrës është aktive), kështu që nëse shtoni shumë vaj në rrënjën e flokëve, do ta bëjë lëkurën e kokës të lehtë të grumbullojë sebum. , e lehtë për të mbledhur papastërti dhe mund të shkaktojë zbokth. Është mirë të përdorni vetëm ⅔ të boshtit të flokëve që të jetë e mjaftueshme për të ushqyer një flokë të shëndetshëm dhe me shkëlqim natyral.

Zbulimi i sekretit të zgjedhjes së vajit të duhur të flokëve për ta ndihmuar atë të zotërojë lehtësisht flokët me shkëlqim dhe të gjallë

Vini re kur përdorni kondicioner flokësh për të arritur efektin më të mirë të kujdesit të flokëve.

+ Përdorim i kufizuar kondicioner flokësh E rregullt: Të gjitha produktet kondicioner flokësh Të gjitha nxirren nga vaji, kështu që nëse jepni shumë vaj, plus shtresën natyrale të vajit në flokët tuaj, do t’i bëjë flokët tuaj të prirur ndaj lagështirës së tepërt, duke çuar në flokë ngjitës dhe me pluhur.

+ Krem dielli për flokët: Përveç linjave të kujdesit të flokëve, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe kujdesit të kujdesshëm të flokëve çdo ditë për t’i mbajtur flokët me shkëlqim dhe të fortë nga brenda jashtë. Dhe Krem dielli për flokët Kjo është një nga çështjet që duhet t’i kushtoni vëmendje sepse dielli është shkaktari kryesor i dëmtimit dhe shkatërrimit të strukturës së flokëve. Pra, përdorni llak kremi kundër diellit për flokët tuaj përpara ekspozimit në diell për të siguruar mbrojtjen më të mirë për flokët tuaj.

Me informacion të detajuar rreth kondicioner flokësh sapo u përmend më lart, shpresoj se keni zgjedhur linjën vaj ushqyes më e mira për gjendjen e flokëve tuaj. Përdorni vaj për flokët është hapi kujdesi i flokëve Është e rëndësishme të mbroni dhe mbani flokët tuaj të fortë, të butë dhe me shkëlqim për një kohë të gjatë, ndaj mos harroni të përfshini një balsam në setin tuaj të përditshëm të kujdesit të flokëve!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết “Bí kíp” dùng dầu dưỡng tóc phù hợp cho tóc suôn mượt bồng bềnh . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *