Bật mí cách làm lông mi dài và cong nhanh nhất chỉ trong 3 tuần

Zgjatja e qerpikëve është një nga mënyrat për të ndihmuar gratë të marrin mallra qerpikët e gjatë. Megjithatë, pas kësaj fshihen shumë rreziqe të paparashikueshme; kërcënim i drejtpërdrejtë për lëkurën dhe sytë. Në fakt, ju mund ta aplikoni plotësisht si t’i bëni qerpikët më të gjatë të ndryshme nga përbërësit e njohur. Mund të mos e besoni, por me 5 këshilla për qerpikë të gjatë dhe të dredhur ketu poshte; do t’ju ndihmojë të “pushtoni” qerpikët e gjatë të dredhur vetëm pas rreth 3 javësh.

si-lam-dai-mi

Ka shumë mënyra efektive për të zgjatur qerpikët. Më i dalluari është Si të zgjasni qerpikët me vitaminë E të përftuara nga përbërës natyralë.

Këto janë arsyet që bëjnë që qerpikët të bien, të rriten ngadalë

Njohja e asaj që shkakton humbjen e qerpikëve do të na ndihmojë të marrim masa më të mira parandaluese. Përveç shkakut të humbjes së qerpikëve për shkak të procesit natyror, këto janë efektet e jashtme që bëjnë që qerpikët të bien dhe të rriten ngadalë:

Çrregullim hormonal

Çrregullimet e tiroides, hipertiroidizmi, hipotiroidizmi, alopecia areata janë raste që mund të prekin folikulat e qimeve, duke shkaktuar rënie të qerpikëve.

Alergji ndaj maskarës

Bojë për vetulla shpesh përmban shumë përbërës kimikë. Këta përbërës mund të ndikojnë në rënien e flokëve.

Mos e hiqni grimin me kujdes

Ky është një shkak i mundshëm i humbjes së qerpikëve dhe gjithashtu mund të çojë në një infeksion bakterial.

Blefariti

Ky është një inflamacion i qepallave të shkaktuar nga një rritje e tepërt e baktereve.

Përdorimi i drogës

Produktet orale kundër akneve dhe disa antikoagulantë… kanë efekte anësore që bëjnë që qerpikët të bien shumë.

Përdorimi i një kaçurrela qerpikësh

Rridhësi i qerpikëve do të ndihmojë që qerpikët të bëhen më të dredhur. Megjithatë, nëse i shtrëngoni shumë fort qerpikët dhe i mbështjellni gabimisht, do t’i dobësoni qerpikët dhe do t’ju bien lehtësisht.

Përdorni rregullisht qerpikë fals

Për t’i bërë qerpikët më të bukur, më të dredhur, gratë shpesh përdorin qerpikë fals. Por kjo është ajo që bën që qerpikët tuaj të dobësohen dhe të bien më shpejt. Sidomos kur i hiqni qerpikët me nxitim, do të jetë e lehtë t’i bëni qerpikët tuaj të vërtetë të “fluturojnë me erën”.

>>> Shih më shumë: Mësoni si t’i bëni qerpikët të gjatë dhe të dredhur në 1 muaj

Udhëzime për 5 mënyra për t’i bërë qerpikët të rriten dhe të përkulen “shpejt”

1. Si të zgjasni qerpikët me vitaminë E nga tabletat e vajit të peshkut

Vaji i peshkut jo vetëm që ju ndihmon të përmirësoni shikimin, por edhe sytë janë më të shndritshëm. Mbi të gjitha, ky është gjithashtu një përbërës shumë efektiv për kujdesin e lëkurës. Duke iu referuar këtij materiali, ekspertët konfirmojnë gjithashtu se vitamina E i bën qerpikët jashtëzakonisht të gjatë dhe të sigurt. Prandaj, shpesh shtohet në linjën e produkteve të produkteve për zgjatjen e qerpikëve.

si-lam-dai-mi

Vaji i peshkut jo vetëm që i bën sytë tuaj më të shndritshëm; por gjithashtu Përkujdesje lëkure efektive.

Përgatitni materialet: 1 kapsulë vaj peshku, jastëk pambuku.

Duke bërë: Pastroni zonën e syve me ujë të ngrohtë dhe lëreni të thahet në mënyrë natyrale. Përdorni një copë pambuku për të zhytur vajin dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë në qerpikët. Kombinojeni butësisht masazhoni që vaji të depërtojë në mënyrë të barabartë nga rrënja në majë.

Me Si të bëni qerpikët më të gjatë në shtëpi kjo është rreth 2 javë; Do të vini re një ndryshim të dukshëm në qerpikët tuaj. Duhet të aplikohet çdo natë para gjumit për të zgjatur kohën e përthithjes së lëndëve ushqyese. Përshpejtoni procesin zgjasin qerpikët dhe qerpikët më të fortë.

2. Si të bëni qerpikët të gjatë dhe të trashë shpejt vaj ulliri dhe qepë të kuqe

Në mijëra mënyra për të mbrojtur lëkurën me përbërës natyralë; Mund të thuhet se vaji i ullirit është shfaqur shumë herë. Jo vetëm kaq, shumë njerëz e përdorin këtë material edhe për të zgjatur qerpikët e tyre natyralë.

Tham Khảo Thêm:  Review mặt nạ ngủ tốt nhất năm 2023

A i bën vaji i ullirit qerpikët më të gjatë? Përgjigja është po. Mbi të gjitha, kjo është edhe një mënyrë për t’i bërë qerpikët natyralë të gjatë dhe të trashë; më efektive.

Qepa e kuqe ndihmon vitaminën E në vajin e ullirit për të maksimizuar efektet e saj qerpikët e gjatëmë i trashë dhe më i lakuar.

Ndërkohë, qepa e purpurt përmban shumë antioksidantë të fuqishëm. Ato ndihmojnë në rivendosjen dhe stimulimin e folikulave të forta të flokëve. Qerpikët jo vetëm që rriten më gjatë, por edhe më të trashë dhe më të errët.

Materialet e nevojshme: 1 qepë e kuqe, 1 lugë çaji vaj ulliri.

Duke bërë: Grini imët qepën e kuqe dhe e përzieni me vaj ulliri. Aplikoni në qerpikët; Kombinoje me masazh të butë për përthithje më të shpejtë të lëndëve ushqyese.

Bëjeni çdo natë para se të shkoni në shtrat. Lani fytyrën tërësisht të nesërmen në mëngjes. Këmbëngulni për ta bërë atë, do të keni shpejt qerpikë të gjatë dhe të shëndetshëm.

3. Si të bëni shpejt qerpikët e gjatë duke përdorur vajin Gac

Nëse jeni të shqetësuar se qepa e purpurt do t’ju pickojë sytë si t’i bëni qerpikët më të gjatë me ta në mënyrë shumë efektive; atëherë mund ta bëni absolutisht me vaj gac. Sigurohuni që të jetë i butë për qerpikët delikatë dhe të ndjeshëm.

si-lam-dai-mi

Vaji Gac është i pasur me vitaminë E, minerale që ndihmojnë folikulat e qerpikëve të rriten shpejt, fibra qerpikët e gjatë dhe të jesh i shëndetshëm.

Përbërësit që duhen përgatitur: 1 lugë çaji vaj Gac, 1 lugë çaji vaj kokosi.

Duke bërë: Përziejini të dy përbërësit së bashku dhe më pas aplikojeni butësisht në zonën e qerpikëve. Kombinoni masazh të butë që lëndët ushqyese të depërtojnë në mënyrë më të barabartë dhe më thellë. Shtrihuni për rreth 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Nëse dëshironi rezultate më të shpejta, mund ta aplikoni gjatë natës dhe ta lini gjatë natës. Pas rreth 3 javësh, mos u habitni pse qerpikët tuaj janë të gjatë dhe të trashë.

4. Si të bëni qerpikët natyralë më të gjatë nga vaji i bajames

Një mënyrë tjetër për të zgjatur qerpikët me vitaminë E është përdorimi i vajit të bajames. Ashtu si mënyrat për të zgjatur qerpikët me vaj kokosi, përdorimi i vajit të bajames është gjithashtu jashtëzakonisht i thjeshtë për t’i bërë qerpikët natyralë të gjatë.

si-lam-dai-mi

Vaji i bajames është i pasur me vitaminë E; ndihmoni të bëni qerpikët e gjatë dhe natyrshëm të lakuar.

Lëndët e para dhe materialet e nevojshme: 2 lugë çaji vaj bajame, furçë rimel.

Duke bërë: Përdorni një furçë bojë për vetulla për ta zhytur në vaj bajame dhe më pas lyejeni butësisht zonën e qerpikëve. Krehni në mënyrë të barabartë nga rrënja në majë që lëndët ushqyese të depërtojnë në mënyrë më të barabartë dhe më thellë.

Bëjeni çdo natë para se të shkoni në shtrat dhe lajeni mëngjesin tjetër. Aplikoni si të bëni qerpikë të gjatë dhe të kaçurrela me vaj bajamesh pas rreth 3 javësh. Do të habiteni me qerpikët tuaj të gjatë të trashë dhe joshëse.

5. Si të bëni qerpikë të gjatë me aloe vera

Aloe vera përmban një sasi të madhe të vitaminave A, B dhe disa acide yndyrore; Ka aftësinë për të nxitur rritjen e flokëve. Përveç kësaj, sasia e hidratit ndihmon për të rimbushur lagështinë dy herë më shumë se shumë substanca të tjera. Si rezultat, qerpikët tuaj do të rriten shpejt dhe më të trashë.

si të bëni qerpikë të gjatë me aloe vera

Zgjatni qerpikët me aloe vera të pastër.

Kur ushqeni qerpikët me aloe vera të pastër, mund të ndiqni këto 3 hapa:

Hapi 1: Pastroni fytyrën me pastrues

Pastroni lëkurën, veçanërisht zonën e qepallave. Nëse shpesh vuani nga rrathët e zinj dhe fryrjet, përdorni 2 qese çaji në sytë tuaj për t’u çlodhur dhe për të ndihmuar në hapjen e poreve, duke ndihmuar që procesi i kujdesit të qerpikëve të jetë më efektiv.

Tham Khảo Thêm:  Tommy Hifiger – Thương hiệu thời trang, nước hoa đầy thế lực tại Mỹ

Hapi 2: Përgatitni xhelin e aloe verës

Gjethet e aloe verës lahen me ujë. Përdorni një thikë për të prerë të dy anët e gjethes. Shënim për të pastruar, hiqni pjesën viskoze plastike të zorrës së aloe verës për të shmangur acarimin e lëkurës. Më pas e presim mishin në copa të vogla dhe e vendosim në blender. Nëse nuk keni një makinë, mund ta bëni me dorë. Kullojeni përsëri me një sitë, duke marrë xhelin e lëngshëm. Ruajeni në një kavanoz qelqi dhe ruani në frigorifer.

Hapi 3: Aplikoni kujdesin për qerpikët

Përdorni një furçë qerpikësh ose një shtupë pambuku, zhyteni në xhelin e aloe vera-s të përgatitur më sipër dhe më pas lyeni butësisht qerpikët. Përsëriteni në mënyrë që baza e qerpikëve dhe të gjithë qerpikët të përthithen plotësisht.

Këtë kujdes për qerpikët mund ta aplikoni çdo natë. Dhe lani përsëri mëngjesin tjetër. Xheli i aloe verës nuk është i yndyrshëm si vaji i kokosit apo vaji i ullirit, kështu që kur aplikohet në qerpikë, do t’ju ndihmojë të ndiheni më të lehtë dhe më rehat.

>>> Shih më shumë: 16 Si të bëni qerpikët të gjatë dhe të trashë shpejt në shtëpi në vetëm 7 ditë

6. Si të bëni qerpikë të gjatë me mjaltë

Mjalti ka qenë prej kohësh i njohur si një nga bimët medicinale më të sigurta në bukurinë dhe kujdesin shëndetësor.

Mjalti përmban shumë antioksidantë, vitamina dhe minerale që do të depërtojnë thellë dhe do të ushqejnë çdo qerpik të fortë nga brenda dhe do të bëhen më të gjatë, më të zinj dhe më të lëmuar.

Udhëzime se si të bëni qerpikë të gjatë dhe të dredhur me mjaltë

+ Duhet të përgatisni 1 lugë mjaltë të pastër dhe 1 furçë bojë për vetulla

Lani fytyrën dhe thajeni butësisht zonën e syve. Lyejeni shkopin e rimelit në ujë të ngrohtë për 1-2 minuta. Më pas merrni një shkop bojë për vetulla dhe zhytni në mjaltë.

Përdorni një shkop rimel për të larë qerpikët. Mbajeni për rreth 15-20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të pastër.

Bëjeni vazhdimisht çdo ditë për 2 javë për të promovuar efektin e bërjes së qerpikëve të gjatë në mënyrë natyrale.

7. Si të bëni qerpikët më të gjatë me vazelinë

Aplikimi i vazelinës është një nga mënyrat për t’i bërë qerpikët të rriten më shpejt.

Vazelina është e lehtë për t’u blerë, mund t’i gjeni në çdo dyqan apo supermarket të madh e të vogël. Para se të shkoni në shtrat, përdorni një shtupë pambuku për të aplikuar pak vazelinë në qerpikët tuaj. Krehni nga koka te maja.

Vazelina ka një formë dylli, kështu që nuk do të keni frikë se mos ju futet në sy, siç do të kishit me vajin e ullirit ose vajin e kokosit. Të nesërmen në mëngjes, përdorni ujë edhe për të larë qerpikët. Duke përdorur vazelinë rregullisht nga 2-3 herë në javë, qerpikët tuaj do të jenë të gjatë dhe tërheqës.

8. Si të bëni qerpikë të gjatë? Provoni të eksperimentoni me “super produktin” të serumit për rritjen dhe trashjen e qerpikëve Revitalash Advanced Eyelash – USA

si-lam-dai-mi

Serum për zgjatjen e qerpikëve Qerpikët Revitalash Advanced janë si të bëni shpejt qerpikët e gjatë që e përdorin miliona njerëz.

Jo vetëm duke aplikuar mënyra për të bërë qerpikë të gjatë me përbërës të njohur, absolutisht nuk duhet të injoroni linjat cilësore të produkteve për zgjatjen e qerpikëve si Revitalash Advanced Eyelash. Një produkt që “tronditi” prej shumë vitesh tregun amerikan të bukurisë.

A pyesni veten nëse zgjatimet e qerpikëve janë efektive? Hidhini një sy reagimeve të miliona klientëve anembanë globit kur bëhet fjalë për Qerpikët e avancuar Revitalash do të jetë e qartë. Ky produkt përmban përbërës 100% natyralë; Formuluar dhe prodhuar duke përdorur teknologjinë moderne ekskluzive BioPeptin Complex® të Revitalash.

Tham Khảo Thêm:  TOP 3 CÁCH LÀM TRẮNG DA VỚI CÁC LOẠI BỘT THIÊN NHIÊN

Çdo përbërës do të sjellë përbërës aktivë të vlefshëm, të cilët janë vitamina dhe minerale thelbësore për të ndihmuar në luftimin e oksidimit. Për më tepër, ai gjithashtu ndihmon për të rivendosur dhe ushqyer folikulat më të shëndetshme të flokëve. Që atëherë, qerpikët shpejt rriten më gjatë, më të trashë dhe më të errët; zvogëloni thyerjen dhe bëhuni më të fortë dita ditës.

Përdorimi i qerpikëve të avancuar të Revitalash është mënyra më e shpejtë për t’i bërë qerpikët e gjatë që miliona gra në mbarë botën kanë besuar ta aplikojnë dhe të arrijnë rezultatet më të ëmbla. Imagjinoni që pas vetëm rreth 3 javësh të shkurtra, ju gjithashtu keni qerpikë të gjatë, të trashë dhe joshëse, e gjitha kjo falë serumit Revitalash Advanced për rritjen dhe trashjen e qerpikëve.

Zbuloni më shumë sekrete për të parandaluar humbjen e qerpikëve në të ardhmen

Ndryshimet e vogla në rutinën tuaj të përditshme mund të parandalojnë humbjen e tepërt të qerpikëve. Le të:

Provoni një bojë për vetulla të re

Ju mund të jeni alergjik ndaj bojë për vetulla që po përdorni pa e ditur. Nëse jeni duke përdorur bojë për vetulla të papërshkueshme nga uji, provoni të kaloni në një formulë të papërshkueshme nga uji.

Pastrues i butë grimi

Fërkimi ose shtrydhja e qerpikëve, veçanërisht pasi të jenë lyer me bojë për vetulla, mund të shkaktojë rënien e tyre. Prandaj, përdorni një pastrues të butë grimi dhe kur hiqni grimin, manipulimet duhet të jenë shumë të buta. Ju lutemi hiqni grimin nga lart poshtë dhe hiqni grimin dy herë më shumë se zakonisht.

Hiqni grimin para se të shkoni në shtrat

Qerpikët e mbuluar me bojë për vetulla janë shpesh të brishtë dhe më të prirur për t’u thyer. Fërkimi i jastëkëve gjatë gjithë natës gjithashtu mund të shkaktojë rënien e tyre.

Pavarësisht se sa të lodhur jeni në fund të ditës, mos e hiqni grimin në mënyrë që qerpikët tuaj të “marrin frymë”.

Hiqni qafe rrudhësin e qerpikëve

Këto mjete mund të shkaktojnë rënie të qerpikëve. Sidomos nëse i tërhiqni ose përdorni kur aplikoni bojë për vetulla.

Hiqni me kujdes qerpikët e rremë

Këto produkte do t’i përmbahen qerpikëve tuaj natyralë me ngjitës mjekësor. Heqja e ngjitësit mund të tërheqë qerpikët tuaj. Prandaj, sigurohuni që të jeni të kujdesshëm kur i hiqni ose lërini të bien natyrshëm.

Ndërtoni një dietë të shëndetshme

Ushqimi i mirë do të mbështesë rritjen e qerpikëve, si dhe shëndetin e përgjithshëm. Këtu janë disa lëndë ushqyese që mund të ndihmojnë në stimulimin e rritjes së qerpikëve:

Proteina: i siguron trupit aminoacidet që i nevojiten për të prodhuar keratinën. Keratina mund të ndihmojë në forcimin e qerpikëve.

Biotina: Mbështet prodhimin e keratinës. Gjendet tek shumë arra, lulelakra, brokoli, lakra jeshile, qepa, drithërat etj.

Frutat dhe perimet që përmbajnë vitamina A dhe C: Stimulon rritjen e qerpikëve duke mbështetur prodhimin e qelizave dhe kolagjenit.

Niacina: Niacina (vitamina B-3) përmirëson rrjedhjen e gjakut në folikulat e flokëve, duke stimuluar rritjen.

Hekuri: Ushqimet e pasura me hekur përfshijnë perime jeshile të errët si spinaqi, fruta të thata, shpendë, ushqim deti, fasule dhe drithëra të fortifikuara me hekur.

Me informacionin e mësipërm të dobishëm për ndarjen, shpresojmë që shpejt t’i zotëroni mallrat qerpikët e bukur si nje enderr. Paç fat!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Bật mí cách làm lông mi dài và cong nhanh nhất chỉ trong 3 tuần . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

404 Not Found

404 không tìm thấy Không tìm thấy Không thể tìm thấy tài nguyên được yêu cầu trên máy chủ này! Tự hào được cung cấp bởi LiteSpeed…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *